Anasayfa » Sağlık » Genetik Test Yaptırmanın Faydaları

Genetik Test Yaptırmanın Faydaları

Genetik Test Yaptırmak

Genetik Test Yaptırmanın Faydaları yazımızda sağlıklı ve uzun bir ömür geçirebilmek için yaptırılması gereken genetik testin faydaları, yaşlılara olan katkısı ve gençlerin meslek seçiminde ve sınav kaygısıyla baş etmesindeki önemli katkısını yazdık.

Gen Testinin Yaşlanmayı Sağlıklı Hale Getirmesi

İnsanlar genlerine uygun yaşam tarzını benimserlerse sağlıklı ve zinde bir yaşam geçirirler. Doktorun kişinin genlerine özgü tavsiye ettiği yaşamı yaşayanlar, hastalıklardan korunmuş olur ve yaşamını uzatır. Fiziksel ve zihinsel performansları üst seviye olur. Yaşlıların tükenmişlik halleri, gen testi yaptırıp ona göre yaşayanlarda görülmez. Yaş almak vardır fakat yaşlanmak bu insanlarda görülmez. 90 yaşında olan bir kişi hem fiziksel hemde zihinsel sağlığı gençlerden bile iyi seviyelerde olmaktadır. Toplum olarak hızla yaşlanmaktayız. Bebek ölüm oranları düştü, doğurganlık azaldı ve tıbbın gelişmesiyle yaşam süresi uzadı. Yaşlılıkta ortaya çıkan kanserler, kalp krizleri, diyabet, osteoporoz, alzheimer hastalıkları önlenebilmektedir. Yaşlanan ülkemizin sağlığa harcadığı paraların daha az olması için genetiğine uygun yaşaması gerekir. Genetik test istenilen yaşlarda yaptırılabilir.

Genetik Test-Gentest

Genetik Test Yaptırmanın Öğrencilere Faydası

Gençlerde en büyük sorun lise zamanında hangi bölümü seçeceğim kaygısıdır. Diğer kaygı seçtiği bölüme girememe kaygısıdır. Yeni geliştirilmiş yöntemler ile biyolojik ölçümler yaparak Hrv cihazının vücuda takılmasıyla 24 saatlik bir kayıt alınmaktadır. Alınan verilerin işlenmesiyle o öğrencinin kişilik özelliği belirlenir. Öğrencinin daha çok dışa dönük, aktif ve bir şeyleri değiştirme yapısına sahip olup olmadığını veya daha sakin, analiz yapan ve hesap kitap işleri ile uğraşan bir kişiliğe sahip olduğu belirlenir. Karşındakini daha iyi tanımak, iç dünyasını dünyaya gösterme özelliği olan sanatsal bir yapıya sahip olup olmadığına bakılır.

3 ana grupta çocuğun kişisel özellikleri toplanır. Hangisine daha yakınsa bu belirlenir. Bu kavramların hangisinin öğrencide ağırlıklı olduğu fizyolojik olarak belirlenmektedir. Daha sonra çocuğun kendi yönelimleri, kendi ilgi alanları psikolojik testlerle belirlenmektedir. Aile, çocuk ve uzman eşiliğinde çocuğun önüne kendisine uygun hedef koyulabilmektedir. Başarılı ve mutlu olabileceği bir mesleği yapabilme ihtimali artırılmaktadır. Sınav kaygısını öğrenme ve sınav kaygısını önlemeye yönelik çalışmalarda da genetik testlerin rolü büyüktür. Fizyoloji ve psikoloji testlerin bir araya getirilmesiyle çocuğun sınav kaygısı düzeyi de ortaya çıkarılmaktadır. Bu aşamadan sonra öğrenciye bu sınav kaygısıyla nasıl başa çıkacağına dair danışmanlık hizmeti verilir. Bu testleri Gentest Enstitüsü tarafından yaptırabilirsiniz. Doğru beslenen, doğru egzersiz yapan, doğru vitamin ve mineralleri alan, uykusunu doğru alan, stresini doğru yönetebilen, ailenin stresini kendisinden doğru şekilde uzaklaştırabilen bir genç oluşturulmaktadır. Üniversite sınavına kadar sınav kaygısının üstünden rahatlıkla gelir ve ileri ki yaşamınında da başarılı olur.

Gentest Enstitüsü Direktörü Dr. Serdar Savaş’ın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir