Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » iPhone 13’de Çentik Daha da Küçülüyor

iPhone 13’de Çentik Daha da Küçülüyor

iPhone 13'de Çentik

iPhone 13’de Çentik Daha da Küçülüyor

iPhone 13’de Çentik Çok Az Kullanılıp Daha Sonraki Modellerde Tamamen Kaldırılacak

İPhone 13‘ün dört gözle beklemesi gereken en ilgi çekici özelliklerinden biri, cihazın öncekinden önemli ölçüde daha küçük bir çentiğe sahip olmasıdır. Özellikle, yeni çentiğin genişliği, geçen yılki iPhone 12‘deki 34,83 ​​mm’ye kıyasla yaklaşık 26,88 mm olarak ölçülecek. İlginç bir şekilde, son aylarda, Apple’ın önümüzdeki birkaç yıl içinde çentiği tamamen ortadan kaldırma çabalarına işaret eden söylentiler de oldu. Bu noktaya kadar, yerleşik Face ID ve Touch ID sensörlerini barındırabilen ekran teknolojisini detaylandıran birkaç Apple patenti gördük.

iPhone çentiğini çıkarmak

Birkaç hafta önce ConceptsiPhone YouTube kanalı, çentiksiz bir iPhone’un nasıl görüneceğini gösteren bir video yükledi. Son sonucun inanılmaz derecede şık ve fütüristik olduğunu söylemek yeterli. Konsept videosu bir adım daha ileri gidiyor ve tam saran ekrana sahip bir iPhone’un neler getirebileceğini gösteriyor.

Şimdi, bu konsept videodaki bazı özellikler ya gerçekçi değil ya da Apple’ın takip etmeye hevesli olmadığı bir şey. Yine de Apple’ın çentiksiz bir iPhone araştırmasının devam ettiği düşünülürse, video belki de bize geleceğin iPhone’u hakkında bir fikir veriyor olabilir.

iPhone 13'de Çentik Görünüm

iPhone 13 özellikleri

Ekran yükseltmeleri

Çentiksiz bir iPhone, gerçeğe dönüşebilirse, hala birkaç yıl uzakta duruyor. Bu arada, tüm gözler artık yakında çıkacak olan iPhone 13’e odaklanmış durumda. En dikkat çekici iPhone 13 özelliklerinden biri, 120 Hz ProMotion ekranın dahil edilmesidir. Bu, daha akıcı kaydırmaya ve daha iyi yanıt vermeye olanak tanıyor. Bu özellik, çoğu yeni iPhone özelliğinde olduğu gibi, ilk başta Pro modellerine özel olacak.

Ayrıca, iPhone 13’ün her zaman saati, pil simgesini ve gelen bildirimleri gösterecek bir Her Zaman Açık ekrana sahip olacağına dair raporlar da var.

Geliştirilmiş iPhone kameraları

iPhone çentiği bir yana, iPhone 13’ün düşük ışık ayarlarında daha iyi kamera performansı ve video kaydı için Portre modu desteği sunduğunu görmeyi bekleyebiliriz. iPhone 13’ün periskop telefoto lense sahip olabileceğine dair söylentiler olsa da, iPhone 14 veya iPhone 15 ile gelmesi daha olası gözüküyor.

Bloomberg’in yakın tarihli bir raporu, iPhone 13 serisine gelen bazı yeni filtre özelliklerine ek ışık tutuyor:

Başka bir özellik, kullanıcıların fotoğraflarındaki renklerin ve vurguların görünümünü daha iyi kontrol etmelerini sağlayacak. Kullanıcılar, beyazları nötr tutarken renkleri daha sıcak veya daha soğuk bir sıcaklıkta göstermek de dahil olmak üzere, fotoğraflarına uygulamak için çeşitli stiller arasından seçim yapabilecekler.

Bu özellik, resmin tamamına tek bir filtre uygulamak yerine, yapay zeka kullanarak fotoğraflardaki nesnelere ve kişilere tam olarak değişiklikler uygulayarak 2013’ten beri iPhone’un Kamera uygulamasında bulunan standart filtrelerden farklı olacak.

Apple’ın bu yıl, geçen yıla benzer şekilde dört iPhone 13 modeli piyasaya sürmesi bekleniyor. Muhtemelen, tüm yeni iPhone modelleri daha küçük bir çentiğe sahip olacak. Özellikle, 2021 muhtemelen iPhone Mini serisinin sonu olacak. Cihaz, piyasaya sunulduğundan bu yana iyi satmıyor ve Apple, üretimi son aylarda önemli ölçüde azalttı.

iPhone 13 Ekran

iPhone 13 Çıkış Tarihi

Apple’ın dört iPhone 13 modelini de Eylül ayında piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu, bazı modellerin gecikmelere maruz kaldığı önceki yıllarla tam bir tezat oluşturuyor. Örneğin geçen yıl, koronavirüsün neden olduğu tedarik kısıtlamaları nedeniyle bazı iPhone 12 modelleri Kasım ayına kadar piyasaya sürülmedi.

Satış beklentileri yüksek

Köşedeki iPhone 13 lansmanı, daha küçük çentik ve hepsi ile satış beklentileri biraz yüksek. Örneğin yakın tarihli bir anket, tüm iPhone sahiplerinin neredeyse yarısının yükseltme yapmakla ilgilendiğini ortaya koydu.

iPhone 13’de Çentik Daha da Küçülüyor-Kaynak: bgr.com

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir