Parfüm Kalıcılığı-Celal Yavuz
Yaşam

Parfüm Kalıcılığı Nasıl Artırılır, Nasıl Daha Kalıcı Olur?

Parfüm Kalıcılığı Nasıl Artırılır, Nasıl Daha Kalıcı Olur?

Parfüm Kalıcılığı Nasıl Artırılır?

Öncelikle parfümde kalıcılık, parfüm ve o parfümün içeriğine göre değişir. Genel olarak, kalıcı parfümlerin esansı diğerlerine göre daha yüksek ve içeriği daha yoğun kokular ile oluşturulur diyebiliriz. Kışlık, şekerli ve oryantal olan parfümlerin performansının daha iyi olduğunun altını çizelim.

Bizim şu anda işleyeceğimiz konu parfüm seçiminden ziyade, elimizde olan parfümün kalıcılığını nasıl artırabiliriz. Açıkçası bunun için çok fazla bir şey yapmamız mümkün değil fakat yine de küçük detaylarla kullandığımız parfümün performansını, daha iyi hale getirebileceğimiz tüyolar mevcut.

Parfümünüzün kalıcılığını artırabileceğiniz dört madde:

  • Birincisi parfüm nereye, nasıl sıkılır? Parfümü göğüs üzerine, omuz başlarına, kulağın arkasındaki kemiğe, enseye, bilek içine, ele ve saça sıkmanızı tavsiye ederim. Sıkacağınız mesafenin de çok önemli olduğunu unutmayın. Çok ve uzağa atım parfümlerde 15-20 cm uzaklıktan az ve yakına atan parfümlerde 10-15 cm sıkmanızı tavsiye ederim.
  • İkincisi, temiz tene ve kıyafete sıkmalıyız. Dipnot: Tene sıkarsak daha çok yayılır, kıyafete sıkarsak daha kalıcı olur.
  • Üçüncüsü, varsa kullandığımız parfümün losyonunu kullanıp parfümümüzü onun üzerine sıkmalıyız.
  • Dördüncüsü ve en önemlisi kullandığımız parfümü, gün içinde tazelemek, bunu ya bir cep parfümü ile ya da kendi şişesi ile yapmalıyız.

Bunların yanı sıra şunu bilmeliyiz. Her kalıcı olmayan parfüm kalitesiz, her kalıcı olan parfüm kalitelidir, gibi bir şey söz konusu değildir.

Instagram: celalyavuzkoku

Trendyol Linki

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir