Anasayfa » Ekonomi ve Para » Kiyosaki, Bitcoin Değerinin 2025 Yılına Kadar 500.000 Dolar Olacağını Öngörüyor!

Kiyosaki, Bitcoin Değerinin 2025 Yılına Kadar 500.000 Dolar Olacağını Öngörüyor!

Robert Kiyosaki, Sıcak Enflasyonun

Kiyosaki, Bitcoin Değerinin 2025 Yılına Kadar 500.000 Dolar Olacağını Öngörüyor!

Kiyosaki, Bitcoin Değerinin 2025 Yılına Kadar 500.000 Dolar Olacağını Öngörüyor!

Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının en çok satan yazarı Robert Kiyosaki, yakın zamanda finansal piyasa hakkındaki bakış açısını paylaşarak Bitcoin, altın ve gümüşün şu anda değerinin altında olduğunu ve bu nedenle cazip yatırım fırsatları sunduğunu öne sürdü. Fiat para birimlerine yönelik eleştirileriyle tanınan Kiyosaki, borsadaki olası bir çöküş konusunda da uyarıda bulundu.

Yazarın görüşleri, bu varlıkların öngörülen gelecekteki değerlerinden ziyade bugün elde tutulan miktarının öneminin altını çizdiği yakın tarihli bir açıklamada kamuoyuna duyuruldu. Bu emtiaların şu anda pazarlıklı alımlar olduğunu ve bu durumun yakında değişebileceğini belirtti.

Kiyosaki, uzun süredir Bitcoin’i diğer kripto para birimlerine tercih ediyor ve Bitcoin portföyünü istikrarlı bir şekilde artırıyor. Bitcoin’in altın ve gümüşe benzer bir emtia olarak sınıflandırıldığını, diğer kripto para birimlerinin ise menkul kıymet olarak kabul edildiğini ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi kuruluşlar tarafından düzenleyici zorluklarla karşı karşıya kalabileceğini belirtti.

Bu yılın başlarında Kiyosaki, Bitcoin’in fiyatı hakkında cesur bir tahminde bulunmuştu. 2025 yılına kadar kripto para biriminin değerinin 500.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Aksine, ABD doları da dahil olmak üzere itibari para birimlerinin, yüksek enflasyona yol açan ekonomiye yapılan önemli para enjeksiyonları nedeniyle değer kaybetme eğiliminde olduğunu öne sürdü.

İlgili bir haberde Bitcoin yakın zamanda bu ay ilk kez 27.000 $ sınırını aştı

Kripto para birimi, bazı kayıplar yaşamadan önce %3,7 artışla 27.418 dolara yükseldi. Şu anda geçtiğimiz gün çok az değişiklikle 27.100 dolar civarında işlem görüyor. Geçtiğimiz hafta ve ay boyunca Bitcoin sırasıyla %4’ten fazla ve %5 civarında arttı.

Fiyattaki bu artış, Salı ve Çarşamba günü yapılması planlanan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı öncesinde gerçekleşti. Bu toplantı sırasında Federal Rezerv’in istikrarlı borçlanma oranlarını sürdürmesi bekleniyor, bu da genellikle kripto para birimleri gibi riskli varlıkların çekiciliğini azaltıyor. 25.000 dolar destek seviyesindeki sürekli mücadelenin ardından Bitcoin sağlam kaldı. Quantum (NASDAQ:QMCO) Economics CEO’su Mati Greenspan’a göre, aralık yatırımcılarının artık 30.000 doların biraz üzerinde kar elde etmesi bekleniyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Kaynak: investing

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir