Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Bitcoin’in Haftalık Kazanç Çizgisi, Tarih Doğruysa Rekoru Yükseklere Çıkaracak

Bitcoin‘in Haftalık Kazanç Çizgisi, Tarih Doğruysa Rekoru Yükseklere Çıkaracak

Bitcoin’in Haftalık Kazanç Çizgisi, Tarih Doğruysa Rekoru Yükseklere Çıkaracak

Bir yıl önce kripto piyasası dizlerinin üzerindeydi ve Bitcoin’in yaklaşık 69.000 dolarlık rekor seviyeyi yeniden test edebileceği fikri neredeyse riskliydi. 12 ay ileri saralım ve bazı çalışmalar artık tam da bu olasılığa işaret ediyor.

En büyük dijital varlığın 52.000 dolara yükselişini geçmiş dalgalanmalarla karşılaştıran teknik analiz, önümüzdeki haftalarda daha fazla kazanç öngörüldüğünü ortaya koyuyor. Bu çalışmalardan bazıları aşağıda yer almaktadır; özellikle Bitcoin gibi genç ve ateşli bir varlık için geçmişin geleceğe yönelik her zaman güvenilir bir rehber olmadığı uyarısıyla.

Haftalık Avans

Bitcoin’in fiyatı, özel ABD borsa yatırım fonlarına ilişkin iyimserliğin yanı sıra halving olarak bilinen token arz büyümesindeki belirgin düşüş nedeniyle 2023’ün başından bu yana üç katına çıktı. Bu ralli, 18 Şubat’a kadar art arda dört hafta süren artışları içeriyor. Bloomberg tarafından derlenen verilere göre, orijinal kripto para birimi, son beş yılda, dört haftalık galibiyet serisinden sonraki üç ayda ortalama %49 oranında artış gösterdi. Bu, Bitcoin’i yaklaşık 78.000 dolara çıkaracaktır.

Kripto odaklı yatırım şirketi DACM’nin kurucusu Richard Galvin, “Bitcoin için pazar yapısı çok güçlü olmaya devam ediyor” dedi.

Engebeli yol

Elliott Wave çalışmaları, piyasaların tekrarlanan dalga modellerine eğilimli olduğunu öne sürüyor. Tekniğin Bitcoin’e uygulanması, yaklaşık 70.000 dolara yükselmeden önce 40.000 dolar seviyesine doğru bir geri çekilmeyi öneriyor. Bu, dünyanın teşviklerle çalkalandığı Kasım 2021’de Bitcoin’in tüm zamanların zirvesi olan 68.992 dolar ile karşılaştırılıyor.

Türev Piyasası

Spekülatörler, çeşitli ticaret yaklaşımları için opsiyon sözleşmelerini kullanır. En büyük kripto opsiyon borsası Deribit’in verileri, Bitcoin alım spreadlerinin şu anda en popüler stratejiler arasında olduğunu gösteriyor. Bu, yatırımcıların daha fazla Bitcoin kazanımı potansiyeli gördüklerini ancak önemli artışlar olmadığını gösteriyor. Boğa alım spreadi, kısmen aynı vadeye sahip bir sözleşmenin eş zamanlı olarak daha yüksek bir kullanım fiyatından satılmasıyla finanse edilen bir alım opsiyonunun satın alınmasını içerir.

Dijital varlığın kurucu ortağı Caroline Mauron, “opsiyon piyasası bir bütün olarak şu anda yarıya inmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesini görme olasılığını %20 ila %25 civarında fiyatlıyor, bu bizim için yaklaşık olarak adil görünen bir tahmin” dedi. türev likidite sağlayıcısı Orbit Markets.

Bitcoin, Pazartesi günü New York’ta sabah 8:20 itibariyle %1 artışla 52.333 dolara yükseldi ve iki yıldan fazla bir sürenin en yüksek seviyesine yaklaştı. CoinGecko rakamlarına göre, daha küçük kripto paralar arasında, OpenAI’den Sam Altman’ın ortak kurduğu bir projeye ait Worldcoin tokeni son 24 saatte yaklaşık %40 artış göstererek öne çıktı.

Dikkat: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: bloomberg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir