AraçlarEkonomi ve ParaYaşam

Motor Sporlarının En Zengin Sürücüsü Lewis Hamilton, Milyonlarını Nasıl Kazanıyor ve Harcıyor?

Motor Sporlarının En Zengin Sürücüsü Lewis Hamilton, Milyonlarını Nasıl Kazanıyor ve Harcıyor?

Motor Sporlarının En Zengin Sürücüsü Lewis Hamilton, Milyonlarını Nasıl Kazanıyor ve Harcıyor?

Lewis Hamilton, motor sporlarının en büyük yıldızı ve Mercedes sözleşmesinden yılda 57 milyon dolar kazanıyor. Tüm zamanların en iyi sürücülerinden biri ve Michael Schumacher ile rekor yedi Formula 1 dünya şampiyonluğu elde etti. F1 tarihindeki tek Siyah sürücü olarak sesini eşitliği teşvik etmek için kullandı ve LGTBQ+ eşitliği ve çevresel kaygılar gibi diğer konular için kampanya yürüttü. Hamilton’ın pistteki başarısı ona milyonlar kazandırarak dünyanın en çok kazanan 17. sporcusu oldu. Hamilton Monaco’da yaşıyor ve Tommy Hilfiger, Monster Energy ve Puma ile sponsorluk anlaşmaları var. Aşağıda onun muhteşem hayatına bir göz atın.

Hamilton, Formula 1’deki en büyük ve en çok kazanan yıldız. 2021’de şu anki Mercedes’iyle yeni bir anlaşma imzaladı ve Forbes’un tahminlerine göre İngiliz yıldıza 2022’de 57 milyon dolar kazandırdı.

7 kez şampiyon olan oyuncu hala en büyük rakibi Max Verstappen’den daha fazlasını alıyor. 2021 şampiyonu pistte yılda 46 milyon dolar kazanıyor. Hamilton ayrıca yılda yaklaşık 8 milyon dolarlık ciro alıyor. Tommy Hilfiger, Monster Energy, Puma, IWC, Sony, Bose, Bell Helmets, MV Augusta Motorcycles, Petronas ve Gran Turismo Sport ile kazançlı anlaşmaları var. Hamilton’ın tahmini net değeri 285 milyon dolar.

Motor Sporlarının En Zengin Sürücüsü Lewis Hamilton Mercedes

Parasını Nasıl Harcıyor?

Bir F1 sürücüsü için şaşırtıcı olmayan bir şekilde Hamilton, arabaların hayranıdır. Koleksiyonuna dahil olduğu bildirilen otomobiller arasında 1,2 milyon dolarlık McLaren P1, iki 1,6 milyon dolarlık Ferrari LaFerraris ve 2,7 milyon dolarlık Mercedes-AMG Project One yer alıyor. Koleksiyonu da sadece Mercedes ile sınırlı değil. Koleksiyonuna dahil olduğu bildirilen otomobiller arasında 1.15 milyon dolarlık McLaren P1, iki 1.56 milyon dolarlık Ferrari LaFerraris ve 2.72 milyon dolarlık Mercedes-AMG Project One bulunuyor.

Ayrıca ısmarlama bir Pagani Zonda’ya sahipti. Ancak Hamilton’ın karbon ayak izini azaltmak istediği ve bu nedenle arabayı 10 milyon dolara sattığı bildirildi. Ancak Hamilton çevreye daha duyarlı hale geldiğinden, günlük otomobili 102.000$ taban fiyatıyla elektrikli Mercedes-AMG EQS’yi tercih ediyor.

Sadece yol kartları da değil. Hamilton kendisini bir “motor kafalı” olarak tanımladı ve bu arazi arabası da dahil olmak üzere en son tercih ettiği aracıyla Instagram’da fotoğraflarını paylaşmaktan keyif alıyor.

Ayrıca, genellikle Monako’da demirleyen 90 metrelik bir Sunseeker yatına 4 milyon dolar harcadı. 2017’de Hamilton, Monako’da çok daha büyük 270 metrelik Alfa Nero yatında parti yaptığı videosunu paylaştı.

Hamilton, sürüş yapmadığı zamanlarda, bildirilen dört özelliğinden birinde rahatlayabilir ve gevşeyebilir. Hamilton’ın 43 milyon dolarlık bir New York çatı katı, 24 milyon dolarlık bir Londra malikanesi ve Cenevre’de ve yarış pilotlarının favorisi Monte Carlo’da evleri var.

Ayrıca 16.5 milyon sterlinlik (22.5 milyon dolar) bir özel jete sahipti ancak 2019’da sattı.

Hamilton onun modasına düşkündür ve genellikle piste bir dizi tasarımcı kıyafetiyle gelirken resmedilir. Yakın zamanda Valentino’nun PP Pink kampanyasının yüzlerinden biri olarak Zendaya’ya katıldı. Modaya ek olarak Hamilton, son zamanlarda Vanity Fair’e iş imparatorluğunu pistten uzaklaştırma konusunda da dürttü.

İlgi alanlarından biri “gezegen dostu start-up’lar”. Bu, Londra merkezli vegan restoranı Neat Burger’ı yeni ortağı Leonardo DiCaprio ile Amerika Birleşik Devletleri’ne genişletmeyi de içeriyor. Ayrıca, yakın zamanda Apple TV için Brad Pitt’in oynadığı bir F1 filmi için yapımcı olarak imza atan Hollywood’u da üstleniyor.

Hamilton ayrıca Tiger Woods ve Rory McIlroy tarafından kurulan bir spor, medya ve eğlence şirketi olan TMRW Sports’un birkaç büyük isim yatırımcısından biri olarak ilan edildi. Ayrıca yakın zamanda NFL’nin Denver Broncos’unun yeni bir azınlık sahibi olarak ilan edildi.

Sezonun kendisi yoğun olsa da, Formula 1 sürücülerinin zamanları azalıyor ve Hamilton tatilini bir dizi egzotik yerde geçirmeyi seçiyor. 2022 yaz tatili sırasında Hamilton, Afrika’ya “alçakgönüllü” ve “karalama” bir yolculuk yaptı. Son zamanlarda MotoGP sürücüsü Fabio Quartararo ile geçirdiği bir süre gibi, suda hızlı gitmenin de büyük bir hayranı.

Hamilton inandığı davaların gururlu bir savunucusu ve parasını ağzının olduğu yere koymaya istekli olduğunu gösterdi. İngiltere’de yeterince temsil edilmeyen gruplardan gençleri güçlendirmeyi amaçlayan Project 44 adlı bir hayır kurumuna 27 milyon dolar vaat etti.

Hamilton’ın en çok şımarttığı kişi, muhtemelen “en iyi arkadaşı” dediği 10 yıllık köpeği Roscoe’dur. Roscoe sık sık Hamilton ile yarışlara gider ve muhtemelen dünyanın en şanslı yavrularından biridir. Ne hayat.

Motor Sporlarının En Zengin Sürücüsü Lewis Hamilton, Milyonlarını Nasıl Kazanıyor ve Harcıyor?-Kaynak: insider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir