Bitcoin Artışı 2017

Bitcoin’in Yükseldiğini Size Bildiriyoruz

Bilim ve Teknoloji Ekonomi ve Para

Bitcoin‘in Yükseldiğini Size Bildiriyoruz

Bitcoin’in Yükseldiğini Size Bildiriyoruz

Kripto kardeşleri seviniyor. Bitcoin‘in değeri Çarşamba günü itibarıyla yaklaşık 38.000 $‘a yükseldi; bu da bir yılın en yüksek değeri – ancak skoru tutanlar için, 65.000 $’ın üzerine çıktığı Kasım 2021’deki mutlu günlerine yakın bile değil – ve Geçtiğimiz ay yüzde 38’den fazla şaşırtıcı kazanç elde etti.

Son zamanlardaki fiyat artışı muhtemelen yumuşayan federal faiz oranlarının bir kombinasyonundan kaynaklanıyor; Sam Bankman-Fried’in FTX’teki suçlarından dolayı mahkumiyetinin kuşatılmış endüstri için bir sıfırlama işlevi gördüğüne dair genel bir algı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bir bitcoin değişimini onaylaması. Yatırım fonu (ETF) .

Varlık yönetimi şirketi BlackRock, Haziran ayında bir Bitcoin ETF başvurusunda bulundu ve ardından bu ayın başlarında rakip kripto para birimi Ethereum için bir ETF’ye doğru ilk adımları attı; bu, aylarca süren düşük fiyatların ardından kripto para dünyasında iyimserliği ateşledi.

Bir ETF, temel olarak bir endeksi veya emtiayı takip eden bir menkul kıymetler paketidir. Bitcoin ETF durumunda, yatırımcılar Bitcoin’e doğrudan sahip olmayacaklar ancak ETF, Bitcoin’in değerine sabitlenecek. Ancak en önemlisi, SEC tarafından tanınan bir bitcoin ETF’si, kurumsal onayı işaret ettiği için bir dönüm noktası olacaktır.

Bitcoin Büstü

Ancak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin inanılmaz derecede değişken varlıklar olduğu ve süreci daha yeşil hale getirmeye yönelik bazı çabalara rağmen bunların madenciliğinin hala çevreye zararlı olduğu gerçeği ortada.

Bitcoin’in, insanların teşvik parasıyla dolup taştığı, salgının ezici etkisinden sıkıldığı ve Super Bowl reklamları biçimindeki bitcoin çılgınlığı tarafından bombardımana tutulduğu 2021’de bir zamanlar sahip olduğu yüksekliklere ulaşıp ulaşamayacağı henüz bilinmiyor.

Bazıları Bitcoin’in yeniden dirilişi konusunda heyecan duysa da, kripto para, merkezi olmayan bir dijital para biçimi olarak kullanım amacı açısından tam bir başarısızlıktır. Normal yatırımcılar arasında hala büyük ölçüde spekülatif bir varlık olmaya devam ediyor, işlem ücretleri yüksek kalıyor ve yasa dışı faaliyetler için bir kanal. Bu yüzden zorluklarla kazandığınız emeklilik varlıklarınızı ona emanet etmeden önce iki kez düşünün.

Kaynak: futurism

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir