Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » JPMorgan ve Apollo Global, Avalanche ile Blockchain Varlık Yönetimi Konsept Kanıtını Açıkladı

JPMorgan ve Apollo Global, Avalanche ile Blockchain Varlık Yönetimi Konsept Kanıtını Açıkladı

Türkiye Kripto Varlıklarına İlişkin

JPMorgan ve Apollo Global, Avalanche ile Blockchain Varlık Yönetimi Konsept Kanıtını Açıkladı

JPMorgan ve Apollo Global, Avalanche ile Blockchain Varlık Yönetimi Konsept Kanıtını Açıkladı

JP Morgan ve Apollo Global‘in blockchain platformu Onyx, Singapur’un Para Otoritesi Project Guardian’ın bir parçası olarak Avalanche ile ortaklaşa bir kavram kanıtını duyurdu. Bu girişimin amacı, özellikle geleneksel olarak zorlu alternatif varlıklar için portföy yönetimini basitleştirmek amacıyla blockchain, akıllı sözleşmeler ve tokenizasyondan yararlanarak varlık ve varlık yönetimini dönüştürmektir.

Konsept kanıtı, Onyx Digital Assets’i LayerZero protokolü aracılığıyla Avalanche Evergreen alt ağına bağlar. Bu Evergreen alt ağı, kurumsal gereksinimleri karşılamak üzere tasarlanmış, ağ gizliliğine, gaz özelliklerine ve izinlere odaklanan özel bir blok zinciridir.

Bu duyurunun ardından Avalanche blok zincirinin yerel tokeni AVAX, son 24 saat içinde %26 artış göstererek 22,69 dolara ulaştı. AVAX tokeni geçtiğimiz ay piyasa çapındaki yükselişin ortasında %142’nin üzerinde değer kazandı.

Kurulan altyapı, Onyx Digital Asset portföylerinin, New York merkezli varlık yöneticisi WisdomTree tarafından sunulan 94 milyar dolar değerindeki tokenize fonlara erişmesine olanak tanıyor. WisdomTree aynı zamanda spot Bitcoin ETF’si sunmak isteyen yarışmacılar arasında yer alıyor.

Onyx Dijital Varlıklar Başkanı Tyrone Lobban şunları söyledi:

“Blockchain teknolojisinin gücünden yararlanarak isteğe bağlı portföylerin inşası ve yönetiminde nasıl devrim yaratılabileceğini gösterdik.”

Ava Labs Başkanı John Wu, bu girişimin Ava Labs’ın Avalanche’ın hızından, ölçeklenebilirliğinden ve uyarlanabilirliğinden yararlanarak küresel varlıkları dijitalleştirme ve tokenleştirme misyonuyla uyumlu olduğunun altını çizdi.

Mayıs 2022’de Singapur Para Otoritesi tarafından başlatılan Project Guardian, finans sektöründe varlık tokenizasyonuna yönelik kullanım örneklerini araştırıyor.

Kaynak: coinmarketcap

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir