Kaliteli Yaşam Kürü

Kaliteli Yaşam Kürü yazımızda güne zinde, dinamik ve enerjik başlamak isteyenlerin yapacağı 3 tane bitkinin karışımı ile oluşturulan kaliteli yaşam kürü yapımı yazdık.

Kaliteli Yaşam Kürü Yapımı

Malzemeler

  • 1 tutam enginar yaprağı
  • 1 tutam karahindiba otu
  • 1 çay kaşığı devedikeni tohumu

Mart aylarında baharın gelmesiyle detoks yapma zamanı gelmektedir. Özellikle kıştan yorgun çıkan karaciğerin temizlenmesi için özel kürler çok faydalı olacaktır. Karaciğerin tazelenmesi için devedikeni kullanılması tavsiye edilmektedir. Develer hazmetmekte zorlandığı zaman devedikenini yiyerek yenilenir ve tekrardan yemeye devam eder.

Enginar yaprağı da karaciğeri en iyi şekilde temizlemektedir. Enginar yaprağını kurutarak çayını içebilir ayrıca yemeklere katabilirsiniz. Kötü kolesterolü düşürmede yardımcı bitki olarak kullanılabilmektedir. Damar tıkanıklığına, kalp rahatsızlığına, kan şekerini düşürmeye, böbrek rahatsızlığına, cilt sağlığına, sindirim sistemine çok faydalıdır. Midede oluşan gazı azaltır ve şişkinliği de enginar yaprağı önler.

Karahindiba otu karaciğer için genel bir temizleyici olarak görev yapar. Kan ve böbrek temizleyicisidir. Vitamin, mineral ve mikro bakımdan oldukça zengindir. Toksinlerin atılmasında çok yararlıdır. Kandaki oksijen seviyesini artırmaktadır. Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Karaciğer sirozunda karahindiba çayı düzenli kullanıldığında olumlu yönde etkileri oluşmaktadır. Karahindiba çiçeğini çocukken herkes bahçelerde görmüştür. Hayalet çiçeği diye de bilinir. Üflediğinizde etrafa uçuşurdu.

Kaliteli Yaşam Kürü-Devedikeni

Hazırlanışı

Bir bardağa 1 tutam enginar yaprağı koyun. 1 tutam karahindiba otu ekleyin. 1 çay kaşığı devedikeni tohumu ekleyin ve sıcak su ile doldurun. 5 dakika kadar demledikten sonra günde 3 bardak içiniz. 1 hafta boyunca kaliteli yaşam kürünü deneyiniz. Aradaki farkı göreceksiniz.

Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin videosundan yardım alınmıştır.

Yorum yapın