Sağlık

Saç Dökülmesi Nedenleri

Saç Dökülmesi Nedenleri yazımızda erkek ve kadınlarda oluşan saç dökülmesi rahatsızlığının nedenleri, tedavi yöntemleri ve saç ekiminde robotik tedaviyi yazdık.

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

Saç dökülmesinin %99 nedeni genetik faktörlerdir. Kişinin anne ve babasında saç dökülmesi var ise kendisinde de mutlaka saç dökülmesi olacaktır. Bundan kaçış yoktur. Dünya üzerinde saç problemi yaşayan erkek oranı %65’dir. Kadınlarda bu oran %45’dir. Erkekler ve kadınların saç dökülme nedenleri farklılık gösterir. Saç dökülmesinde 1 numara genetik faktör 2 numara ise hormonlar gelir. Erkekler saç dökülmesi sıkıntısıyla merkezlere geldiğinde direkt genetik teşhisi koyulabilir fakat kadınlarda bu durumun bir çok nedeni olmaktadır. Kadınların ayrıntılı muayene den geçmesi gerekir. Hormon, vitamin seviyeleri, kansızlık, folik asit ve çinko elementlerin durumuna bakmak için kadınların check up dan geçmesi gerekir. Kadınlarda eksik olan element bulunup yerine koyularak saç dökülmesinin önüne geçilebilir.

Saç Dökülmesi

Saçları Koruyucu Önlemler

Erkek ve kadınlarda saç dökülme zamanları ortalama olarak hormonların durduğu yaş olan 15 yaşlarında başlar. Bu yaş aralığı 30-35 yaşına kadar devam eder. Kopan saçın yerine yenisinin gelmeme durumudur. Erkeklerde 35 yaşından sonra aktif dökülme olmaz. Yani koparak dökülmeler veya banyo sonrası dökülmeler artık yaşanmaz. Bu yaştan sonra sinsice saç kökleri incelir. Saç köklerinin incelmesiyle kopan saçların yerine yenisi çıkmaz. Saç dökülmesini azaltmak için A, C ve E vitamini zengin besinler tüketmek gerekir. Saçı kuvvetlendirici vitaminler alınabilir. Saçlar için özel şampuanlar kullanılabilir. Marketten aldığınız şampuanlar saçlarınızın daha da hızlı dökülmesine neden olur. Saç dökülmesine karşı kürler yapabilirsiniz. Saç bakımı yaptırmadan önce saç derinizin analizini yaptırarak hangi sabunları ve şampuanları kullanabileceğinizi öğrenmeniz size saç bakımında avantaj sağlayacaktır. Saç dökülmesi ileri boyutlara ulaştıysa doktor gözetiminde saçlarınıza tedavi uygulamanız gerekir. Yanlış tedaviler saçlarınızı kelliğe doğru götürür.

Saç Ekiminde Robot Teknolojisi
Saç ekimi

Saç Ekiminde Robot Teknolojisi

Son yıllarda saç ekimi yaptıran kişi sayısı çok fazla olmuştur. Artık sadece sade bir saç ektirmeyip şekilli saçlarda ektirilebilmektedir. Robotik saç ekimi şuanda saç ektirme de en son teknoloji olarak kabul edilmektedir. Robotlu saç ekiminde robot, ensemizde bulunan saç köklerinin en kalitelisini toplamaktadır. Saç ekiminde hastaların beklentisi doğal ve sık bir saç oluşmasıdır. Robotların topladığı saç köklerinin kafaya ekilme işlemi bu istenileni yapmaktadır. En kaliteli kökün o’a yakın hata ile toplanabilmesi robot teknolojisi ile mümkündür. Saçlarınızın nasıl çıkacağı ve hangi yoğunlukta olacağına siz karar verebiliyorsunuz. Eskisi gibi saçlarınıza kavuşuyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir