Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Bitcoin Yükselirken Yaklaşık 400 Milyon Dolarlık Kripto Tasfiye Edildi

Bitcoin Yükselirken Yaklaşık 400 Milyon Dolarlık Kripto Tasfiye Edildi

Bitcoin Artışı 2017

Bitcoin Yükselirken Yaklaşık 400 Milyon Dolarlık Kripto Tasfiye Edildi

Bitcoin Yükselirken Yaklaşık 400 Milyon Dolarlık Kripto Tasfiye Edildi

Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerindeki büyük fiyat artışı, kaldıraçlı yatırımcıların son 24 saat içinde (bu yazının yazıldığı sırada) yaklaşık 400 milyon dolar değerinde tasfiyeye yol açmasıyla sonuçlandı.

Kripto piyasası ani yükseliş momentumuyla birçok yatırımcıyı hazırlıksız yakaladığından, tasfiye edilen pozisyonların çoğu short pozisyonlardı.

CoinGlass’ın verilerine göre Bitcoin (BTC) short pozisyonları 177,15 milyon dolar tasfiye edilirken, Ethereum (ETH ) short pozisyonları 42,23 milyon dolar değerinde tasfiye edildi.

Kripto piyasasında toplamda 94.168 yatırımcı son 24 saat içinde tasfiye edildi ve en büyük tek BTC tasfiye emri BTCUSDT işlem çiftinde 9,98 milyon dolar değerinde oldu.

Kripto para birimlerindeki toplam kısa tasfiyeler (106,46 milyon dolarlık uzun tasfiyelerle karşılaştırıldığında) 295,82 milyon dolara ulaştı; bu da tasfiye edilen pozisyonların çoğunluğunun daha fazla fiyat düşüşü beklediğini gösteriyor.

Tasfiyeler, Bitcoin’in Mayıs 2022’den bu yana ilk kez 34.900 doları geçmesi ve son 24 saatte %10’un üzerinde artış göstermesiyle gerçekleşti. Ether, Chainlink ve diğer büyük altcoinler de önemli kazanımlar kaydetti.

Piyasanın toparlanması, Former Frog Nation CFO’su 0xSifu gibi önemli açığa satış yapan satıcıları tehlikeli bir duruma soktu. 0xSifu şu anda Synthetix’te 1.643 dolarlık ortalama pozisyon fiyatıyla 21 milyon doların üzerinde ETH short pozisyonuna sahip. ETH 1.926 dolara yükselmeye devam ederse pozisyonunun tasfiye edilme riski var.

Kaynak: coinmarketcap

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir