Tüm Zamanların En Pahalı Yabancı Dizileri

Tüm Zamanların En Pahalı Yabancı Dizileri! Yüzüklerin Efendisi İlk Sırada Yer Aldı

Ekonomi ve Para Yaşam

Tüm Zamanların En Pahalı Yabancı Dizileri! Yüzüklerin Efendisi İlk Sırada Yer Aldı

Tüm Zamanların En Pahalı Yabancı Dizileri
En Pahalı Yabancı Diziler

Tüm Zamanların En Pahalı Yabancı Dizileri

The Wall Street Journal’a göre Netflix’in “Stranger Things” dizisinin bu ay içinde iki ayrı taksitle gösterime girecek dördüncü sezonu, bölüm başına 30 milyon dolara mal oldu. Ancak, çok yüksek üretim maliyetlerini ikiye katlayan gelecek olan tek dizi değil.

Akış ve premium televizyonun başlangıcından bu yana, içerik, daha önce hiç olmadığı kadar fazla CGI, daha fazla A listesindeki yıldız ve daha fazla harcama içeren “daha iyi, daha hızlı, daha güçlü” bir zihniyeti hızla benimsedi. İşte tüm zamanların en pahalı TV prodüksiyon bütçelerinden bazılarına bir bakış.

Friends (NBC) – Bölüm başına 10 milyon dolar

1994 yılında NBC’de ( CMCSA ) çıkış yapan “Friends”, çoğunlukla altı çekirdek kadrosu ve eşit ödeme talepleri nedeniyle büyük bir bütçe çeken ilk programlardan biriydi. Son sezonlarda, her aktör (Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer) yarım saatlik bölüm başına 1 milyon dolar kazanıyor ve böylece bölüm başına 10 milyon dolarlık bir üretim maliyetine katkıda bulunuyordu. NBC için. Bugüne kadar, “Friends (Arkadaşlar)” şimdiye kadar yapılmış en pahalı sitcomlardan biridir.

Band of Brothers (HBO) – Bölüm başına 12,5 milyon dolar

2021’de yayın yapan HBO’nun ( WBD ) “Band of Brothers”ı, bölüm başına 12,5 milyon dolarlık bir maliyet gerektiriyordu. 1992’de aynı adlı kurgusal olmayan kitaptan uyarlanan bir Amerikan savaş draması mini dizisi olan “Band of Brothers”, Damian Lewis, Ron Livingston, Michael Fassbender ve Donnie Wahlberg’in yer aldığı gelecek vadeden bir oyuncu kadrosuna sahipti. Aynı zamanda, o zamanlar büyük bir televizyon kanalında yer almayan ilk büyük bütçeli şovlar arasındaydı.

The Mandalorian (Disney+) – Bölüm başına 12,5 milyon dolar – 15 milyon dolar

Disney’in ilk canlı aksiyon “Star Wars” TV dizisi “The Mandalorian”, Disney+’ın erken yayın başarısına ulaşmasına yardımcı oldu – ancak yüksek bir fiyat etiketi ile geldi. Eski Disney CEO’su Bob Iger, o sırada gösterinin şirkete “yaklaşık 100 milyon dolara” mal olduğunu, yani her bölümün yaklaşık 12,5 milyon dolarlık bir bütçeye sahip olduğunu açıkladı. Diğer raporlar bölüm başına bütçenin 15 milyon dolar kadar yüksek olduğunu iddia ediyor.

The Crown (Netflix) – Bölüm başına 13 milyon dolar

Birden fazla sektör raporuna göre, Netflix’in ayrıntılı kostüm gerektiren ilk “The Crown” sezonu, yayıncıya bölüm başına 13 milyon dolara mal oldu. Kasım 2016’daki ilk çıkışından sonra, dizinin popülaritesi fırladı ve söylentiler Kraliçe Elizabeth’in de dikkatini çekmişti.

Tüm Zamanların En Pahalı Yabancı Dizileri: ER (NBC) – Bölüm başına 13 milyon dolar

1998’de NBC bombalandı bölüm başına yaklaşık 13 milyon dolar ağda “ER” tutmak için harcandı. O sırada NBC, “Seinfeld”i kaybetmek üzereydi ve AFC futbol sözleşmesini CBS’ye yeni kaybetmişti. Yakında A listesinde yer alacak film yıldızı George Clooney, uzun süredir devam eden tıbbi dramada beş sezon oynadı ve Dr. Doug Ross rolüyle iki Primetime Emmy adaylığı ve üç Altın Küre adaylığı kazandı.

Game of Thrones (HBO) – Bölüm başına 15 milyon dolar

HBO’nun popüler kültür fenomeni “Game of Thrones”, bütçesinin zaman içinde önemli ölçüde arttığını gördü. Birinci sezon için, fantezi drama bölüm başına yaklaşık 6 milyon dolara mal oldu, ancak bu sayı şovun son sezonunda hızla 15 milyon dolara yükseldi. Haber kaynağı, Game of Thrones’un beklenen prequel’i House of the Dragon’un selefinin bütçesine kabaca eşit olduğunu ekledi. 10 bölümden oluşan ve 21 Ağustos’ta başlayacak olan yeni dizinin ilk sezonu, “GoT” dan daha fazla CGI ejderhasına rağmen bölüm başına 20 milyon doların altında bir maliyete sahip.

The Morning Show, See (Apple TV+) – Bölüm başına 15 milyon dolar

Apple “The Morning Show”un iki sezonunu (20 bölüm) yapmak için dudak uçuklatan 300 milyon dolar harcadı. Hollywood Muhabiri, Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon’un her birinin bölüm başına 1,25 milyon dolar kazandığını ekledi. Jason Momoa’nın oynadığı bir başka Apple TV+ dizisi olan “See” de benzer bir multi-milyon dolarlık bütçeye sahipti.

The Pacific (HBO) – Bölüm başına 20 milyon dolar

HBO’nun “The Pacific”i, bölüm başına 20 milyon dolarlık bir bütçe bildirdi. 2010 askeri mini dizisi sadece on bölümden oluşuyordu, bu da tüm dizinin toplamda HBO’ya 200 milyon dolara mal olduğu anlamına geliyor.

Tüm Zamanların En Pahalı Yabancı Dizileri: Marvel Serisi (Disney+) – Bölüm başına 25 milyon dolar

“WandaVision” ve “The Falcon and the Winter Soldier”dan “Hawkeye” ve “Moon Knight”a kadar Marvel şovları, bölüm başına tahmini 25 milyon $’lık bir üretime sahip. Disney içerik harcamalarını artırdıkça bu sayının daha da artması muhtemel. Şirketin 2022 mali yılının ilk çeyreğine ilişkin kazanç çağrısı sırasında CFO Christine McCarthy, Disney’in doğrudan tüketiciye yönelik programlama ve üretim harcamalarını bu çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre 800 milyon dolar ila 1 milyar dolar arasında artırmayı planladığını kaydetti. CEO Bob Chapek, “Her şey içerik, içerik ve içerikle ilgili” dedi.

Stranger Things (Netflix) – Bölüm başına 30 milyon dolar

“Stranger Things” tüm zamanların en pahalı televizyon sezonlarından birini yayınlamaya hazırlanıyor. Bölüm başına 30 milyon dolar (toplamda dokuz bölüm), 80’lerden ilham alan bilimkurgu gösterisinin dördüncü sezonunun toplam maliyeti 270 milyon dolar. Bu kabaca üretim bütçesiyle aynı “Yıldız Savaşları: Skywalker’ın Yükselişi (275 milyon dolar) ve Leonardo Dicaprio’nun “The Revenant”ının (135 milyon dolar) maliyetini ikiye katladı.

Tüm Zamanların En Pahalı Yabancı Dizileri İlk Sırada: The Lord of the Rings: The Rings of Power (Amazon Prime Video) – Bölüm başına 58.125 milyon dolar

“Stranger Things” dördüncü sezonunun pahalı bir girişim olduğunu düşünüyorsanız, Amazon Prime Video’nun yeni “Yüzüklerin Efendisi” serisinin ilk çıkışını bekleyin. Buna göre Çeşitlilik, Amazon Eylül ayında sekiz bölüm sürecek olan “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” nin ilk sezonunun yapımı için 465 milyon dolar harcamayı planlıyor. Bağlam olarak, Peter Jackson’ın “Yüzüklerin Efendisi” film üçlemesinin tamamı 281 milyon dolara mal oldu.

Tüm Zamanların En Pahalı Yabancı Dizileri! Yüzüklerin Efendisi İlk Sırada Yer Aldı-Kaynak: yahoo.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir