Anasayfa » Yaşam » Yarım Saatte Tamamlanan İlk Bob Ross TV Tablosu Yaklaşık 10 Milyon Dolara Satışa Çıkıyor!

Yarım Saatte Tamamlanan İlk Bob Ross TV Tablosu Yaklaşık 10 Milyon Dolara Satışa Çıkıyor!

Yarım Saatte Tamamlanan İlk Bob Ross TV Tablosu

Yarım Saatte Tamamlanan İlk Bob Ross TV Tablosu Yaklaşık 10 Milyon Dolara Satışa Çıkıyor!

Yarım Saatte Tamamlanan İlk Bob Ross TV Tablosu Yaklaşık 10 Milyon Dolara Satışa Çıkıyor!

Bob Ross ne düşünürdü?

PBS izleyicileri için büyük kıllı bir fırça, macun bıçağı ve bol miktarda cesaretlendirmeden biraz daha fazlası ile yarım saatten daha kısa bir sürede tamamlanan çalışmalarıyla resim sanatını insanlara ulaştıran sanatçı, çalışmalarından birinin yükseleceğini kesinlikle hayal edemezdi. Yaklaşık 10 milyon dolara satılık.

Ancak bu, Minneapolis’teki bir galerinin, Ross‘un “The Joy of Painting” adlı TV dizisi için canlı yayında ürettiği 400’den fazla tablodan ilki olan “Ormanda Bir Yürüyüş” için istediği fiyat.

Modern Artifact galerisinin sahibi Ryan Nelson, serginin 11 Ocak 1983’te yayınlanan ilk gösteriminde yaratılan çalışma hakkında “Bu, Bob Ross için çaylak kartı diyebileceğiniz şeyin birinci sezonu, birinci bölümü” dedi.

Küçük bir kasabada büyüyen Nelson, sanatla Ross’un sergisi sayesinde tanıştığını ve resimlerini çok sevdiğini söyledi. Tabloyu daha geniş bir izleyici kitlesine sergileme fırsatı olarak gördüğü yüksek fiyat göz önüne alındığında hızlı bir satış beklemiyor.

“Ormanda Bir Yürüyüş” resmini yaptığı ilk sergide Ross, çok sevdiği permalı, gür sakallı ve düğmeleriz gömleğiyle resmin gösterişli olması gerekmediğini vurguladı.

“Resim yapmaktan bu kadar uzun süre kaçındık çünkü sanırım hayatımız boyunca bize bir resim yapabilmek için hayatının yarısında okula gitmen gerektiği, hatta belki de doğduğunda Michelangelo tarafından kutsanman gerektiği söylendi. ” dedi Ross. “Ve burada size bunun doğru olmadığını göstermek istiyoruz. Bir resim çizebilirsin.

1995 yılında ölen Ross, 1983’ten 1994’e kadar gösteriye ev sahipliği yaptı

Her bölümde, dağlar, şelaleler ve rustik kulübeler ve değirmenlerle desteklenen akarsuların idealize edilmiş sahnelerini yaratırken, kendisiyle birlikte resim yapmaya teşvik ettiği izleyicilerle doğrudan konuşuyordu. hepsi çok hızlı bir şekilde yapıldı.

“Ormanda Bir Yürüyüş” de dahil olmak üzere Ross’un hiçbir resmi başyapıt olarak karıştırılamaz. Ama konu bu değildi.

Nelson, “Bu parçanın temsil ettiği şey halkın sanatçısıdır” dedi. “Burası size Bob Ross’un harika olduğunu söyleyen bir kurum değil. Bu size Bob Ross’un harika olduğunu söyleyen gösterişli bir galeri değil. Bob Ross’un harika olduğunu söyleyen kitleler, dünyadaki nüfus bunlar.”

“Resim Sevinci”nin ilk sezonu Falls Creek, Virginia’da çekildi ve Ross’un ilk sergisindeki tablo, yerel PBS istasyonuna fon sağlamak amacıyla aylar sonra satıldı. İstasyondaki bir gönüllü, tabloyu açıklanmayan bir fiyata satın aldı ve Ross’un 100’den fazla eserini alıp satan Nelson ile temasa geçene kadar 39 yıl boyunca evine astı.

Reklamcı Megan Hoffman, Nelson’ın tabloyu geçen yıl satın aldığını ve daha sonra ona 9,85 milyon dolarlık “satılık değil” fiyatı verdiğini söyledi

Hoffman, istenen fiyatın Ross’un diğer tablolarından çok daha yüksek olduğunu ancak “Ormanda Bir Yürüyüş”ün benzersiz olduğunu ve Nelson’ın hızlı bir satış arayışında olmadığını söyledi. Ross’un popülaritesinin son yıllarda arttığını ve şovlarının yer aldığı YouTube kanalının 5,63 milyon aboneye ulaştığını belirtiyor.

Hoffman, “Ryan onu dışarı çıkarmayı, müzelerde turlamayı ve bunun gibi şeyleri tercih eder, böylece insanlar bundan keyif alabilir ve takdir edebilir” dedi. “Teklifleri alacak ama satmak için acelesi yok.”

Yarım Saatte Tamamlanan İlk Bob Ross TV Tablosu Yaklaşık 10 Milyon Dolara Satışa Çıkıyor!-Kaynak: apnews

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir