İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » BlackRock ve Ark, SEC Son Tarihinden Önce Bitcoin ETF Ücretlerini Tekrar Düşürdü

BlackRock ve Ark, SEC Son Tarihinden Önce Bitcoin ETF Ücretlerini Tekrar Düşürdü

Bitcoin Para Birimi

BlackRock ve Ark, SEC Son Tarihinden Önce Bitcoin ETF Ücretlerini Tekrar Düşürdü

BlackRock ve Ark, SEC Son Tarihinden Önce Bitcoin ETF Ücretlerini Tekrar Düşürdü

Gelecekteki Bitcoin borsa yatırım fonu ihraççıları arasındaki rekabet, düzenleyici kurumun geleceklerine ilişkin kararı öncesinde şirketlerin ürünleri yatırımcılar için daha çekici hale getirmek amacıyla ücretleri daha da düşürmesiyle yoğunlaştı.

Çarşamba günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na sunulan güncellenmiş bir dosyaya göre BlackRock Inc., teklif ettiği iShares ETF’sinin ücretini beş baz puan düşürerek %0,25’e düşürdü. Ayrıca fona yönelik başlangıç ​​teklifini de düşürdü, böylece yatırımcılar ilk 12 ayda veya varlıkların ilk 5 milyar doları için %0,20 yerine %0,12 oranında ücret ödeyecek.

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli ETF analisti Eric Balchunas bir röportajda “BlackRock burada gerçekten şahdamarına gidiyor, bu sadece acımasız bir kesinti” dedi. “Marka isimleri ve dağıtımları nedeniyle zaten bir nevi favorilerdi, bu yüzden bu kadar kısa sürede bu kadar düşük bir seviyeye çekilmeleri rekabetin geri kalanı için bir darbe oldu.”

Ark Investment Management LLC‘nin 21Shares’li ETF’si artık %0,21’lik bir ücretle listelenecek; ayrı bir kayıt, Salı günü teklif ettiği ücretten dört baz puan daha düşük olduğunu gösterdi.

Değişiklikler, Invesco, Valkyrie ve WisdomTree dahil olmak üzere birçok Bitcoin ETF adayının Salı günü ücretlerini düşürmesinin ardından geldi. Bitwise, yatırımcılara sunulabilecek en ucuz seçenek olmaya devam ediyor ve başlangıç ​​döneminin ardından %0,20 seviyesinde listeleniyor.

Balchunas ve analist arkadaşı James Seyffart tarafından Çarşamba günü yayınlanan Bloomberg Intelligence notuna göre, sepette neredeyse bir düzine ETF başvurusu varken, ticaretin ilk gününde girişler 4 milyar dolara ulaşabilir.

SEC, düzenleyici kurumun Ark-21Shares fonunu onaylamak veya reddetmek için son tarihi olan Çarşamba günü ilerleyen saatlerde bazı Bitcoin ETF başvuruları hakkında karar verecek. Sektör gözlemcileri, gözlemcinin aynı anda birden fazla ihraççıya yeşil ışık yakarak ilk hamle avantajını verme riskini ortadan kaldırmasını bekliyor.

Kripto yatırımcıları böyle bir fonun onayını sabırsızlıkla bekliyor ve bunu ana akım yatırımcıları dijital varlıklar konusunda daha rahat hale getirmenin anahtarı olarak görüyor. SEC’in X hesabında Salı günü yayınlanan yanlış bir gönderi, kurumun birkaç Bitcoin ETF ihracını onayladığını ve bunun da token fiyatında sert dalgalanmalara yol açtığını iddia etti.

Bitcoin, Çarşamba günü New York’ta sabah 9.10’da 44.900 dolar civarında düşük işlem gördü ve SEC’in çürütülmüş gönderisinin ardından Salı günü 47.914 dolara kadar yükseldi.

Kaynak: bloomberg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir