Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Bitcoin ETF Ateşi, BTC’yi Mayıs 2022’den Bu Yana Görülmeyen Seviyelere Gönderdi

Bitcoin ETF Ateşi, BTC’yi Mayıs 2022’den Bu Yana Görülmeyen Seviyelere Gönderdi

Bitcoin Yatırımı

Bitcoin ETF Ateşi, BTC’yi Mayıs 2022’den Bu Yana Görülmeyen Seviyelere Gönderdi

Bitcoin ETF Ateşi, BTC’yi Mayıs 2022’den Bu Yana Görülmeyen Seviyelere Gönderdi

CoinGecko verilerine göre, Bitcoin fiyatları Salı günü keskin bir artış yaşadı ve 35.066 $‘lık zirveye ulaştıktan sonra biraz geri çekilerek Hong Kong’da saat 18.30’a kadar 34.500 $’a yaklaştı. Bitcoin fiyatındaki bu artış Mayıs 2022’den bu yana en yüksek artış oldu.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 1.844 ABD dolarına kadar yükselirken, küresel kripto para piyasasının değeri, Nisan ayından bu yana en yüksek noktası olan 1,3 trilyon ABD dolarının üzerine çıktı.

Kripto para piyasasına olan bu yenilenen ilgi, büyük ölçüde ABD’deki potansiyel spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onaylarına ve spot piyasalardaki işlem hacimlerindeki artışa bağlanıyor. Dünyanın en büyük fon yöneticisi BlackRock’un spot Bitcoin ETF uygulamasına ilişkin son gelişmeler, kripto para topluluğunda pek çok kişinin dikkatini çekti.

“Görünüşe göre haberler nihayet fiyatlandırılıyor. Son 24 saat içinde 400 milyon ABD Doları tutarındaki kısa vadeli tasfiyeyle, karşı çıkanların haksız olduğu kanıtlanıyor ve perakende yatırımcılar, kurumlar piyasayı değiştirmeden önce piyasaya yatırım yapmak için harekete geçiyor. Alt Tab Capital yatırımcı ilişkileri başkanı Michael Silberberg, Forkast ile paylaştığı bir açıklamada, spot alımların satışları %50 oranında geride bıraktığı bu oyunun sonsuza dek sürecek bir isim olduğunu söyledi.

Salı günü Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, iShares Bitcoin Trust’ın artık Nasdaq işlemlerinin merkezi takas merkezi olan Depository Trust & Clearing Corporation’da (DTCC) listelendiğini bildirdi Balchunas, X’te (eski adıyla Twitter) “IBTC” başlıklı bu BlackRock girişiminin, spot Bitcoin ETF’lerinin pazara sunulmasında ilerleme kaydedildiğinin sinyalini verdiğini söyledi.

Bitcoin’in bu kadar yüksek fiyatlandığı son sefer, Terra ağının algoritmik stablecoin’i UST’nin dolar sabitinden saptığı ve kripto sektöründe milyarlarca doların silindiği Mayıs 2022’ydi. Bu olayın ardından, uzun süren bir ayı piyasası veya “kripto kışı”, önemli işten çıkarmalara tanık oldu ve FTX borsası da dahil olmak üzere önde gelen işletmelerin iflas ilan etmesine tanık oldu.

Ancak yatırım bankası Morgan Stanley’in yakın tarihli bir raporuna göre gidişat değişiyor olabilir.

Morgan Stanley analistlerinden Denny Galindo raporda, “İşaretler, Bitcoin’in döngüsel ayı piyasasındaki düşüşünün ‘kripto kışının’ geçmişte kalabileceğini gösteriyor” dedi.

Kaynak: forkast.news

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir