Fahri Yılmaz, Ankara’dan Çanakkale’ye 15 Yıldır Bisikletle Gidiyor

Fahri Yılmaz, Ankara’dan Çanakkale’ye 15 Yıldır Bisikletle Gidiyor yazımızda Fahri amcanın ilerlemiş yaşına rağmen Ankara’dan Çanakkale’ye kadar bisikletle gitmesini ve Çanakkalelilerin onu karşılamasını yazdık.

Fahri Yılmaz Ankara’dan Çanakkale’ye Kadar Bisikletle Yolculuk Yapıyor

Fahri Yılmaz, Ankara’dan Çanakkale’ye kadar 15 yıldır bisikletle gitmektedir. Her 18 Mart Çanakkale Zaferinde bisikletine atlayarak Çanakkale’yi ziyarete gitmektedir. Tam 11.000 km pedal çevirerek Çanakkale’ye ulaşmıştır. Fahri amca 74 yaşında olmasına rağmen enerjisinden hiç bir şey kaybetmemiştir. Ankara’dan Gelibolu’ya 15 yıldır bisiklet ile gitmesi bunun en büyük göstergesidir. Fahri amca 18 Mart zaferini kutlamak için özel olarak Çanakkalelilerle buluşmaktadır. Çanakkalelilerle sohbet etmek ve dost olmak için bisikletle seyahat ediyor. Çanakkale harici Türkiye’nin her yerini gezmiştir Fahri amca. Yozgatlıdır, fakat Ankara’da oturmaktadır. İkinci vatanını Çanakkale olarak görmektedir. Çanakkale Savaşı nedeniyle Çanakkalelileri kendine daha yakın hissetmektedir. Çanakkale’ye her yıl mutlaka gelmektedir.

Fahri Yılmaz Bisiklet

Çanakkalelilerin Fahri Amcayı Karşılaması

Çanakkale halkı da Fahri amcayı çok iyi karşılamaktadır. Artık ne zaman Çanakkale’ye geldiğini bildikleri için ona özel misafirperverlik yapıyorlar. Her geçen yıl Fahri amcayı daha iyi ağırlıyorlar. İnsanlar Fahri amcaya yemek veriyor ve çay ısmarlıyorlar. Bazıları neden arabayla gelmediğini soruyorlar. Fahri amcanın cevabı ise “Eğer arabaya binip gelseydim, sizleri tanıyamayacaktım, sizlerle yemek yiyemeyecektim ve konuşamayacaktım” oluyor. Bu cevap üzerine insanların Fahri amcayı anlıyor ve bir daha ki gelişinde daha büyük ilgi gösteriyorlar. Bisiklet ile yollarda gezdiğinde tüm insanlar bir ihtiyacı olup olmadığını sormaktadır. İnsanımızın çok duygusal olduğunu belirtiyor. Her zaman ve her şekilde yardımcı olmaya çalıştıklarını belirtiyor. Fahri amca, Çanakkale’yi bolca geziyor ve şehitlere bolca dua okuyarak geriye dönüyor. Ölene kadar da bu geleneğini sürdüreceğini söylüyor.

Yorum yapın