iOS 15'in Yeni 12 Özelliği iPhone

iOS 15’in Yeni 12 Özelliği iPhone’u Çok Daha İyi Hale Getirecek

Bilim ve Teknoloji

iOS 15’in Yeni 12 Özelliği iPhone‘u Çok Daha İyi Hale Getirecek

iOS 15’in Yeni 12 Özelliği Listelendi

Apple, haziran ayının başında, iPhone için mobil işletim sisteminin yeni nesil yinelemesi olan iOS 15‘i resmi olarak tanıttı. iOS 15’in heyecan verici ve zorlayıcı bir yükseltme olduğunu söylemek doğru olur. Geliştiricilerin iOS 15 ile biraz oynama şansına sahip olduklarına göre, Apple’ın açılış konuşmasında bahsetme şansı bulamadığı ek iOS 15 özellikleri her gün ortaya çıkıyor. Bunun ışığında, iPhone kullanıcı deneyimini çok daha iyi hale getirecek 12 belirli iOS 15 özelliğini vurgulayan liste hazırlandı.

12 Özellik

SharePlay – SharePlay, iOS kullanıcılarının birlikte medya içeriğinin keyfini çıkarmasını sağlayacak ilgi çekici yeni bir özelliktir. Örneğin, arkadaşlarınızla FaceTime görüşmesi yaparken müzik dinleyebilir veya TV şovları ve filmler izleyebilirsiniz.

Share your screenEkranınızı paylaşın – iOS 15 sonunda iPhone kullanıcılarının ekranlarını paylaşmalarına izin verecek. Bunun sayısız kullanımı olsa da, şüphesiz akrabalarla teknik desteği çok daha kolay ve çok daha az sinir bozucu hale getirecek.

Better text selectionDaha iyi metin seçimi – iOS’ta metin seçimi için büyütme büyüteci, Apple onu değiştirmeye karar vermeden önce yıllarca mükemmel çalıştı. Ama neyse ki, büyütme büyüteci iOS 15 ile büyük geri dönüşünü yapacak.

Find lost devices even when turned offKapatıldığında bile kayıp cihazları bulun – Bu akıllıca bir şey. ‘Ağımı Bul’ sayesinde iPhone kullanıcıları, cihazları kapalı olsa bile kayıp veya kayıp cihazları bulabilecekler. Bu, özellikle bir hırsızın takip edilmesini önlemek için bir cihazı kapattığı durumlarda inanılmaz derecede faydalı olmalıdır.

FocusOdaklanma – Apple’ın yeni Odaklanma özelliği, kullanıcılara hangi bildirimlerin geçici olarak yoksayılacağına karar verirken daha fazla ayrıntı sağlar. Odak ile kullanıcılar farklı Odak modları ayarlayabilir. Örneğin, Facebook veya Twitter’dan gelen güncellemeleri otomatik olarak yok sayan bir Çalışma modunuz olabilir. Veya iş arkadaşlarınızdan gelen bildirimleri yok sayan bir Kişisel modunuz olabilir. Focus’un daha havalı yönlerinden biri, onu yalnızca ilgili uygulamaların görüneceği şekilde ayarlayabilmenizdir. Örneğin, Çalışma modunu etkinleştirdiyseniz, ana ekranınızda gizlenen o çekici oyun veya eğlence uygulamalarını görmezsiniz bile.

Easier access to Spotlight – Spotlight’a daha kolay erişim

OS 15 ile, önce telefonunuzun kilidini açmak zorunda kalmadan Spotlight’a erişebilirsiniz. Artık Spotlight aramasını doğrudan kilit ekranından veya Bildirim Merkezi’nden açabilirsiniz.

Increase iCloud storage temporarily when backing up your deviceAygıtınızı yedeklerken iCloud saklama alanını geçici olarak artırın – iOS 15 ile iCloud Yedekleme çok daha sorunsuz olacaktır. İlk kez, yeni iPhone sahipleri, cihazlarını kurarken (geçici bir yedekleme için) ihtiyaç duydukları kadar iCloud depolama alanından geçici olarak yararlanabilecekler. Sınırsız iCloud saklama alanı ücretsiz olarak sağlanır ve üç hafta boyunca bozulmadan kalır.

Easier to find links and photos sent via MessagesMesajlar aracılığıyla gönderilen bağlantıları ve fotoğrafları bulmak daha kolay – iOS 15 için Mesajlar uygulamasında artık, birinin size metin yoluyla gönderdiği her tür medya dosyasını derleyen bir “Sizinle Paylaşılanlar” bölümü var. Örneğin, birkaç ay önce biri size bir ‘meme’ gönderdiyse ancak kim olduğunu hatırlayamıyorsanız, “Sizinle Paylaşılanlar” bölümünü inceleyebilir ve kolaylıkla bulabilirsiniz.

FaceTime Voice IsolationFaceTime Ses Yalıtımı – Pandemi sırasında Zoom‘un ne kadar hızlı popülerlik kazandığı göz önüne alındığında, iOS 15’li Apple’ın FaceTime’ın özellik setini gerçekten sağlamlaştırması şaşırtıcı değil. Daha heyecan verici yeni FaceTime özelliklerinden biri, bir kullanıcının sesini izole eden (makine öğrenimi yoluyla daha iyi hale gelen) ve aynı anda çevredeki ortam gürültüsünü engelleyen bir teknoloji olan Apple’ın Ses Yalıtımı olarak adlandırdığı bir şeydir.

Portrait mode for FaceTime callsFaceTime aramaları için portre modu – Portre modundan gelen bokeh efekti sonunda videoya geliyor.

Better 5G performanceDaha iyi 5G performansı – Açılış konuşmasında bahsedilmese de Apple, iOS 15’in daha hızlı akış, daha verimli iCloud yedeklemeleri ve geri yüklemeleri ve daha fazlasını sağlayacak gelişmiş 5G bağlantısı sunduğunu yazıyor.

Use your iPhone as a keyiPhone’unuzu bir anahtar olarak kullanın – iOS 15, kullanıcıların evlerinin, garajlarının ve hatta otel odalarının kilidini açmak için iPhone’larını kullanmalarına olanak tanımaktadır.

iOS 15’in Yeni 12 Özelliği iPhone’u Çok Daha İyi Hale Getirecek-Kaynak: Yahoo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir