Anasayfa » Ekonomi ve Para » Bitcoin 35.000 Doları Zirveye Çıkarırken Kripto Para Hisseleri Yükselişini Genişletiyor

Bitcoin 35.000 Doları Zirveye Çıkarırken Kripto Para Hisseleri Yükselişini Genişletiyor

Bitcoin Sanal Para Nedir

Bitcoin 35.000 Doları Zirveye Çıkarırken Kripto Para Hisseleri Yükselişini Genişletiyor

Bitcoin 35.000 Doları Zirveye Çıkarırken Kripto Para Hisseleri Yükselişini Genişletiyor

Kripto para birimleriyle bağlantılı şirketlerin hisseleri, Bitcoin‘in 35.000 doların üzerine çıkmasıyla Salı günü piyasa öncesi ticarette ilerliyor.

Ticaret platformu Coinbase Global Inc. ve Bitcoin sahibi MicroStrategy Inc. sırasıyla %7,7 ve %8,9 artış gösterdi. Miners Marathon Digital Holdings Inc. ve Riot Platforms Inc.’in her biri erken seansta yaklaşık %14 artış gösterdi.

Piyasa değerine dayalı en büyük dijital varlık, potansiyel olarak ABD onayını alacak ilk Bitcoin borsa yatırım fonu iyimserliğiyle en son 2022’de görülen seviyeye güçlenirken, dijital tokene maruz kalan madencilerin ve diğer şirketlerin hisseleri artıyor. Grup, Bitcoin’in Pazartesi günü 31.000 dolar seviyesini aşmasının ardından ikinci güne doğru ilerliyor.

Needham analisti John Todaro bir notta, “Kripto sektörünün, herhangi bir senaryomuzda, kriptoya bağlı hisse senetlerinde artan volatiliteye yol açacak bir dönüm noktasına geldiğine inanıyoruz” diye yazdı ve yaklaşan dört yıllık olaya işaret etti. Halving”in yanı sıra katalizör olarak potansiyel bir Bitcoin ETF‘si de var.

Bitcoin, seansın başında 35.000 doları aştıktan sonra New York saatiyle 07:58 itibarıyla %9,7 artışla 34.585,25 dolara yükseldi. Pazartesi günü, federal bir temyiz mahkemesi, Grayscale Investments LLC’nin Bitcoin’e dayalı bir ETF oluşturma teklifinde kazandığı zaferi resmileştirdi.

Kripto bağlantılı hisse senetleri bu yıl toparlandı ve 2022’deki gerilemenin ardından Bitcoin’in düşüşüyle ​​birlikte toparlandı.

Kaynak: bloomberg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir