Anasayfa » Haber » Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 5 Akademik Personel Alacak

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 5 Akademik Personel Alacak

Kamu Personeli İş ilanı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 5 Akademik Personel Alacak

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 5 Akademik Personel Alım İlanı

BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin çeşitli birimlerine, 2547 Sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesine göre aşağıda belirtilen bölüm ve anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır.

Profesör kadroları için, başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş ve yayın listesi Doçentlik Belgesi, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) adet dosyayı veya CD formatında oluşturulan yayın dosyalarını ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına;
Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna başvuranların başvurdukları anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine, Özgeçmiş, Doktora, Uzmanlık veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, 3 adet fotoğraf, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan, 4 (dört) nüsha dosyayı veya CD formatında oluşturulan yayın dosyalarını ekleyerek ilgili birime;
İlana müracaat edecek adayların ilanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihi takip eden 15 gün içerisinde başvuracaklardır.

GENEL AÇIKLAMALAR

Dr.Öğr. Üyesi kadrosuna başvuran adaylar YDS-60 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen sınavlardan bu puanın muadili bir puan aldığını gösterir belge,
– Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atamalar YDS -60 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen muadili sınavların puanından muaftır.
– Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumundan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.
-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
– Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
-Adaylar sadece durumuna uygun bir (1) birime müracaatta bulunabileceklerdir.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesi, Yayın dosyası tanzim listesi ve özgeçmiş formatı, Üniversitemizin http://pdb.mehmetakif.edu.tr/ internet adresinden temin edilebilir.

BİRİMİ/BÖLÜMÜ PROGRAMI/ANABİLİM DALI UNVANI DERECESİ ADEDİ NİTELİKLERİ

EĞİTİM FAKÜLTESİ

Eğitim Bilimleri Hayat Boyu Öğrenme ve Yetişkin Eğitimi Dr.Öğr. Üyesi 2 1 Yaşam boyu öğrenme ve Türkiye Yükseköğretim yeterlilikler çerçevesi üzerine çalışmaları olmak.

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

Klinik Bilimler Ağız-Diş ve Çene Cerrahisi Profesör 1 1 Gömük diş insidansı ve Diş hekimliğinde anestezi üzerine çalışmış olmak.

Klinik Bilimler Ortodonti Profesör 1 1 Ortodontide norm ve florozis ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.

Klinik Bilimler Periodontoloji Dr.Öğr. Üyesi 3 1 Diş implantlarında düşük devirde frezleme üzerine çalışmış olmak.

BURDUR SAĞLIK HİZMERLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Dişçilik Hizmetleri Ağız ve Diş Sağlığı Dr.Öğr. Üyesi 2 1 Kompozit Yapay Diş geliştirilmesi konusunda çalışmış olmak.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 5 Akademik Personel Alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir