Bitcoin’in 200 Günlük Ortalaması Rekor Seviyeye Yaklaşıyor; İşte Neden Önemli?

Bitcoin‘in 200 Günlük Ortalaması Rekor Seviyeye Yaklaşıyor; İşte Neden Önemli?

Bitcoin’in 200 Günlük Ortalaması Rekor Seviyeye Yaklaşıyor

  • Bitcoin’in 200 günlük ortalaması, Şubat 2022’deki 49.452 dolarlık önceki zirvesine meydan okuma yolunda ilerliyor.
  • Geçmiş veriler, boğa döngüsünün en yoğun aşamasının, bu ortalamanın önceki zirvesini aşmasının ardından ortaya çıktığını gösteriyor.

Bitcoin’in {{BTC}} fiyatı Ekim ayında 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerinde yükseliş bölgesine geçerek geçen ay 73.000 doların üzerinde rekor seviyelere ulaştı.

Şimdi, uzun vadeli trendlerin önemli bir barometresi olan ortalama da güçlü bir yükseliş momentumunun işareti olarak hızla yükseliyor ve Şubat 2022’deki önceki zirvesi olan 49.452 doları aşmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Haberin yazıldığı sırada Bitcoin 66.200 dolardan işlem görüyordu. 200 günlük ortalama 47.909 dolardır.

Geçmiş veriler, yükseliş döngüsünün en yoğun aşamasının, ortalamanın önceki zirvesini aşarak yeni yaşam boyu en yüksek seviyelere ulaşmasından sonra ortaya çıktığını gösterdiğinden, bu durum yatırımcılar için dikkate değerdir.

Kasım 2020’nin başlarında, üçüncü yarılanmadan altı ay sonra, Bitcoin’in 200 günlük SMA’sı o zamanki en yüksek seviyesi olan 10.320 doların üzerine çıktı. Nisan 2021’in ortalarına gelindiğinde Bitcoin 4,5 kat artarak 63.800 dolara yükseldi.

Kripto para birimi, Aralık 2016’daki ortalama yeni zirvelerin ardından veya ikinci yarılanmadan beş ay sonra 12 ayda %2000’in üzerinde artış göstererek yaklaşık 20.000 dolara yükseldi. Benzer bir meteorik ralli, ortalamanın Kasım 2012’de, yani ilk halving sırasında yeni bir zirveye ulaşmasının ardından ortaya çıktı.

Her zaman olduğu gibi geçmiş veriler gelecekteki sonuçların garantisi değildir

Bununla birlikte, geçmiş döngülerin bazı özellikleri T’ye kadar tekrarlandı. Örneğin, BTC’nin ayı piyasası Kasım 2022’de zirveye ulaştı ve sonraki aylarda fiyatlar yükseldi; bu, 15 ay sonra yeni bir ralli başlatmak için dibe vurmanın tarihsel modeliyle uyumlu. yarılanma öncesinde. Bitcoin blockchain Cumartesi günü dördüncü madencilik ödülünü yarıya indirerek blok başına madeni para emisyonunu 6,25 BTC’den 3,125 BTC’ye düşürdü.

Çoğu analist, artan hükümet borç endişelerinin sonunda ABD Merkez Bankası’nı (Fed) faiz oranlarını hızlı bir şekilde düşürmeye zorlayacağı ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere riskli varlıkları yükseliş eğiliminde tutacağı görüşünde .

Ancak kısa vadede kar alımları ve tahvil piyasalarındaki dalgalanmalar nedeniyle fiyatlar düşebilir.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: coindesk

Yorum yapın