Ekonomi ve ParaSeyahatYaşam

Airbnb Ev Sahipleri, Gelirlerini Yiyecek, Kira ve İpotek Ödemeleri İçin Kullanıyor

Airbnb Ev Sahipleri, Gelirlerini Yiyecek, Kira ve İpotek Ödemeleri İçin Kullanıyor

Airbnb Sitesinin Avrupa Ülkelerinde Evlerde

Airbnb Ev Sahipleri, Platformdan Elde Ettikleri Gelirlerini Artırıyor

ABD’deki ev sahipleri, 2021’de 13.800 ABD dolarına ev sahipliği yaparak 2019’dan bu yana %85 artışla medyan gelir elde etti.

Her yerde yükselen fiyatlar ile Airbnb ev sahipleri, barındırma paralarının temel para haline geldiğini bildiriyor. Dünyanın dört bir yanındaki Airbnb ev sahiplerinin üçte birinden fazlası, ev sahipliğinin artan yaşam maliyetlerini karşılamalarına yardımcı olduğunu söyledi. Konaklama kiralama şirketi, kullanıcıların platformla nasıl etkileşime girdiğini inceleyen yıllık anketini bu hafta yayınladı. Bu yıl, anket küresel enflasyona odaklanıyor ve bunun ev sahipleri ile misafirleri platformu kullanmasını nasıl etkilediğini soruyor.

Platform aracılığıyla kazanılan geliri bildiren ev sahiplerinin %40’ından fazlası ekstra harcama için olsa da, benzer bir yüzde, geçimlerini sağlamak için bu paraya bağımlı olduklarını söylüyor. Yiyecekler daha pahalı hale geldikçe, dünya genelindeki ev sahiplerinin neredeyse yarısı, gelirlerini yiyecek gibi ihtiyaçları satın almak için kullandıklarını söyledi.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’ne göre, uluslararası fiyat aylık hareketlerini izleyen bir endeks olan FAO Gıda Endeksi, bir yıl öncesine göre Nisan ayında yaklaşık %30 arttı.

Ankete katılanların yaklaşık %45’i, paranın evlerinde kalmalarını sağlayarak kira veya ipotek ödemelerine katkıda bulunduğunu bildiriyor. Şirket, insanların seyahat etme isteği arttıkça ev sahiplerinin daha fazla para kazandığını bildiriyor.

Airbnb Sitesinin Avrupa Ülkelerinde

ABD’deki tipik bir ev sahibi, 2021’de ev sahipliği yaparak 2019’dan bu yana %85 artışla 13.800 ABD doları ortalama gelir elde etti

Kaliforniya, Florida ve Teksas, ABD’deki yeni ev sahiplerinin en çok kazandığı ve geçen yıl sırasıyla 270 milyon dolar, 265 milyon dolar ve 170 milyon dolar getirerek, ülkenin en sıcak konut pazarlarından üçü ve ilk üç eyaletidir. Tatil kiralama şirketi, bu yılın başlarında güçlü bir ilk çeyrek bildirdi. 2021’de rekor kıran bir yılla şirket, performansının COVID-19’un etkisinden tam olarak iyileşme gösterdiğini söyledi.

Airbnb İcra Kurulu Başkanı Brian Chesky, şirketin kazanç çağrısında, “İnsanlar ayrıca seyahat için önceden rezervasyon yaptırmak konusunda daha eminler ve yaz rezervasyonları ve ötesi için güçlü talep görüyoruz” dedi.

Kaynak: marketwatch.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir