AraçlarBilim ve Teknoloji

İşte Binlerce Tesla Model 3 Sahibinin Araç Hakkında Gerçekten Düşündükleri

İşte Binlerce Tesla Model 3 Sahibinin Araç Hakkında Gerçekten Düşündükleri

İşte Binlerce Tesla Model 3 Sahibinin Araç Hakkında Gerçekten Düşündükleri

  • Bir Bloomberg anketi, birçok Tesla Model 3 sahibinin Elon Musk’tan hayal kırıklığına uğradığını ortaya çıkardı.
  • Ancak, ankete katılanların %87’si bir sonraki araçları olarak başka bir Tesla almayı düşündüklerini söyledi.
  • Ankete katılanların Model 3 hakkında söyledikleri en iyi ve en kötü şeylerden bazıları burada.

5.000’den fazla Tesla Model 3 sahibinin katıldığı bir Bloomberg anketi, birçok katılımcının, satış noktasının son anketinden bu yana geçen dört yıl içinde EV üreticisinin sahibi Elon Musk‘a olan inancını yitirdiğini ortaya çıkardı.

Birçoğu, Musk’ın online varlığı ve bazı tartışmalı görüşleri hakkında derin endişeler bildirdi.

Bununla birlikte, sahipler genel olarak Model 3 hakkında hala çok olumluydu ve Tesla’ya bağlı kalmayı planladıklarını söylediler.

Ankete katılan Model 3 sahiplerinin yaklaşık %87’si bir sonraki araçları için başka bir Tesla düşündüklerini söylerken, %96’sı bir çeşit EV düşündüklerini söyledi.

Ancak bazıları araçlarıyla ilgili sorunlar yaşamaya devam etti ve birçoğu Tesla’nın Tam Otonom Sürüş teknolojisiyle ilgili güvenlik endişelerini paylaştı.

İşte Tesla sahiplerinin Bloomberg’e Model 3 ve FSD teknolojisi hakkında söyledikleri en iyi ve en kötü şeylerden bazıları.

İşte Binlerce Tesla Model 3 Sahibinin Görüşleri – İyi

“Sahip olduğum en iyi araba.”

“İhtiyacım olan tek tamir, şarj kapısı içindi ve garanti kapsamında değil, bir gün içinde evime gelip tamir ettiler. Harika bir deneyim.”

“Arabamı seviyorum ve eşim ABD’ye taşındığında bir Tesla almayı düşünüyorum. Yollardaki en güvenli arabalar Tesla’lardır.”

“Başka bir araç, özellikle de elektrikli araç almayı düşünmeyi neredeyse imkansız hale getiriyor.”

“Performans ve mekanik güvenilirlik, EV olmayanların hepsinden inanılmaz derecede daha iyi. Herhangi bir karşılaştırma yok.”

Kötü

“Güvenilirlikle ilgili çok sayıda sorun bir model izliyor. Önce Tesla var olmadığını iddia ediyor, sonra tamir etmeye çalışırken arabaya zarar veriyorlar. Cam aktüatörleri birçok kez arızalandı. Her seferinde sorun olmadığını iddia ettiler. pencere açıkken çarpmaya çalışırken kapıyı kırdı, ikinci kez aktüatörü değiştirmeye çalışırken içini kesti, ikisinde de kendi fubarını tamir etmek için 10 gün beklemeleri gerekti.”

“Tekerlek yuvası paslanıyor ve Tesla bunun normal olduğunu iddia ediyor. Geçmişte sahip olduğum 5 kadar arabadan bir tekerlek yuvasının paslandığını ilk kez görüyorum.”

“Yıllardır USB depolamayı ve şarjı kullanamıyorum, HVAC sistemi 32 F’nin üzerinde düzgün çalışmıyor, park halindeyken arka invertör patladı, bazı trim parçaları düştü”

“Araba 3 aydır gitmiyor. Klima sistemi bir yılı aşkın süredir çalışmıyor. Hiç memnun değilim.”

“Sahip olduğum en kötü araba. Görünüşe göre 6 yaşında bir çocuk tarafından yapılmış. Sarhoş. Bir eli arkadan bağlı. Çöp.”

Otomatik Pilot ve FSD

“Onunla sürerken kesinlikle daha güvenli hissediyorum. Mükemmel değil ama ben de değilim ve birbirimizin zayıf noktalarını tamamlıyoruz. Daha hızlı tepki veriyor ve daha iyi görüyor (360 derece).”

“İnsanların risk profilleri anlaşılır bir şekilde farklılık gösteriyor, ancak otomatik pilot düzgün kullanılırsa ve beklentiler gerçekçiyse, olağanüstü ve çok daha güvenli.”

“Bu tehlikeli ve bu adam durdurulmalı.”

“Bu 10.000 dolarlık seçenek açıkça sahtekarlıktı ve düzenleyiciler tarafından bu şekilde ele alınmalı.”

“Hayalet frenleme, FSD’ye olan güveni büyük ölçüde azaltan korkutucu bir deneyim. Buna güvenmiyorum ve para iadesi istiyorum.”

“Eşim Otopilot ve FSD’yi şu şekilde tanımlıyor, ‘Araban sarhoş yaşlı bir adam gibi gidiyor.'”

“FSD, sürücünün %100 dikkatini çekmeden halka açık yollarda kullanılabilecek kadar güvenli değil. Sürücülerin gerçekliğe değil de abartıya güvendiği göz önüne alındığında, bunun yolu paylaşan herkes için güvensiz durumlar yaratması muhtemeldir.”

İşte Binlerce Tesla Model 3 Sahibinin Araç Hakkında Gerçekten Düşündükleri-Kaynak: businessinsider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir