Bitcoin Para Birimi

Bitcoin, Tarihi ‘Olumsuz’ Duygunun Ortasında 64 Bin Doların Altına Düştü

Ekonomi ve Para

Bitcoin, Tarihi ‘Olumsuz’ Duygunun Ortasında 64 Bin Doların Altına Düştü

Bitcoin, Tarihi ‘Olumsuz’ Duygunun Ortasında 64 Bin Doların Altına Düştü

Bitcoin’in {{BTC}} geçtiğimiz haftalardaki yavaş düşüşü Cuma günü hızlandı, fiyat son 24 saatte %3’ten fazla düşüş göstererek yaklaşık beş haftanın en düşük seviyesi olan 63.700 $’a geriledi, şimdi geçmişe göre %9 daha düşük ay.

Ancak analiz firması Santiment tarafından takip edilen göstergelerin BTC’ye yönelik kitle duyarlılığının şu anda dördüncü haftadaki “aşırı olumsuz” okumada olduğunu göstermesiyle karşıt boğalar rahatlayabilir.

Firma, Cuma günkü X gönderisinde “Kalabalık çoğunlukla Bitcoin’e karşı korkuyor veya ilgisiz” dedi. “Tüccarlar teslim olmaya devam ettiği için bu kadar uzun FUD seviyesi nadirdir” diye eklediler. “BTC yatırımcısının yorgunluğu, balina birikimiyle birleştiğinde, genellikle hastayı ödüllendiren sıçramalara yol açıyor.”

Santiment’in Ağırlıklı Duygu Endeksi, X’te Bitcoin’den bahsedilenleri ölçer ve kalabalığın Bitcoin hakkında genel olarak ne hissettiğini ölçmek için olumlu ve olumsuz yorumların ve işlem hacimlerinin oranını karşılaştırır. Cuma itibarıyla -0,73 değerini gösteren endeks, 23 Mayıs’tan bu yana negatif seyrediyor.

Diğer yerlerde, Google Trendler’den elde edilen veriler perakende arama ilgisinde bir düşüş olduğunu gösteriyor. Araç, kullanıcıların aramaların göreceli hacmini karşılaştırmasına olanak tanır. Aşağı doğru giden bir çizgi, bir arama teriminin popülerliğinin diğer popüler terimlere göre azaldığı anlamına gelir. Veriler , dünya çapında “bitcoin” aramalarının Mart 2024’ten bu yana istikrarlı bir şekilde düştüğünü gösteriyor.

BTC fiyatları, büyük hissedarlardan gelen 1 milyar dolarlık satış, doların gücü ve yatırımcıların parasını çekebilecek güçlü ABD teknoloji endeksi piyasası nedeniyle son birkaç haftadır genel olarak zarar gördü.

ABD’de listelenen spot bitcoin borsa yatırım fonlarından (ETF’ler) çıkış faaliyeti de Nisan sonundan bu yana en kötü seviyesine ulaştı ve bu hafta şu ana kadar ürünlerden 900 milyon dolar ayrıldı . Bu rakamlar, 24 Nisan’dan 2 Mayıs’a kadar olan ticaret seanslarında toplam 1,2 milyar dolarlık net çıkışa yaklaşıyor.

Bazı tüccarlar, büyüme katalizörlerinin eksikliği nedeniyle Bitcoin’in yakın vadede 60.000 dolar seviyesine ulaşmasını bekliyor, ancak daha önce de belirtildiği gibi uzun vadeli görünüm yükselişe devam ediyor.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir