Anasayfa » Ekonomi ve Para » Trader’a Göre Bitcoin’in Temel Göstergeleri Yükseliş Sinyalleri Veriyor

Trader’a Göre Bitcoin’in Temel Göstergeleri Yükseliş Sinyalleri Veriyor

Bitcoin Artışı 2017

Trader’a Göre Bitcoin‘in Temel Göstergeleri Yükseliş Sinyalleri Veriyor

Trader’a Göre Bitcoin’in Temel Göstergeleri Yükseliş Sinyalleri Veriyor

Popüler tüccar Roman yakın zamanda BTC/USD için iki klasik teknik göstergeye dikkat çekti ve Bitcoin’in (BTC) önemli bir fiyat kırılmasına zemin hazırladığını öne sürdü. Roman’ın analizi, haftalık grafikteki Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Bollinger Bantlarının potansiyel bir fiyat artışı için temel sinyaller olduğuna işaret ediyor.

Haziran ayında pek çok yatırımcıyı hayal kırıklığına uğratan zayıf performansına rağmen, Bitcoin’in uzun vadeli görünümü umut verici olmaya devam ediyor. Bazı analistler, BTC’nin yalnızca tüm zamanların en yüksek seviyelerinin altında konsolide olduğuna inanıyor; bu, boğa piyasalarında birkaç ay sürebilecek tipik bir davranış.

Ancak Roman, bu yılın başlarında görülen yüksek seviyelere dönüşün yakın olduğunu düşünüyor. 21 Haziran’da Bitcoin’in kendi fiyatı ile RSI arasında üçüncü bir yükseliş eğilimi gösterdiğini, birçok trader’ın ise teslim olduğunu ve daha düşük fiyatlar öngördüğünü belirtti. Bollinger Bantlarının sıkılaştığını ve bunun genellikle yüksek volatilite periyodunun öncesinde geldiğini vurguladı.

Roman, “Birçok kişi pes edip daha düşük fiyat talep ederken, şu anda Fiyat ve RSI arasında 3. yükseliş eğilimini oluşturuyoruz” diye yazdı. “Bollinger Bantları da daha da sıkılaşıyor – geri dönmeden gönderilecek volatiliteyi yaratıyor.” Eşlik eden grafik, fiyat daha yüksek dipler yaptıkça RSI’nin daha düşük dipler yaptığını gösterdi. Daralan Bollinger Bantları ile birlikte bu kombinasyon, ufukta ciddi bir volatilitenin olabileceğini gösteriyor.

Uyarı: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: coinmarketcap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir