Doğru Kişiyi Bulmanın Yolu-Sevgililer

Doğru Kişiyi Bulmanın Yolu

Psikoloji Yaşam

Doğru Kişiyi Bulmanın Yolu yazımızda erkek-kadın ilişkilerinde yapılan hatalar, bununla birlikte ilişkilerde olması gereken davranışlar nelerdir hakkında yazdık.

Doğru Kişiyi Bulmanın Yolu-Mutlu ilişki

Doğru Kişiyi Bulmanın Yolu-Eğer Sen Mutsuzsan Kendine Mutlu Birini Bulamazsın

Hayatınızda siz mutsuzsanız, kendinize mutlu bir insan çekme ihtimaliniz yoktur. İlk önce kendinizi onarmalı mutlu bir insan olmalısınız ki aradığınız eş sizin gibi mutlu birisi olsun. Kendisi huysuz ve mutsuz ise bulduğu kişi de o özelliklerde olur. İnsanlar aynaya baktıklarında dış görünüşünü görür, bu nedenle de eş ararken dış görünüşe göre arayış da olurlar. Kalp güzelliğini görebilenler ise ona göre eş ararlar. Her şeyin başlangıcı yine sizde başlıyor. Kendinizi düzeltmez iseniz bulacağınız kişi de sizin gibi eksik olur. İki kişinin bir şeyleri paylaşması kendilerini tamamlaması gerekir. Aradığımız kişi de ki özellikleri sıralarken önce kendimizde neler var onlara bakmalıyız. İş, eğitim, maddi kazanç, ahlak, güven, sadakat ve sevgi gibi özellikleri karşıda ararken kendimizde bunların ne durumda olduğunu sorgulamamız gerekir.

Doğru Kişiyi Bulmanın Yolu-Mutluluk

Hayalinizdeki Kişiyi Bulma

Hayalinizde ki kişiyle tanıştığınızda sizde bir özgüven eksikliği olabilir, çünkü tanışacağınız zamana kadar hayal ettiğiniz kişiyi kafanızda çok yükseltmişsinizdir. Fakat kendinizi o kişiye göre hazırlamamış iseniz ona kendinizi layık görmezsiniz. Sen daha iyilerine layık gibisin lafı gerçekten burada devreye girer. Böyle durumların yaşanmaması için kendimizi böyle bir ilişkiye hazırlamamız gerekir. İlişki de sizden daha üstün olan eşinizi, çok fazla kıskanabilir yaptığı her şey sizin gözünüze batabilir. Burada sizin ona yeterli gelmediğiniz düşüncesi meydana çıkar. Bu da ilişkinizde bozulma ve kopmalara neden olur. Normalde birisiyle görüşmeye giderken dış görünüşe çok önem veririz halbuki bu kadar önemi beyin ve kalp güzelleştirmesine versek her şey normal rayına girerdi. İki problemli kişinin buluşması da yeni problemleri ve çoğalmış sorunları beraberinde getirir. Böyle bir ilişkinin sağlıklı yürümesi imkansızdır.

Kaynana-Eş İkilemi

Evli Çiftlerde Erkeğin Kaynana-Eş İkilemini İyi Ayarlaması Gerekir

Erkeğin evdeki kararları eşiyle birlikte alması gerekir. Annesinin fikirlerini alması ve saygılı olması gerekir ama bu fikirlerin hepsini uygulamaz. Aklına mantıklı gelen düşünceleri uygular. Burada erkeğin rolü büyüktür. Evlenen erkek artık ailesinden ayrılmış demektir. Sonuçta birlikte ölene kadar yaşayacağın birisi var artık hayatında ve erkeğin kaynana-gelin ikilisi arasını iyi idare etmesi aile saadeti için gereklidir. Erkeğin yeni bir ailesi olduğunu ve sorumluluklarının olduğunu fark etmesi önemlidir. Erkek eşiyle ve annesiyle arasındaki dengeyi sağlamalıdır. Evli olan çifte dışarıdan herkes bir şeyler söyler, bu nedenle erkeğin kendi ailesi için en iyi olanı yapması gerekmektedir. Aile kurulduysa artık o ailenin kaptanı erkektir. Koruması erkeğe aittir. Büyüklerin her zaman fikirlerini alın, fakat karar verirken eşinizle birlikte karar verin.

Doğru Kişiyi Bulmanın Yolu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir