Anasayfa » Yaşam » Kuzey Carolina’da Bir Kadın Sonunda Ev Sahibi Oldu ama Önceki Kiracının Airbnb’de Evi Kiraladığını Öğrendi

Kuzey Carolina’da Bir Kadın Sonunda Ev Sahibi Oldu ama Önceki Kiracının Airbnb’de Evi Kiraladığını Öğrendi

Kuzey Carolina'da Bir Kadın Natalie Siburt

Kuzey Carolina’da Bir Kadın Sonunda Ev Sahibi Oldu ama Önceki Kiracının Airbnb‘de Evi Kiraladığını Öğrendi

Kuzey Carolina’da Bir Kadın Sonunda Ev Sahibi Oldu ama Önceki Kiracının Airbnb’de Evi Kiraladığını Öğrendi

Natalie Siburt, yeni evinin Airbnb’den kiralandığını öğrendiğinde şok olduğunu söyledi. Siburt, listenin kaldırılması için şirkete birkaç kez ulaştı, boşuna. Önceki ev sahibi Siburt’a aynı sorunun kendisinin de başına geldiğini söyledi.

Yakın zamanda ilk evini satın alan Kuzey Carolinalı bir kadın, önceki kiracının evi hala misafirlere kiraladığını keşfettikten sonra Airbnb’nin evini sitesinden kaldırmasını sağlamak için külfetli bir süreçte gezinmek zorunda kaldığını söyledi.

26 yaşındaki Natalie Siburt, Ekim ayında yeni evine taşındığında, bir adamın valizleriyle birlikte geldiğini ve ona check-in yaptırmayı sorduğunu görünce kafası karıştı. Adam, evinde kalması için rezervasyonunu gösterdiğinde afalladı.

Siburt, “Neler olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Telefonunda nasıl check-in yapacağımı, adresim olduğunu gördüm” dedi.

Bunun bir dolandırıcılık olduğunu düşünen Siburt, mahallesinin ev sahipleri derneğine ulaştığını söyledi. Bir üye daha sonra ona önceki kiracının listelediği Airbnb listesini gösterdi. Üye, Siburt’a aynı sorunun önceki ev sahibiyle de yaşandığını söyledi.

Siburt, evinin listeden çıkarılması için Airbnb ile birkaç kez iletişime geçtiğini söyledi. Kapanış belgelerini ve tapuyu verdi, ancak önceki kiracı olan ev sahibine ulaşması söylendi.

Siburt, girişin açıklamasında telefon numarasını bulduktan sonra önceki kiracıya ulaştığını, ancak artık hesaba erişimleri olmadığı için kaydı kaldıramayacaklarını söylediklerini söyledi.

Siburt’a göre, ertesi gün kiracının telefon numarası liste açıklamasından kaldırıldı.

Siburt, “Bence bu, ona kesinlikle erişimi olduğunu gösteriyor, ki bu gerçekten sinir bozucu” dedi.

Airbnb Sitesinin Avrupa Ülkelerinde

Siburt, önceki kiracının “çok ciddi suçlar” nedeniyle tutuklandığını ve Airbnb’nin özgeçmiş kontrolünden geçebildiklerini öğrenince şoke olduğunu halka açık bir arama sonucu öğrendi.

Siburt, “Bu listeyi yayınlayan kişi hakkında çok şey öğrenmem beş saniyemi aldı ve herhangi bir geçmiş kontrolünden asla geçmemeliydi” dedi. “Airbnb’yi kullanan ve bunu kiralamasına izin verilen biri olarak çok endişe verici olan diğer faktör de bu.”

Mülkü önceki kiracıya üç yıllığına kiralayan eski ev sahibi Lori Terunuma, Siburt ile temasa geçti.

Terunuma, Siburt’a, önceki kiracının, Neighbor.com’da başkalarına park yeri kiralamak ve mülkü Airbnb’de uzun, ancak belirtilmeyen bir süre boyunca kendi mülkü olarak listelemek de dahil olmak üzere ev sahibi derneğiyle çeşitli sorunları olduğunu söyledi.

Terunuma, Insider’a “Mülkiyete girdiğimizde kapıların kilitli olduğunu ve buzdolabının üzerinde bir not olduğunu gördük” dedi. “Uygulamaya girdim ve baktım ve Airbnb listesini gördüğüme şaşırdım ve çok sinirlendim.”

Airbnb’ye yaklaşık 10 kez ulaştıktan sonra site, listeyi Mayıs ayında kaldırdı, ancak Terunuma’ya göre, önceki kiracının mülkü Ekim ayında Siburt’a sattıktan sonra ikinci kez listelediğini öğrendiğinde Terunuma şok oldu.

Terunuma, “Şok oldum ve öfkelendim ve çılgınca Airbnb’ye tekrar ‘Bunun olduğuna inanamıyorum’ diyerek yazmaya başladım” dedi. “Zavallı Natalie, bunların hiçbiriyle uğraşmak zorunda değildi.”

“Bu listeyi birkaç gün boyunca bırakmayı nasıl haklı çıkarabilirler?” dedi Terunuma. “Ve benim de düşündüğüm şeylerden biri, eğer ev sahibinin bir silahı varsa ve o misafir rezervasyon yaptırdığına inandıkları bir yere girmeye çalışıyorsa, demek istediğim bu çok kötü bir son olabilirdi ve hiç suçsuz olabilirdi ya ev sahibi ya da misafir.”

Siburt, ikinci Airbnb listesinin medyada yer aldıktan sonra kaldırıldığını, ancak evinin yeniden listelenmesinden korktuğunu söyledi.

Siburt, “Medya ulaşmasaydı hiçbir şey olmazdı” dedi. “Bir bakıma kendimi daha güvende hissediyorum, ama sanırım indirilip tekrar kaldırıldığı için arka planda hala ‘Ah, bu geri konabilir ve birileri bundan aylar sonra ortaya çıkabilir’ gibi bir tür beliriyor.'”

“Liste hala yukarıdayken uyumuyordum, neyse ki biraz korkutucu bir köpeğim var, bu yüzden biraz korunmuş hissediyorum ve ilk adam ortaya çıktığından beri kameralar kurdum” dedi.

Airbnb, yaptığı açıklamada, “bildirilen deneyim gibi sorunların nadir olduğunu” söyledi.

Açıklamada, “Araştırmanın ardından listeyi platformdan kaldırdık” dedi. “Airbnb’deki tüm Ev Sahipleri, yerlerini listeleme iznine sahip olduklarını onaylamalıdır ve bize bir endişenin bildirilmesi durumunda araştırır ve uygun eylemi yaparız.”

Siburt, yaşadıklarıyla ilgili kendisini en çok rahatsız eden şeyin Airbnb’den gelen yanıt olduğunu söyledi.

Siburt, “Sanırım Airbnb’nin cevabında gerçekten rahatsız oldum çünkü bu sorunlar ortaya çıktığında onları araştırıp harekete geçtiklerini ve şikayette bulunduğumuz 10 defadan fazla işlem yapılmadığını söylediler” dedi.

“Geçmiş kontrolünde herhangi bir işlem yapmadılar. Sadece bunun gerçekten bir yerlerde çatlaklardan geçtiğini hissediyorum ve olması gerektiğine inanmıyorum.”

Kuzey Carolina’da Bir Kadın Sonunda Ev Sahibi Oldu ama Önceki Kiracının Airbnb’de Evi Kiraladığını Öğrendi-Kaynak: insider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir