Anasayfa » Yaşam » Duygu Köseoğlu Tanıtımı

Duygu Köseoğlu Tanıtımı

Duygu Köseoğlu Kimdir

Duygu Köseoğlu Tanıtımı yazımızda Duygu Köseoğlu hakkında bilgiler, oyun oynamaya nasıl başladığı, Twitch yayıncısı olma ve YouTuber olma hikayesini ve başarılı YouTube yayıncısı olma fikirlerini yazdık.

Duygu Köseoğlu Kimdir?

Duygu Köseoğlu, 1994 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1.63 metre boyundadır. Kova burcudur. Kandilli Kız Anadolu Lisesinde okumuştur ve Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümüne devam etmektedir. Anne ve babası boşandıktan sonra bir süre annesinde kalmış, daha sonra babası ve babaannesiyle birlikte yaşamaya başlamıştır. Lise son sınıfta iken babaannesinin ölümü ve köpeğinin ölümü onu derinden etkilemiştir. Kimse ile konuşmamaya başladığı sırada kendisini oyun dünyasında bulmuştur. Burada yeni arkadaşlar edinerek yalnızlığından kurtulmuştur. Evin tek çocuğu olduğu için kendisini en mutlu hissettiği yer olan bilgisayar dünyasına kaptırmıştır.

Twitch yayınlarına başlayarak canlı olarak oyun oynamaya başlamış ve insanlar ile ilişkiler kurmaya başlamıştır. Üniversiteye giderken canlı oyun videoları da yapmaya devam etmiştir. Daha sonra YouTube ile tanışır ve zamanla takipçileri çoğalır ve ünlü olmaya başlar.

Dünyanın En Pahalı Stres Çarkları Tanıtımı

Duygu’nun Kişisel Özellikleri

Kişisel özellik olarak, bir şey istediği zaman onu yapana kadar sürekli uğraşmaktadır. İnatçı kişiliği bulunmaktadır. Dağınık olduğunu söylemektedir. Sakin ve sessiz bir yapıya sahiptir. Video çekerken olabildiğince rahat olmaya çalışmaktadır. Başarılı ve hayattan ne istediğini bilen birisidir.

Duygu Köseoğlu YouTube

Twitch ve YouTube’da Duygu Köseoğlu

Şuanda Twitch ve YouTube üzerinden oyun ve YouTube videoları çekmektedir. YouTube kanalında tam 1 milyon 200 bin civarında takipçisi bulunmaktadır. YouTube tarafından 1 milyon üyeye sahip kişilere verilen altın plaket ödülünü almıştır. Twitch kanalında ise 287 bin takipçisi bulunmaktadır. Küçükken annesi bilgisayarda oyun oynarken kendisi de onu takip ederdi. Ardından oyun oynamaya başlamıştır. Oyun oynamayı çok sevdiği için canlı yayın üzerinden oyun oynamaya karar vermiştir. Twitch yayınlarını yapmaya 2013 yılında karar vermiş. O yıldan itibaren Twitch’de sürekli oyunlar oynayarak takipçilerini ve sevenlerini arttırmıştır.

Duygu Köseoğlu YouTube

Takip Edilme ve Sevilme Hissi

Bu takip edilme ve sevilme hissi onu daha fazla canlı yayın yapmaya yönlendirmiştir. Oyun oynarken oyunu yaşama felsefesini uygulayan Duygu, hissettiklerini onu izleyenlere de yaşatmaktadır. Onu örnek aldığını söyleyen takipçileri sayesinde duruşunu koruyarak sürekli YouTube’da videolar çekmeye ve Twitch’de oyun yayınları yapmaya devam etmektedir. YouTube’un aksine Twitch’de oyun oynayan pek kadın olmadığı için bu platformda kadınları başarılı bir şekilde temsil etmektedir. Duygu Köseoğlu, Türkiye’nin YouTube’da en fazla takipçisi olan 29.kişisidir.

YouTube Yayıncısı Olma Zorluğu

Duygu bir günde 8-9 saat oyun oynadığını belirtiyor. Normal çalışma süresi gibi oyun oynama mesaisi yapmaktadır. Sokakta yürürken takipçileri yanına gelerek selamlaşıyor ve fotoğraf çektiriyorlar. YouTuberlık sayesinde ülke gençleri onu tanımaktadır. YouTube platformunda ise son 1 yılda üstün bir izlenme ve takipçi sayısına ulaşmıştır. Bu başarısının nedeni, içten oyun oynama, takipçilerine değer verme, sürekli yeni ve güncel videolar yükleme ve işini severek yapma olarak gösterebiliriz.

Duygu Köseoğlu YouTube Kanalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir