Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Robert Kiyosaki, Bitcoin’in 100 Bin Dolara Ulaşmasını Beklediğini ve Yarılanmadan Önce 10 Tane Daha Satın Alacağını Söyledi

Robert Kiyosaki, Bitcoin‘in 100 Bin Dolara Ulaşmasını Beklediğini ve Yarılanmadan Önce 10 Tane Daha Satın Alacağını Söyledi

Robert Kiyosaki, Bitcoin’in 100 Bin Dolara Ulaşmasını Beklediğini ve Yarılanmadan Önce 10 Tane Daha Satın Alacağını Söyledi

“Zengin Baba Yoksul Baba” yazarı Robert Kiyosaki, yıllar boyunca tonlarca finansal bilgi biriktirdi. Son zamanlarda çabalarını Bitcoin ve onun bir yatırım aracı olarak faydaları hakkında paylaşımlar yapmaya odakladı.

25 Mart’ta X’te yayınlanan bir gönderide Kiyosaki, gelecekteki Bitcoin (BTC) satın alımlarına ilişkin planlarını detaylandırdı ve takipçilerini de aynısını yapmaya çağırdı.

“Nisan ayından önce 10 Bitcoin daha alıyorum. Neden? ‘Yarılanma’. … Bitcoin’in Eylül 2024’e kadar 100 bin dolar olmasını bekliyorum” diye yazdı Kiyosaki. Yazar, 2024’ün başlarında spot borsa yatırım fonu (ETF) onayları sırasında beş Bitcoin daha satın aldı. Pozisyonunda gerçekleşmemiş büyük karları var ama yine de daha fazlasını satın alıyor.

Kiyosaki, yaklaşmakta olan Bitcoin Halving’in büyüme için bir katalizör olduğunu belirtiyor. 19 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen etkinlik, blok ödülünü 6,25 BTC’den 3,125 BTC’ye düşürecek. Etkili bir şekilde bu, mevcut 900 yerine her gün yalnızca 450 yeni Bitcoin’in dolaşıma sokulmasını sağlayacak. Bazılarına göre bu, günlük satış faaliyeti miktarını azaltacak ve Bitcoin’in fiyatına daha da fazla ivme kazandırabilecek. Tersine, bazıları Bitcoin’deki son yükselişin yarılanmanın piyasa fiyatlaması olduğuna inanıyor. Her iki durumda da olayın Bitcoin fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olması muhtemeldir.

Bunu akılda tutarak Kiyoaski, Bitcoin’in Eylül ayına kadar 100.000 $’a kadar değer kazanacağını ve bunun sadece beş ayda neredeyse %50’lik bir artışa işaret edeceğini öngörüyor. Geçmişte Kiyosaki, Bitcoin’in 2024 yılında 300.000 dolara ulaşacağını söylemişti

Kiyosaki mevcut fiyatlarla 10 BTC alıp bunları 100.000 dolardan satarsa ​​yaklaşık 300.000 dolar kazanç elde edecek.

“Zengin Baba” ayrıca makro iklimin zayıf olduğunu, bunun da Bitcoin’e yatırım yapmak için başka bir neden olduğunu söyledi.

“‘Akıllı para’ ABD’nin dünyanın en büyük borçlu ülkesi olduğunu biliyor; Çin’in emlak piyasası ‘kızarmış durumda;’ Japonya 1990’dan bu yana depresyonda; Almanya depresyona giriyor, anne-baba tüketiciler kredi kartlarıyla yaşıyor, bankaların başı dertte ve dünya savaşın eşiğinde.”

Küresel ekonomi Kiyosaki’nin çizdiği resim kadar kasvetli olmasa da Bitcoin, birçok kişinin onu bir değer deposu olarak görmesi nedeniyle artan belirsizlikten faydalanabilir.

Kiyosaki, Bitcoin hayranı olmayanları altın ve gümüş gibi değer saklama aracı olarak görülen diğer varlıklara yönlendiriyor. Bu varlıkların içsel bir değere ve sınırlı bir arza sahip olduğunu savunuyor. “Lütfen sahte para biriktiren fakir bir insan olmayın” dedi.

Kiyosaki, 2024’e başlamak için büyük bir koşuya rağmen Bitcoin’in depoda daha fazlasının olduğunu düşünüyor, bunun büyük ölçüde yaklaşmakta olan halving ve küresel ekonomik belirsizlik nedeniyle olduğunu düşünüyor. 2024’te öngörülerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek ilginç olacak.

Dikkat: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: benzinga

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir