Çizgi Filmlerdeki Mantık Sorunları

Çizgi Filmlerdeki Mantık Hataları

Haber Yaşam

Çizgi Filmlerdeki Mantık Hataları yazımızda çizgi filmlerdeki hataları, insanların mantıklarının almayacağı gariplikleri yazdık.

Dünyaca Ünlü Çizgi Filmlerdeki Mantık Hataları

Çizgi Filmlerdeki Mantık Hataları Örnekleri
Tom ve Jerry

Tom ve Jerry çizgi filminde tüm çizgi film boyunca çıplak dolaşan bu iki kahraman plaja gittiklerinde üzerlerine plaj kıyafetleri giyiyorlar. Bu durum biraz garip kalıyor. Tom ve Jerry’de yer çekimi kanunu sadece aşağıya bakınca başlamaktadır.

Taş devrinde Hz.İsa’nın doğumunun kutlanması mantık hatası oluşturuyor. Taş devrinde olmayan noel nasıl kutlanabiliyor.

Donald Duck çizgi filminde Donald ve ailesinin yemekte tavuk yemesi biraz garip kaçıyor zira kendileri ördektir. Donald Duck üzerine giydiği sadece bir tişört ile utanmayıp, tişörtü çıkardıktan sonra utanabilmektedir.

Miki Fare çizgi filminde Goofy karakterinin köpek olması ve bir köpeği bakması mantık hatasıdır. Goofy ayakta durabiliyorken köpeği ayakta duramamaktadır.

Sünger Bob çizgi filmi denizin altında geçmesine rağmen rahatlıkla ateş yakabilmektedir. Diğer tüm saçmalıklara göre bu durum daha saçmadır. Sünger Bobun iş için gömlek giymesi de ayrı bir güzelliktir.

Powerpuff girls çizgi filminde süper güçleri olan kızların suşiyi yerken çubukları elleri olmadan tutmaları biraz garip kaçmış süper güçlerini kullanıyor olabilirler.

Pamuk Prenses masalında ormanda cansız bir şekilde yatan prensesi bir öpücüğü ile iyileştiren prens garipliği dikkatimizi çekti.

Çizgi Filmlerdeki Mantık Hataları Pokemon
Pokemon Miyav-Pikaçu

Pokemon

Çizgi filminde Roket takımının sürekli olarak Pikachu’yu ele geçirmesi ve patronlarına nadide pokemon olarak götürmek istemesi gariptir, çünkü Roket takımında konuşabilen Miyav kedi pokemonu vardır.

Bugs Bunny çizgi filminde Bugs Bunny’nin sakalları çıkmamasına rağmen sabah erkenden sakal tıraşı olması dikkat çekicidir.

Peterpan çizgi filminde Peterpan’ın gölgesinin kafasına göre davranması mantık hatası olarak göze çarpıyor.

Wile E. Coyote ve Road Runner çizgi filminde Road Runner’ın her yere kara delikleri ağzıyla koyması ve istediğini tuzağa düşürebilmesi bir mantık hatası olarak göze çarpmaktadır.

Hulk çizgi filminde kahramanın yeşil deve dönüştükten sonra tüm elbiselerini parçalaması fakat pantolonunun yırtılmaması da garip bir olaydır.

Şirinler çizgi filminde tüm şirinler şirine hariç erkektir. Şirinenin nereden geldiği belli değildir. Ayrıca sonradan doğan bebek şirinin nasıl dünyaya ve kimler tarafından getirildiği belli değildir.

Çizgi filmlerde kafese kapatılmış küçük karakterler isterlerse kafeslerinden kaçabilecek boyutlardadırlar, fakat onlar kurtarılmayı beklemektedir. Bazı çizgi filmlerde de insanlar ile hayvanların normal bir şekilde evlenmesi garipsenmemektedir. Kuşların uçakta uçması veya uçağı sürmesi de ayrı bir mantık hatasıdır. Süper kahramanlar donlarını kostümlerinin üzerine giymektedir bu durum onları süper kahraman olduklarını mı belli ediyor. Böyle bir sürü mantık dışı durumlar çizgi filmlerde çocuklara gösterilmektedir. Çocuklarınızın izlediği çizgi filmleri dikkatli inceleyiniz.

Çizgi Filmlerdeki Mantık Hataları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir