İçeriğe geç
Anasayfa » Sağlık » Her Derde Deva Kürü

Her Derde Deva Kürü

Her Derde Deva Kürü-Sarı Kantaron

Her Derde Deva Kürü yazımızda Mide rahatsızlığı çekenler için çok faydalı olacak, reflü, gastrit, mide de helikobakter, midede kaçak yapanlar, kabızlık çekenler, mantarı olanlar, ankilostoması olanlar için kür yapımı yazdık.

Her Derde Deva Kürü Yapımı

Malzemeler

  • 1 tutam meyan kökü lifi
  • 1 tutam sarı kantaron
  • 1 tutam aynısefa çiçeği

Hazırlanışı

Bir bardağa 1 tutam meyan kökü lifi koyun. 1 tutam sarı kantaron ekleyin. Sarı kantaron depresyona iyi gelmektedir. Sinirliliği ve gerginliği sarı kantaron almaktadır. Sarı kantaron çayı yaparak hemen sakinleşebilirsiniz. Karaciğer ve safra kesesini güçlendirmektedir. Topuk yaralarına da iyi gelmektedir. Avrupa’da en çok sarı renkli üretilen bitkiler arasında sarı kantaron yer almaktadır. Çoğu depresyon ilacının içerisinde de yer almaktadır. 1 tutam kadar da aynısefa çiçeği ekleyin ve sıcak su ile doldurun. Aynısefa çiçeği cilt ve mide yaralarını tedavi etmede ciddi etkisi bulunmaktadır. Biraz demledikten sonra içiniz. Sabah akşam birer fincan içmeniz tavsiye edilir. İçtikten 1 saat sonra rahatladığınızı göreceksiniz ve ağrılarınız geçecektir. Rahat bir uyku çekmenizi de sağlamaktadır.

Her Derde Deva Kürü-Meyan Kökü

Meyan Kökü Lifinin Faydaları

Meyan kökü midede bulunan yiyeceklerin daha kolay hazmedilmesini sağlar. Doğu Anadolu bölgesinde et yedikten sonra insanlar meyan kökü şerbeti içmektedir. Dünyanın pek çok yerinde meyan kökü lifini çubuk yapıp emerek faydalanırlar. Ağız kokusuna iyidir ve ağızda bulunan bakterilerin yok olmasını sağlar. Mide kokusunu da gidermektedir. Meyan kökü göğüs hastalıklarına iyi gelmektedir. Nezle ve grip gibi hastalıkları iyileştirmede faydalıdır. Kuru öksürüğü geçirmede etkilidir. Meyan kökü şerbeti solunum yolu hastalıklarına iyi gelmektedir. Sigara içenler aldıkları zehirleri balgamla dışarı atmak için meyan kökünü kullanmaktadır.

Meyan kökünü lif şeklinde alanlar sıcak suyla birlikte 5 dakika kadar kaynatsın. Su kaynama noktasına geldikten sonra 5 dakika kaynatmayı unutmayın.

Her Derde Deva Kürü-Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir