Samsung Galaxy Z Fold 5 Ekranı

Samsung Katlanabilir Telefonlar Kasım 2023 Güncellemesini Alıyor

Bilim ve Teknoloji

Samsung Katlanabilir Telefonlar Kasım 2023 Güncellemesini Alıyor

Samsung Katlanabilir Telefonlar Kasım 2023 Güncellemesini Alıyor

  • Samsung, Kasım 2023 güncellemesini Z Flip ve Z Fold‘da yayınlamaya başladı.
  • Güvenlik güncellemesi, fabrikada kilidi açılmış Galaxy Z Flip 4 ve taşıyıcı kilitli Galaxy Z Fold 5 modellerinde görülüyor.
  • Güncelleme, Galaxy S23’te görüldüğü gibi kararlı Android 14’ü içermiyor gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 4, Kasım 2023 güvenlik güncellemesini alan en son telefonlar oldu.

SamMobile, Galaxy Z Flip 4’ün fabrikada kilidi açılmış versiyonu ve Galaxy Z Fold 5’in taşıyıcı kilitli versiyonunun Samsung’un en son güvenlik güncellemesini alan ilk katlanabilir modelleri arasında göründüğünü belirtiyor. Bu arada Galaxy Z Flip 4’ün taşıyıcı kilitli versiyonu da geçtiğimiz hafta benzer bir güncelleme almıştı.

En son sürüme gelince, Galaxy Z Fold 5, ABD’deki operatör ağları için F946USQS1AWJ7 donanım yazılımı sürümünü aldı. Ülkedeki Comcast, T-Mobile, Metro by T-Mobile ve Xfinity Mobile ağlarındaki Z Fold 5 tüketicileri, Güncellemeyi ilk alanlar siz olun, ancak diğer operatörler de güncellemeyi önümüzdeki günlerde veya haftalarda yayınlayabilir.

Galaxy Z Flip 4’ün fabrikada kilidi açılmış sürümleri, F721U1UES3DWJ1 donanım yazılımı sürümünü alıyor. Güncelleme hafta sonu yayınlanmaya başladığından bu haftanın tamamına OTA aracılığıyla ulaşması bekleniyor. Her iki cihazdaki kullanıcılar katlanabilir cihazlarında Ayarlar > Yazılım güncelleme > İndir ve Yükle seçeneğine gidebilirler.

SamMobile ayrıca, Samsung’un One UI 6 ( Android 14 ) güncellemesini en son Galaxy telefonlarına sunmanın eşiğinde olması nedeniyle, bu şık güvenlik güncellemesinin muhtemelen Kasım 2023 güvenlik yamasını da içeren son küçük güncelleme olması gerektiğini belirtiyor. Bu cihazlar, son birkaç ayda yayınlanan beta sürümleriyle zaten One UI 6’nın tadını aldı. Geçen hafta Galaxy S23 serisi, güncellemenin Almanya ve Avrupa gibi diğer bölgelerde kullanıma sunulmasının hemen ardından ABD’de istikrarlı yapıya kavuşan ilk seri oldu.

One UI 6, diğer iyileştirmelerin yanı sıra Galaxy telefonlarına yeniden tasarlanmış hızlı ayarlar paneli, yeni widget’larla geliştirilmiş ana ekran ve yeni emoji tasarımları dahil olmak üzere bazı değerli özellikler getiriyor.

Kaynak: androidcentral

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir