İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Bitcoin, SEC’in Spot Bitcoin ETF’lerini Onaylamasının Ardından 47 Bin Doları Aştı

Bitcoin, SEC’in Spot Bitcoin ETF’lerini Onaylamasının Ardından 47 Bin Doları Aştı

Bitcoin Artışı 2017

Bitcoin, SEC’in Spot Bitcoin ETF’lerini Onaylamasının Ardından 47 Bin Doları Aştı

Bitcoin, SEC’in Spot Bitcoin ETF’lerini Onaylamasının Ardından 47 Bin Doları Aştı

  • Bitcoin, spot Bitcoin ETF’lerinin yasal onayını takiben yalpaladı ve ardından 47.000 doların üzerine çıktı.
  • ETF spekülasyonunun ikinci en büyük varlığa dönüşmesiyle Ether %11 artışla 20 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.
  • 21Shares kurucu ortağı Ophelia Snyder bir röportajda, ETF’lerin daha geniş etkisini görmenin aylar süreceğini söyledi.

Bitcoin [BTC] ve diğer kripto para birimleri, ABD’li düzenleyicilerin Bitcoin ETF’lerini onaylamasının ardından Çarşamba günü yükselişe geçti; bu, dijital varlık endüstrisi için Bitcoin’in yatırımcı tabanını önemli ölçüde genişletebilecek dönüm noktası niteliğinde bir karardı.

Bitcoin, Çarşamba günü öğleden sonra haber verilmeden önce 46.000 doların biraz altındayken, yakın zamanda 47.500 dolar civarında işlem gördü. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’un Ethereum’u [ETH], dikkatlerin ABD’deki Ethereum ETF başvurularına çevrilmesiyle %11 arttı ve 20 ay içinde ilk kez 2.500 doları aştı.

Kripto hedge fonu Alt Tab Capital’in yatırımcı ilişkileri başkanı Michael Silberberg, “sermayenin yeni bir kurumsal alıcı sınıfından kriptoya doğru piyasaya akması nedeniyle köpüklü fiyat birikimi” beklediğini söyledi.

TradingView verilerine göre, şu anda ETF’ye dönüştürme iznine sahip en büyük kapalı uçlu bitcoin fonu olan Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) hisseleri, Aralık 2021’den bu yana en yüksek fiyatı olan 40 dolara yükseldi.

Saklama hizmeti çoğu bitcoin ETF ihraççısı için önemli bir rol oynayan dijital varlık borsası Coinbase’in (COIN) hisse fiyatı 151 dolar civarında sabit kaldı. Bitcoin madencileri Marathon Digital (MARA) ve Riot Platforms (RIOT) da değişmedi.

ABD’de sadece türevler yerine bitcoin tutabilen ilk bitcoin ETF’lerinin beklentisi, Wall Street devi BlackRock’un haziran ayında bir tane oluşturmak için evrak hazırlamasından bu yana kripto pazarı için bir nimet oldu; kısa süre sonra diğer başvuru sahipleri de bunu takip etti.

Bu araçların halihazırda listelenen vadeli işlemlere dayalı tekliflerden daha üstün olduğu düşünülüyor ve boğalar bunların en büyük kripto para birimine önemli miktarda giriş çekeceğine inanıyor.

Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir