Standard Chartered, Son Geri Çekilmeye Rağmen Bitcoin’in Yıl Sonuna Kadar Hala 150.000 Dolara Doğru İlerlediğini Söylüyor

Standard Chartered, Son Geri Çekilmeye Rağmen Bitcoin‘in Yıl Sonuna Kadar Hala 150.000 Dolara Doğru İlerlediğini Söylüyor

Standard Chartered, Son Geri Çekilmeye Rağmen Bitcoin’in Yıl Sonuna Kadar Hala 150.000 Dolara Doğru İlerlediğini Söylüyor

  • Standard Chartered’ın tahminine göre Bitcoin, yıl sonuna kadar fiyatını hala iki katından fazla artırma yolunda ilerliyor.
  • Firmanın dijital varlıklar araştırma başkanı, kripto token için yükseliş eğilimine işaret etti.
  • BNN Bloomberg’e yaptığı açıklamada, kripto paranın 2024 sonuna kadar 150.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Standard Chartered’ın dijital varlıklar araştırma başkanı Geoff Kendrick’e göre, kripto paranın rallisini yeniden ateşleyebilecek yükseliş eğilimi sayesinde Bitcoin’in fiyatı bu yıl hala iki katından fazla olabilir.

Geçen hafta BNN Bloomberg’e konuşan Kendrick, firmasının 150.000 dolarlık fiyat hedefini yineledi ve bu, yıl sonuna kadar Bitcoin için %127’lik bir artış anlamına geliyordu.

Bitcoin son haftalarda geri çekildi ve bu yılın Mart ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.000 dolardan %11 kayıp yaşadı.

Kendrick, geri çekilmenin Bitcoin ETFS’ye olan akışın yavaşlamasından ve şimdilik kripto pazarlarına “hakim” olan Orta Doğu’da artan gerilimlerden kaynaklandığını söyledi. Ancak, büyük bir yatırımcı akışı dalgası sayesinde bu durumun yılın ilerleyen dönemlerinde tersine dönebileceğini düşünüyor:

Kendrick’in tahminine göre , spot Bitcoin borsa yatırım fonları Ocak ayında onaylandıktan bu yana yaklaşık 12 milyar dolar elde etti. Kripto yatırımcıları geçici olarak temkinli davranırken, ABD’deki kripto ETF pazarı daha “olgun” hale geldiğinde, girişlerin önümüzdeki iki yıl içinde 50 milyar ila 100 milyar dolara kadar çıkabileceğini tahmin etti.

Kendrick, Bitcoin’in halving etkinliğinden sonra da yükseliş eğiliminde göründüğünü söyledi. Halving, bitcoin madencilerine verilen ödülü azaltır, dolayısıyla dolaşıma giren yeni bitcoin miktarı da azalır. Bu, geleneksel olarak bitcoin fiyatlarında bir artışa yol açtı; son üç yarılanma olayının ardından önümüzdeki 12 ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyeleri yaşandı.

Kendrick, “Şu an bulunduğumuz yerden yeniden daha yükseğe çıkabilecekmişiz gibi görünmeye başlıyor” dedi.

Standard Chartered , Wall Street’teki en iyimser bitcoin tahmincileri arasında yer alıyor ve firma ayrıca bitcoin’in 2025’te 250.000 dolara çıkabileceğini tahmin ediyor , bu da madalyonun Mart ayındaki seviyelerinden %266’lık bir artışa işaret ediyor.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: businessinsider

Yorum yapın