Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Apple, Popüler ve Hayati Özellik İçin Acil iPhone Güncellemesini Yayınladı

Apple, Popüler ve Hayati Özellik İçin Acil iPhone Güncellemesini Yayınladı

2023'ün En İyi Akıllı Telefonları iPhone 15

Apple, Popüler ve Hayati Özellik İçin Acil iPhone Güncellemesini Yayınladı

Apple, Popüler ve Hayati Özellik İçin Acil iPhone Güncellemesini Yayınladı

Kullanıcılar, yeni iPhone‘larında sinir bozucu olandan daha fazlasını fark etmeye başladı. Akıllı telefon trendini bir şekilde alt etmeyi başaramadıysanız ve 2007’de eski bir kapaklı telefonla mutlu bir şekilde yaşamıyorsanız, büyük olasılıkla iPhone’a karşı sıyırmışsınızdır.

Apple’ın Get Free Report son yeniliği iPhone 15, teknoloji devinin Wonderlust etkinliğinde büyük bir tantanayla tanıtıldı. Tim Cook, en yeni iPhone serisi hakkında şunları söyledi:  “Yeni nesil profesyonel, bunların her birini yalnızca Apple’ın yapabileceği şekilde daha da ileriye taşıyor.”

Apple’ın açıklamasında söylediği gibi “iPhone muhafazasında şimdiye kadar kullandığımız en kaliteli malzeme” olan titanyum bir dış malzemeye sahipler. iPhone’un en yetenekli ve pahalı modeli olan Max, 48 megapiksel kamera, yeni bir Eylem düğmesi (ses kapatma ve diğer etkinleştirme işlemlerine yardımcı olan), yeni bir A17 çip ve tabii ki USB’ye geçiş özelliğine sahip. -C.

Ancak bazı kişiler yeni şarj özellikleriyle ilgili sorunlar yaşıyor.

Bir reddit kullanıcısı r/iOS alt dizisinde “iPhone 15 pro pilim neredeyse 3 yaşındaki 12 pro’mdan daha kötü” diye şikayet etti. Bir başkası aynı alt dizide “iOS 17.0.3 yüklü iPhone 15’in pil tüketimi korkunç” diye yazdı. “iPhone 15 Pro pili – Bir sorun mu var?” başka bir kullanıcı şöyle yazdı: “Bu, Apple uzaktan tanılama tarafından tanınmayan bir donanım sorunu olabilir mi, yoksa sabırlı olup yazılım düzeltmelerini mi beklemeliyim?”

Diğerleri yeni iPhone’larının aşırı ısındığından şikayet etti. Ve son zamanlarda BMW sürücüleri, arabalarında kablosuz şarj cihazlarını kullandıktan sonra iPhone’daki Apple Pay gibi bazı özelliklerin çalışmayı bıraktığından özellikle şikayet ettiler.

Apple acil güncelleme yayınladı

Apple’ın yeni bir telefonla birlikte gelen neredeyse kaçınılmaz sorunlar için bazı düzeltmeler sunması neredeyse her zaman beklenir; teknoloji hâlâ yeni ve aksaklıkları gidermeye çalışıyor.

Apple o zamandan beri bu endişelerden bazılarını ele aldı ve kullanıcılar için acil bir güncelleme yayınladı.

Böylece Apple’ın “hata düzeltmesi” bu hafta derhal yayınlandı. iOS 17.1.1, Apple’a göre aşağıdaki güncellemeyi içeriyor: 

  • Nadir durumlarda, belirli arabalarda kablosuz şarjın ardından Apple Pay ve diğer NFC özellikleri iPhone 15 modellerinde kullanılamayabilir.
  • Hava Durumu Kilit Ekranı widget’ı karı doğru şekilde görüntülemeyebilir.

Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme -> Şimdi Yükle seçeneğine gittiğinizde güncelleme indirilebilir.

Sorunları giderdikten sonra Apple’ın iOS 17.2‘yi yayınlaması bekleniyor. Bu güncellemenin, Apple’ın yeni günlük kaydı uygulaması ve daha gelişmiş veri koruma ve şifreleme gibi uzun zamandır beklenen bazı özellikleri içermesi muhtemeldir.

Kullanıcılar yeni işletim sistemi watchOS 10.1’in pillerini hızla tükettiğinden şikayet etmeye başladıktan sonra Apple, Watch’larında da benzer drenaj sorunları yaşadı.

“10.1 güncellemesinden sonra pilim yalnızca birkaç saat dayanıyor. Yüzdenin düşüşünü tam anlamıyla görebiliyorum. Saati yeniden başlattım. Bir arkadaşımın tavsiyesinden sonra arka planda uygulama yenilemeyi kapattım. Hala inanılmaz derecede hızlı bitiyor. Artık gerçekten işe yaramıyor. Ben dışarıdayım Bu sorunu yaşayan başka biri var mı?” bir saat kullanıcısı resmi Apple destek forumunda bu soruyu sordu.

Apple, bu hafta pilin boşalması sorununu çözecek bir watchOS 10.1.1 güncellemesi yayınladı.

Apple, Popüler ve Hayati Özellik İçin Acil iPhone Güncellemesini Yayınladı-Kaynak: thestreet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir