Bitcoin Sanal Para Nedir

Bitcoin 20.000 Doların Altına Düştü

Ekonomi ve Para

Bitcoin 20.000 Doların Altına Düştü

Bitcoin Sanal Para Nedir

Bitcoin 20.000 Doların Altında Seyrediyor

Hafta sonu boyunca, bitcoin alıcı desteği için önemli bir psikolojik seviyenin altına düştü ve şimdiye kadar bunun üzerine çıkamadı.

Bitcoin ( BTC-USD ) fiyatı Cumartesi günü 20.000 doların altına düştü ve Pazar sabahı 19.379 dolardan işlem görüyor, geçen hafta %29.36 kayıp. Cumartesi öğleden sonra kısaca 18.000 doların altına düştü, ancak fiyat son 24 saatte şu ana kadar yüzde 1.18 arttı.

Son zamanlarda önemli endüstri oyuncularının risk yönetimi stratejilerini alt üst eden kriptonun DeFi segmenti ile daha iç içe olan Ether ( ETH-USD ), geçen hafta yaklaşık %29 kayıpla madeni para başına 1.039 dolardan işlem görüyor. Cumartesi günü, fiyatı geri dönmeden önce 900 doların altına düştü.

Coinmarketcap‘a göre, kriptonun toplam piyasa değeri geçen Cuma günkü sıcak enflasyon verilerinden bu yana neredeyse 300 milyar dolar düşerek Pazar sabahı itibariyle 1,19 trilyon dolardan 891.4 milyar dolara düştü.

Sektör, bir dizi kripto hedge fonu ve borç verene baskı yapan bir likidite krizinden muzdarip. Coinbase ( COIN ) ve diğerleri işten çıkarmaları duyururken, diğer firmalar pozisyonları tasfiye etmeye veya müşteri hesaplarını dondurmaya zorlandı.

Cuma günü, Babel Finance, bir müşteri notuna göre “olağandışı likidite baskıları” nedeniyle itfa ve para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldı. Bunu, kripto borç veren Celsius Network’ün haftanın başlarında tüm müşteri hesaplarını dondurma hamlesini izledi.

BlockFi, Genesis Trading ve FTX ayrıca, Three Arrows Capital’a işaret eden bazı spekülasyonlar ve kanıtlarla platformlarındaki bazı aşırı kaldıraçlı karşı tarafları tasfiye ettiklerini belirttiler.

Bitwise’ın baş yatırım yetkilisi Matt Hougan Cuma günü Yahoo Finance Live’a verdiği demeçte, “Kripto klasik bir borç azaltma döngüsünden geçiyor ve bu döngüyü dibe vurana kadar devam etmesi gerekiyor.”

Kaynak: yahoo.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir