Moringa Çayı İçindekiler

Admin tarafından tarihinde yayınlandı

moringanin-faydalari

Moringa Çayı İçindekiler yazımızda Moringa bitkisinin nasıl kullanılacağı, hangi şekillerde kullanılacağı, Moringa bitkisinin besin değerlerinin ne olduğu ve neye faydası olduğunu yazdık.

Moringa Bitkisi-Moringa Çayı İçindekiler

Moringa bitkisi son günlerde popülerliğini arttırmıştır. Moringa çayı ve tozu olarak kullanılmaktadır. Moringa genellikle ılıman ülkelerde yetişen, her parçasından faydalanılan bir bitkidir. Moringanın protein değeri çok yüksek, içinde yüksek oranda amino asitler bulunmaktadır. Lif oranı da yüksektir. Bağırsak sistemini çalıştırıcı özelliği bulunmaktadır. Vitamin ve mineral yoğunluğu çok yüksek bir bitkidir. Moringa bitkisinin içinde ayrıca kalsiyum, magnezyum, çinko, c vitamini, a vitamini, demir diğer bitkilere göre 10 kat daha yüksektir. C vitamini değeri de oldukça yüksektir. Moringa bitkisini çay olarak içebilirsiniz. Ayrıca Moringa bitkisin toz olarak kefirin içine yoğurdun içine koyarak da tüketebilirsiniz. Çayın, salatanın, çorbanın ve yemeklerinizin içine toz olarak katarak da tüketebilirsiniz.

Moringa bitkisi tozu bağırsaklarda birikmiş olan toksinlerin atılmasında, kabızlık yaşayanlarda, bağırsak problemi yaşayanlarda, sindirim sistemi bozukluğu yaşayanlarda çözüm olarak kullanılmaktadır. Her gece yatmadan bir bardak kefirin içine konan bir tatlı kaşığı kadar Moringa tozu karışımı daha kaliteli bir yaşam geçirmenizi sağlayacaktır. Gaziantep ve Mersin illerinde Moringa bitkisi yetiştirilmektedir. Moringa bitkisini tek başına kullanmayın. Moringa bitkisini diğer bir malzeme ile karıştırarak kullanmalısınız.

Moringa Çayı İçindekiler-Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin videosundan yardım alınmıştır.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.