Silikon Vadisinde Girişimcilik-Amerika

Silikon Vadisinde Girişimcilik

Ekonomi ve Para Yaşam

Silikon Vadisinde Girişimcilik yazımızda Silikon Vadisinde en son takip edilen teknoloji dallarını, silikon vadisinde girişimci olmanın yollarını ve başarısızlığın aslında başarıya götürmesini yazdık.

Silikon Vadisi Nerede?
San Francisco

Silikon Vadisi Nerede? Silikon Vadisinde En son Trendler

Silikon vadisi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin San Francisco şehrinde bulunur. Silikon vadisi teknoloji üretmeye hızlıca devam ediyor. Silikon vadisi teknolojiye yatırımın oldukça fazla olduğu ve tüm teknolojik ürünlerin üretildiği yerdir. Silikon vadisini bir yer değilde bir oluşum olarak kabul etmek gerekir. Girişimcilerin yüksek risk alarak, üretilen ürünlere yatırım yaptığı merkezdir. Yatırım yapanlara oldukça katkı sağlayan bir yer olmaya devam ediyor. En son trendler olarak sosyal iletişime yönelik uygulamalar ve akıllı telefon uygulamaların daha üst seviyelerde kullanıldığı yeniliklerdir. Big datalar (büyük veriler) ile işlemler yapmakta son zamanlarda popülerliğini artırmıştır. Ayrıca çevremizde bulunan tüm aletlere internet üzerinden bağlanarak onları insanların kullanabileceği şekilde yöneten yeniliklerde popülerliğini artırmıştır.

SSilikon Vadisinde Girişimcilik-Girişimci
Girişimcilik

Silikon Vadisinde Girişimcilik ve Girişimci Olmak

Girişimcilik yapmaya karar verdiğiniz zaman size seçim olarak 2 yol sunuluyor. İlki sürdürülebilir bir şirket kurmak, ikincisi ise hırslı ve azimli bir start up (girişim) kurmaktır. Sürdürülebilir bir şirket kurduğunuzda ilk olarak para kazanırsınız fakat sonrasında ilerisi için çok fazla işlev yapmanız gerekecek. Girişim şirketi kurarsanız size yapılacak olan desteklere ihtiyaç duyarsınız ve onlar sizi destekleyene kadar bağımsız hareket edemezsiniz. Size yatırım yapan şirket elinde bulunan yatırım şirketlerine bakarak hangisinin daha hızlı büyüdüğüne bakarak yatırımını hızlı büyüyenden yana kullanıyor. Start up kuracaksanız hızlı büyüyen bir girişiminiz olması gerekir. Şirketlerin başarılı olabilmesi için müşteriler ve iş ortaklarının birbirleriyle uyumu çok iyi olmalıdır. Diğer bir etken ekibinizdir. Oluşturduğunuz ekibinizin kaliteli ve istekli olması gerekir. Ayrıca ürünlerinizin diğerlerinden farklı olması sizin şirketinizi başarıya götürecektir. Girişimcilerin başarılı olabilmesi için yatırımcılarına finansal bakımından büyük katkıları olması gerekir. Yatırım yapan kişiler öncelik olarak paraya bakar.

Başarısızlık Kültürü-Silicon Valley

Silikon Vadisinin Başarısızlık Kültürü

Silikon vadisinin bize ters düşen başarısızlık kültürü vardır. İnsanlar burada sürekli başarısızlıkla karşılaşır fakat bu başarısızlıklar onlara daha iyi çalışma gücü verir. Başarısız ola ola istedikleri başarıyı yakalamaktadırlar. Başarısızlığa tolerans oldukça fazladır. Yüksek riski alarak başarılı olma silikon vadisinde olanlar için bir kültür halini almıştır. İnsanlara hata yapma şansı veriyorlar ve bu hatalardan ders çıkartan girişimciler şirketlerini büyüterek bu verilen şansı değerlendiriyor. Silikon vadisinde başarılı olan kişilerin iyi, gelişen ve paylaşan insanlar olduklarını görebiliyoruz.

Silikon Vadisinde Girişimcilik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir