İzmir'de İhtiyaç Sahipleri İçin Sibel'in Çorbası

İzmir’de İhtiyaç Sahipleri İçin Sibel’in Çorbası Hazırlanıyor

Haber Yaşam

İzmir‘de İhtiyaç Sahipleri İçin Sibel’in Çorbası Hazırlanıyor yazımızda vefat eden Sibel’in başlattığı ihtiyaç sahipleri için çorba hazırlanması ve dağıtılma gönüllü işi arkadaşları sayesinde büyüyerek devam ediyor ve projenin detaylarını yazdık.

İzmir’de İhtiyaç Sahipleri İçin Sibel’in Çorbası Dağıtılıyor

İzmir’de ihtiyaç sahipleri Sibel’in Çorbası ile çorbalarına kavuşmaktadır. Sibel’in çorbasını vefat eden Sibel’in arkadaşları gönüllü olarak devam ettirmektedir. Çorba hazırladıkları mekan sanki bir restoran gibi sürekli olarak hareket halinde ve ihtiyaç sahipleri için mutfakta sürekli olarak çorbalar hazırlanmaktadır.

İzmir'de İhtiyaç Sahipleri İçin Sibel'in Çorbası

İhtiyaç Sahibi Kişilere Çorba Dağıtılma Projesi

İzmir’de Eylül 2017 yılında tam 7 ay önce hayatını kaybeden Sibel Arslan’ın başlattığı, ihtiyaç sahibi kişilere çorba dağıtılma projesi 4 yıldır Sibel ve bir arkadaşının kendi imkanlarıyla devam ediyordu. Sibel vefat ettikten sonra projeyi arkadaşları miras aldı ve yardım projesi büyüyerek devam etti. Uygulamayı bir adım daha büyüterek resmi olarak Sokak Çorbacıları Yardımlaşma Derneği’ni kurdular. Sibel’in ailesinin de katkılarıyla çorba yapmak için mekan tutulmuştur. Gönüllüler mutfakta pişirdikleri çorbaları mahalle ve sokaklarda bulunan ihtiyaç sahiplerine dağıtmaktadır. Dışarıda hiç kimse aç kalsın istemiyorlar. Sibel’in arkadaşları çorba dağıttıkları insanlardan bolca dua alıyor ve Sibel için bolca dua ediyorlar.

Sibel'in Çorbası

Arkadaşları Sibel’i Anlatıyor

Arkadaşları Sibel’in hayatlarına dokunduğunu ifade ediyor. Yaşarken çok iyi olduğunu ve hep iyilik yapmak istediğini belirtiyorlar. Her zaman umut dolu olduğunu ve arkadaşlarına da umut aşıladığını belirtiyorlar. Başka bir dünyanın mümkün olacağını söylerdi. Sibel’in arkadaşları insanlara dokunmayı amaçlamaktadır. Sokak Çorbacıları Yardımlaşma Derneği’nde yabancı öğrencilerde bulunmaktadır. Onlarda tanımadığı insanlara çorba dağıtarak yardımda bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir