Otohemoterapi Nasıl Yapılır?

Otohemoterapi Nasıl Yapılır? yazımızda Otohemoterapi‘nin ne işe yaradığı, ne zamandan beri kullanıldığı ve en çok kimler tarafından kullanıldığını yazdık.

Otohemoterapi Nedir?

Otohemoterapi tedavisi ülkemizde yeni yeni duyulmaya başlamıştır. Almanya‘da 100 yıldır bu tedavi uygulanmaktadır. Tüm dünyada 100 yıldan beridir, güvenle uygulanan tıbbi tedavi yöntemidir. Çok basit bir şekilde uygulanmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Otohemoterapi‘de koldan kal alınır. Kana bitkisel ilaç eklemesi yapılır. Omuz bölgesinden koltuk altı yanından cilt altına enjekte edilir. Vücut yeni gelen kanı analiz etmektedir. Bağışıklık sistemi bu kanı tekrar analizden geçiriyor. Bağışıklık sistemi kendi kendini onarmaya başlıyor. Kendi kanınıza bitkisel ilaç ekleyerek, vücudun bağışıklık sisteminin harekete geçirilmesi sağlanmaktadır. Otohemoterapi kelimeleri anlamları oto=kendi, hemo=kan, terapi=tedavi anlamlarıdır. Kendi kanınız ile tedavi yöntemidir.

otohemoterapi-tedavisi

Otohemoterapi Faydaları

Otohemoterapi tedavisi ilk olarak İsveç doktorları tarafından 1898 yılında Zatüre hastalarına yapılmıştır. İyi sonuçlarından sonra bir çok hastalığın çözümü için uygulanmaktadır. Zayıf bünyeler bu tedavi ile bağışıklık sistemlerini güçlendirerek hastalıklara karşı direnç kazanabilirler. Kolay ve ucuz bir yöntem olması Otohemoterapi tedavisinin yurt dışında popüler olmasını sağlamıştır. Vücut direncini de arttırdığı ve hastalıklara karşı vücudu koruduğu için çokça tercih edilmektedir. Ülkemizde neden kullanılmadığını bilmiyoruz. Otohemoterapide herhangi bir yan etki ve kontraendikasyon görülmemiştir. Otohemoterapi günümüzde tüm gelişmiş ülkelerdeki en üst düzey akademik tıbbi merkezlerde birçok hastalığın tedavisinde uygulanmaktadır. Her yaş grubunda, kadın-erkek fark etmeden her zaman uygulanabilir oluşu, bu tedavi yönteminin önemini daha da arttırmaktadır.

Otohemoterapi Nasıl Yapılır?-Dr. Yavuz Şahin’in videosundan ve diğer kaynaklardan yardım alınmıştır.

Site Yöneticisi

Admin

Site Yöneticisi

Cevap Yazın