Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

ABD’de Listelenen Kripto Firmaları Yükselen Bitcoin’e Otostop Çekiyor

ABD’de Listelenen Kripto Firmaları Yükselen Bitcoin‘e Otostop Çekiyor

ABD’de Listelenen Kripto Firmaları Yükselen Bitcoin’e Otostop Çekiyor

ABD’de listelenen kripto para şirketlerinin hisseleri Çarşamba günü zil sesi öncesinde %7 ila %13 arasında değer kazandı; bu, bitcoin’in yatırımcı duyarlılığının artmasıyla birlikte iki yıldan uzun bir süre sonra ilk kez 1 trilyon dolarlık piyasa değerini aşmasıyla desteklendi.

Bitcoin fiyatları, ABD menkul kıymetler düzenleyicisinin geçen ay ilk spot bitcoin borsa yatırım fonlarını (ETF’ler) onaylamasının ardından istikrarlı bir şekilde zemin kazanıyor.

ETF’lerin piyasaya sürülmesi, perakende yatırımcılara olan çekiciliğiyle zaten bilinen sektör için oyunun kurallarını değiştirecek bir gelişme olarak lanse edildi, çünkü yatırımcılar artık varlığı doğrudan elinde tutmadan Bitcoin’e maruz kalabiliyor.

Bernstein analisti Gautam Chhugani, “Bitcoin’in en iyi günlerinin yakında olduğunu düşünüyoruz” dedi.

“ETF, şimdiye kadar kripto sektöründe eksik olan bir meşruiyet duygusunu ekledi. Bu yeni bitcoin meraklılarının çoğunun önümüzdeki günlerde sermaye tahsis etmesini bekliyoruz ve bitcoin ETF’lerinin veya bitcoin madencilerinin fayda sağlayabileceğini düşünüyoruz.”

Kripto borsası Coinbase’in hisseleri yaklaşık %7 oranında artarken, madenciler Riot Platformları ve Bitfarms sırasıyla yaklaşık %8 ve %11 oranında değer kazandı.

CoinMarketCap.com veri platformuna göre Bitcoin’in piyasa değeri Kasım 2021’den bu yana ilk kez 1 trilyon doları aştı.

En son değeri 1,08 trilyon dolar olan bu banka, ABD’nin en büyük bankası JPMorgan Chase’in piyasa değerinin iki katından fazla değere sahip ve Meta Platforms’un 1,17 trilyon dolarına yaklaşıyordu.

En büyük kripto para birimi %3,7 artışla 51.300 dolardan işlem görüyordu.

Dikkat: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: reuters

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir