İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » Elon Musk, 2024 ABD Seçimlerinde Başkanlığa Aday Olursa Trump’ın Rakibi Ron DeSantis’i Destekleyeceğini Söyledi

Elon Musk, 2024 ABD Seçimlerinde Başkanlığa Aday Olursa Trump’ın Rakibi Ron DeSantis’i Destekleyeceğini Söyledi

Elon Musk, Twitter Genel Merkezi'nde

Elon Musk, 2024 ABD Seçimlerinde Başkanlığa Aday Olursa Trump‘ın Rakibi Ron DeSantis’i Destekleyeceğini Söyledi

Elon Musk, 2024 ABD Seçimlerinde Başkanlığa Aday Olursa Trump’ın Rakibi Ron DeSantis’i Destekleyeceğini Söyledi

Twitter’ın sahibi Elon Musk Cuma gecesi bir tweet’te Florida’nın Cumhuriyetçi Valisi Ron DeSantis‘i cumhurbaşkanlığına aday olmaya karar verirse destekleyeceğini söyledi. Donald Trump, aday olduğunu açıklayan bugüne kadarki tek aday.

Musk, bir dizi tweet’ten birinde, “2024 başkanlığı için tercihim, mantıklı ve merkezci biri” dedi. “Biden yönetimi için de böyle olacağını ummuştum ama şimdiye kadar hayal kırıklığına uğradım.”

Musk, 2020 seçimlerinde ” Obama-Biden başkanlığının önemli bir destekçisi olduğunu ve (isteksizce) Trump yerine Biden’a oy verdiğini” kaydetti. Twitter’da bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde DeSantis’i destekleyip desteklemeyeceği sorulduğunda basit bir “evet” yanıtını verdi. Musk, Haziran ayında başkanlık için zaten DeSantis’e “eğildiğini” belirtmişti. Ayrıca Cuma günkü tweetlerinde, Donald Trump’ın geçen yılki ayaklanma öncesinde ve sırasında şiddeti yücelttiği için “kalıcı olarak” yasaklanmasının ardından geçen hafta Twitter’a geri dönmesine izin verildiğini tartıştı. Trump henüz tweet atmadı.

Musk, Twitter’da “Trump’ın tweet atmaması benim için sorun değil” dedi. “Önemli olan, Twitter’ın yasa veya hizmet şartlarını ihlal etmemesine rağmen hesabını yasaklayarak yaptığı büyük bir hatayı düzeltmesidir. Görevdeki bir Başkanı görevden almak, Amerika’nın yarısı için halkın Twitter’a olan güvenini baltaladı.

DeSantis, beklenmesine rağmen henüz cumhurbaşkanlığına aday olduğunu açıklamadı.

Kaynak: huffpost

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir