İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Jack Dorsey, Twitter’da Elon Musk Yönetimindeki Toplu İşten Çıkarmaların Sorumluluğunu Üstlendi ve Özür Diledi

Jack Dorsey, Twitter’da Elon Musk Yönetimindeki Toplu İşten Çıkarmaların Sorumluluğunu Üstlendi ve Özür Diledi

Elon Musk'ın Twitter'ı Devralması Üzerine Jack Dorsey

Jack Dorsey, Twitter‘da Elon Musk Yönetimindeki Toplu İşten Çıkarmaların Sorumluluğunu Üstlendi ve Özür Diledi

Jack Dorsey, Twitter’da Elon Musk Yönetimindeki Toplu İşten Çıkarmaların Sorumluluğunu Üstlendi ve Özür Diledi

Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey, Elon Musk yönetimindeki büyük çaplı işten çıkarmaların sorumluluğunu üstleniyor. Cumartesi günü, Dorsey bir özür tweeti attı ve Twitter personeline olan sevgisini dile getirdi. Eski Twitter çalışanları, dümendeki kaotik ilk haftası için şirketi ve Musk’ı suçluyor.

Eski Twitter çalışanları, yeni sahibi Elon Musk yönetimindeki acımasız işten çıkarmalar hakkında seslerini yükselttiler, ancak platformun kurucu ortağı Jack Dorsey, suçlunun kendisi olduğunu söyledi.

Bir Cumartesi tweetinde Dorsey, Musk’ın sosyal medya sitesine sahip olduğu ilk haftasında binlerce kişiyi işten çıkarmasının sorumluluğunu üstlendi. Dorsey, kısa bir süre sonra Twitter çalışanlarına olan minnettarlığını bir takip tweet’inde ifade etmeye devam etti.

“Twitter’da çalışan herkese minnettarım ve onları seviyorum. Bunun şu anda karşılıklı olmasını beklemiyorum… veya hiçbir zaman… ve anlıyorum” diye yazdı.

Twitter çalışanları, şirkete neredeyse hiç haber vermeden kovulduklarını iddia ederek, bazıları feshedildiklerini bildirmeden önce dizüstü bilgisayarlarına erişimi kaybettiklerini söyleyerek şirketi çevrimiçi olarak eleştirdi. Cuma günü bir tweet’te Musk, şirket günde 4 milyon dolar kaybederken Twitter’ın işgücünü azaltmaktan başka seçeneği olmadığını söyledi.

Elon Musk Tarafından Kovulan Twitter Yöneticileri

Musk, sürpriz işten çıkarmalar için tepkiyle karşı karşıya kalsa da, şirketin etkilenenlere bir kıdem tazminatı paketi teklif ettiğini iddia etti.

Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Çıkış yapan herkese yasal olarak gerekenden %50 daha fazla olan 3 aylık kıdem tazminatı teklif edildi” dedi.

Hafta boyunca personelde yaşanan kaotik değişikliklere rağmen, eski çalışanlar Musk’ın devralınmasından önce Twitter’da çalışmaya olan sevgilerini de dile getirdiler.

“#LoveWhereYouWorked”, “#OneTeam” ve “LoveTwitter” etiketlerini kullanarak şirketteki mutlu anıları tasvir etmek için birçok fotoğraf ve video paylaştı.

Şimdi eski bir Twitter çalışanı olan Yash Agarwal, Cuma günü Twitter’da “İşten yeni çıktım. Bird App, bu takımın, bu kültürün bir parçası olmak mutlak bir onurdu, şimdiye kadarki en büyük ayrıcalıktı” dedi.

Kaynak: businessinsider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir