Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Elon Musk’ın Twitter’ı Devralması Üzerine Jack Dorsey: O Güvendiğim Tek Çözümdür

Elon Musk’ın Twitter‘ı Devralması Üzerine Jack Dorsey: O Güvendiğim Tek Çözümdür

Elon Musk'ın Twitter'ı Devralması Üzerine Jack Dorsey
Jack Dorsey

Elon Musk’ın Twitter’ı Devralması Üzerine Jack Dorsey: O Güvendiğim Tek Çözüm Diye Belirtti

Twitter’ın kurucu ortağı ve Block Head Jack Dorsey, Twitter’ın yeni sahibi olarak Elon Musk‘ın desteğini aldığını açıkça belirtti. Twitter ve Musk’ın açıklamasından bu yana yaptığı ilk kamuya açık yorumlarında 44 milyar dolarlık bir satıştan söz ediliyor. Dorsey, “Elon güvendiğim tek çözüm” dedi.

Dorsey, Musk ve mevcut CEO Parag Agrawal’ın şirketi “imkansız bir durumdan kurtardığını” ve şirketin “doğru yolda” olduğunu yazdı. Dorsey ayrıca kendi pişmanlıkları Twitter’ın nasıl yapılandırıldığıyla ilgili yazdı.

“Benim için önemli olan tek şey fikir ve hizmet ve ikisini de korumak için ne gerekiyorsa yapacağım” diye yazdı. “Bir şirket olarak Twitter her zaman tek sorunum ve en büyük pişmanlığım oldu. Wall Street’e ve reklam modeline ait. Wall Street’ten geri almak doğru ilk adım oldu.

“Prensip olarak, kimsenin Twitter’a sahip olması veya onu yönetmesi gerektiğine inanmıyorum. Bir şirket değil, protokol düzeyinde bir kamu malı olmak istiyor. Ancak şirket olma sorununu çözen Elon, güvendiğim tek çözüm. Bilincin ışığını yayma görevine güveniyorum.”

Dorsey, Musk’ın şirkete katılımını ilk kez onaylamasa da, son yorumları bir anda geliyor, belirsizlik şirket için birçok çalışanın Twitter’ın yönü konusunda endişeli olduğu zamanları gösteriyor.

Kaynak: engadget.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir