Kişisel Gelişim

Girişimcilikte Tek Fikre Odaklanma Başarısı

Girişimcilikte Tek Fikre Odaklanma Başarısı yazımızda girişimcilerin doğuştan mı yoksa sonradan mı olduğu, girişimcilikte tek fikre odaklanmanın başarıyı artırdığı ve çok fikri olanlara tavsiyeleri yazdık.

Girişimci Olmak ve Doğuştan Girişimcilik

Girişimci ruhu olan kişiler ve girişimci olmak isteyenler girişimciliği daha iyi öğrenerek kendilerini geliştirip başarılı olabilirler. Doğuştan girişimci olanların girişim üretmede yetenekleri olmasına karşın çok çalışarak bir kişi sürekli deneyerek girişimci özelliği olmasa da bu işte başarıyı yakalayabilir.

Girişimcilerin Gelişimi Nasıl Olur

Girişimcilikte Tek Fikre Odaklanma

Girişimcilerin en zorlandığı konu sürekli akıllarına yeni fikirler gelmesi ve hangisine odaklanacağına karar verememesi oluyor. Hepsini hayata geçirmeye çalışırsa büyük ihtimalle girişimleri olumsuzlukla sonuçlanacaktır. Bu durumda kararsız kalmaz girişimcinin önünü tıkamaktadır. Girişimciler keşif aşamasında sürekli olarak fikir üretebilir bu doğaldır. Bir fikri benimsedikten sonra ve onu hayata geçirmeye başladıktan sonra artık diğer fikirlerle uğraşmak yapmış olduğunuz girişime zarar verecektir. Sadece hayata geçirmiş olduğunuz girişime odaklanmalı ve başarılı olması için sürekli olarak çalışmalısınız.

Girişimcilere tavsiye edilen, minimum gelir getirecek normal işe devam etmeleri ve geriye kalan zamanlarını fikirlerini geliştirmeye harcamaları gerekir. Girişimcilik risk almak olduğundan getirisi olmayabilir, bu yüzden kişi kendisini bakabilecek bir parasal gücü kazanması gerekiyor. Fikrinin hayata geçirdikten sonra tek o fikre odaklanmak birkaç fikre odaklanmaktan daha akılcıl olacaktır. Başarı şansı tek fikirde artacaktır. Kişi bütün dikkatini ve odağını tek bir şeye verdiğinde başarı şansını arttıracaktır. Girişim olduğu için bunda da başarısız olma ihtimaliniz vardır fakat 2-3 tanesiyle uğraşmakta başarı oranınız daha düşük olacaktır.

Silikon Vadisinde Girişimcilik-Girişimci

Çok Fikri Olanlara Tavsiyeler

Çok fazla fikri olanlar, kararsız kaldıkları için hangi fikri hayata geçireceklerine dair bir çalışma yapmalıdır. Bunun için bir takım çözümler geliştirilmiştir. İlki konuyu bilen mentörlerden yardım alınabilir. Benzer yollardan geçmiş kişilere fikir hakkında sorular sorulabilir. Daha sonra kendinize hangisini daha çok yapmak istediğinizi sormanız gerekir. En çok istediğiniz ve aklınıza yatan fikri girişim olarak hayata geçirmelisiniz. Kişi çalıştığı ve uzman olduğu işte bir eksikliği bularak o yönde girişim başlatabilir. Dünya üzerinde çalıştığı yerde bir eksikliği görüp o yönde girişim başlatan ve başarılı olan bir çok girişimci vardır. Benimsediğiniz fikrinize odaklanın ve başarmak için çalışın.

Girişimcilikte Tek Fikre Odaklanma Başarısı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir