Bilim ve TeknolojiEkonomi ve ParaGirişimciler

Elektriği Kablosuz Olarak Işınlayan Silikon Vadisi Girişimi 30 Milyon Dolarlık Yatırım Almayı Başardı

Elektriği Kablosuz Olarak Işınlayan Silikon Vadisi Girişimi 30 Milyon Dolarlık Yatırım Almayı Başardı

Elektriği Kablosuz Olarak Işınlayan Silikon Vadisi Girişimi 30 Milyon Dolarlık Yatırım Almayı Başardı

Elektriği kablosuz olarak ileten bir Silikon Vadisi kuruluşu olan Reach Power Inc, Cuma günü ürünlerini ticarileştirmesine yardımcı olacak bir finansman turunda 30 milyon dolar topladığını söyledi.

Geçmişte yüksek güç kaynaklarına sahip büyük çanak antenler benzer teknolojiyi göstermek için kullanılmış olsa da, Reach’in kurucusu ve CEO’su Chris Davlantes, enerji ışınlarını tam olarak odaklayabilen yüksek güçlü antenlerdeki son gelişmeler ve kontrol için yazılım geliştirmeleri hakkında bilgi verdi. Etkili kablosuz güç iletim sistemleri oluşturmayı mümkün kılmıştır.

Reuters için yapılan bir gösteride Davlantes, güç vericisinden 25 fit (7,6 metre) uzakta radyoyu açan anten tabanlı bir kablosuz güç alıcısına pilsiz bir radyo bağladı.

Daha güçlü elektrik ışınları göndermenin güvenliği sorulduğunda Dalvantes, sistemlerin nesneleri algılayabildiğini ve kapatabildiğini veya etraflarından dönebildiğini söyledi. “Sistemlerimizden birinin etrafında olduğunuzda, tüm cep telefonlarıyla aynı limitleri karşılayan maruz kalma alacağınızı her zaman garanti ediyoruz” dedi.

Reach, ABD Savunma Bakanlığı ile daha güçlü güç iletimi veya daha uzun menziller için birden fazla enerji ışınlama modülünü birleştirebilen prototipler için bir sözleşme imzaladı.

Reach ayrıca, şirketin ilk çeyrekte piyasaya sürmeyi planladığı ticari ürünlerde kullanılacak elektriği taşıyan dalgaları yayan ve alan bir güç çipi tasarladı. İlk müşteriler, robotları ve otonom araçları kullanan imalatçıları ve lojistik şirketlerini içeriyor.

Bu finansman turunu yöneten DCVC‘nin kurucu ortağı Matt Ocko, “Erişim, Wi-Fi’nin İnternet erişimi için yaptığı şeyi güç için yapacak – kabloyu kesin” dedi. Alanda bir avuç başka girişim olduğunu ancak hiçbirinin Reach’in “güç, mesafe, ölçeklenebilirlik, güç verimliliği, güvenlik ve maliyet etkinliği kombinasyonu” ile boy ölçüşemeyeceğini söyledi.

Kaynak: reuters

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir