Anasayfa » Yaşam » Amerikalıların Kariyer ve İklim Değişikliği Nedeniyle Ayrıldıkları ve Taşındıkları İlk 10 Eyalet

Amerikalıların Kariyer ve İklim Değişikliği Nedeniyle Ayrıldıkları ve Taşındıkları İlk 10 Eyalet

Amerikalıların Kariyer ve İklim Değişikliği Nedeniyle Ayrılıyor

Amerikalıların Kariyer ve İklim Değişikliği Nedeniyle Ayrıldıkları ve Taşındıkları İlk 10 Eyalet

Amerikalıların Kariyer ve İklim Değişikliği Nedeniyle Ayrılıyor

Amerikalıların Kariyer ve İklim Değişikliği Nedeniyle Ayrıldıkları Eyaletler

Amerikalılar çantalarını topluyor (ve nakliye kamyonu sipariş ediyor) ve memleketlerini geride bırakarak ülkenin diğer bölgelerindeki yeni konaklama yerlerine akın ediyor.

Taşıma şirketi United Van Lines, geçen yıl eyaletlere katılan veya ayrılan kişi sayısı hakkında veri sağlayan 45. Yıllık Ulusal Nakliyat Çalışması’nı Ocak ayında yayınladı.

İş, ayrılmanın 1 numaralı nedeni olmaya devam etse de, taşınanların neredeyse üçte biri yeni bir iş fırsatı veya transfer için eyaletlerini terk ediyor – bu, Amerikalıların %60’ından fazlasının işi birincil neden olarak belirttiği 2015’e göre önemli bir düşüş.

Amerikalıların yaklaşık %40’ı bu yıl bir hamle yapmayı düşünürken, insanların nereye ve neden gittiklerini belirtmekte fayda var.

United Van Lines araştırması, yer değiştirenlerin yaklaşık %32’sinin ailelerine daha yakın yaşamaya motive olduğunu, bu da kısmen COVID-19 pandemisinden etkilenen yeni bir göç eğilimi olduğunu buldu. Bu yıla hızlı bir şekilde ilerleyen bir Forbes araştırması, ankete katılan Amerikalıların yaklaşık üçte birinin iklim değişikliğini ve kötüleşen hava koşullarını 2022’de taşınma nedeni olarak gösterdiğini buldu.

İşte Amerikalıların eşyalarını toplayıp gittikleri eyaletler ve ardından o hareket eden minibüsü sürdükleri eyaletler.

10. Nebraska – Amerikalıların Kariyer ve İklim Değişikliği Nedeniyle Ayrıldıkları Eyaletler

Giden hamleler: %55,7

Nebraska, Amerikalıların geçen yıl kaçtığı eyaletlerde ilk 10’a girdi – KMTV, Cornhusker Eyaletinin “beyin göçü” nedeniyle yılda yaklaşık 2.000 sakinini kaybettiğini bildirdi.

UNO Halkla İlişkiler Merkezi araştırma koordinatörü David Drozd’a göre, üniversite eğitimli yetişkinler daha iyi işler ve ücretler için Nebraska’dan taşınıyor ve daha fazlasını sunan daha büyük şehirlere bakıyorlar.

Taşınanların yaklaşık %42’si, eyaletten ayrılmalarının birincil nedeni olarak iş fırsatlarını işaret etti.

Bazı insanlar da havayı rahatsız edici buluyor. “Kışlarımız çok soğuk… Soğuğun kendisinden beter olan rüzgardır. 20 derece batıdan esen kuvvetli rüzgar sizi iliklerinize kadar üşütebilir. Şiddetli bir rüzgarla tek hanelere indiğinde başa çıkmak zor. Keith Rockefeller Quora’da şöyle yazıyor: Bu tür havalarda pilleri yeniden çalıştırmam gerekti ve bu eğlenceli değil.

9. Ohio

Giden hamleler: %56.3

Ohio, geçen yılki sıralamadaki puanları değiştirmedi ve en büyük çıkışa sahip eyaletlerden biri olarak kaldı.

Ohio’nun yurtdışına taşınmasının bir numaralı nedeni yeni bir iş veya iş transferidir, ancak Buckeye taşıyıcılarının %28’i, onları başka bir yere taşınmaya iten şeyin emeklilik olduğunu söylüyor.

Devlet nispeten düşük bir yaşam maliyetiyle övünebilir, ancak bazıları düzensiz havanın bir sorun olabileceğini söylüyor.

“Yaz aylarında %90 nem ile 43 derece. Sonra birkaç haftalık sonbahar havası. Değişen yaprakları özledim. Sonra doğrudan soğuk kışa. Kutup girdabı dedikleri şeye sahibiz. Altı hafta boyunca -10 dereceydi. Arabamda yedi fit kar vardı. Sonra birkaç haftalık bahar havası ve acımasız yaza geri dönüş, ”diyor Quora kullanıcısı Curtis Williams, eskiden Elkhorn, Blair ve Tekamah’da ikamet ettiğini söylüyor.

8. Louisiana

Giden hamleler: %56.5

Pelikan Eyaleti sakinleri bunaltıcı sıcaktan ve düşük gelir fırsatlarından kaçmak için can atıyor.

Taşıyıcıların ezici bir çoğunluğu, Louisiana’dan ayrılmanın birincil nedeni olarak çalışmayı işaret etti – ikinci en büyük motive ediciden (aile) yüzde 30’dan fazla puan daha yüksek. Ve nakliyecilerin neredeyse yarısı 45 yaşın altındaydı.

“Tanıdığım herkes gitti. Düşük ücret ve özellikle petrol sahasını hedeflemiyorsanız pek fazla fırsat yok” diye yazıyor Reddit’te cain261.

7. Massachusetts

Giden hamleler: %57.6

Bay State, en iyi eğitim kurumları ve büyüleyici sahil kasabaları ile ünlü olabilir, ancak aynı zamanda ABD’de yaşamak için en uygun fiyatlı eyaletlerden biridir.

Zillow’a göre medyan ev değeri 545.000 doların üzerinde ve Boston gibi şehirlerde daha da kötü.

İşler, aile ve emeklilik, taşınanların Massachusetts’i terk etmelerinin ilk üç nedeniydi.

“Soylulaştırma sert bir şekilde devam ediyor ve kiraların daha da fırlamasına neden oluyor. Öğrencilerin yaşamak için uygun fiyatlı yerler bulması zor olduğu için, tüm üniversite ortamına ters düşüyor, ”diyor Thomas Griffin Quora’da.

6. Michigan

Giden hamleler: %57.7

Michigan, yaygın olarak Amerikan otomotiv endüstrisinin merkezi olarak kabul edilir, ancak daha fazla sakin, çantalarını toplayıp eyaletten dışarı çıkmaktansa dışarı çıkıyor.

Gelen nakliyecilerin neredeyse yarısının birincil motivasyonu aileye daha yakın olma arzusu olsa da, giden nakliyecilerin üçte biri iş için Great Lake State’den çıktıklarını söyledi.

Michigan ayrıca ülkedeki en yüksek ortalama otomobil sigortası oranlarından birine sahip ve sakinler, daha soğuk aylarda araba kullanmanın özellikle tehlikeli olabileceğini söylüyor.

“Hava yılın altı ayı sefil. Kış sporlarıyla ilgileniyorsanız, her kış direksiyona her geçtiğinizde hayatınız için korktuğunuz kadar buzlu yollar ve sürekli gri kasvetli gökyüzü, o zaman Michigan kışları sizin için iyi olabilir, ”diyor anonim bir Quora kullanıcısı.

5. Kaliforniya – Amerikalıların Kariyer ve İklim Değişikliği Nedeniyle Ayrıldıkları Eyaletler

Giden hamleler: %59.3

California, Disneyland, Hollywood ve Silikon Vadisi’ne ev sahipliği yapıyor – sevilmeyecek ne var? – ama Altın Devlet, buna gücü yetmeyenler için parlaklıktan yoksun olabilir.

American Petroleum Institute’a göre, ülkedeki en yüksek benzin vergileriyle Kaliforniya’da yaşamak oldukça pahalı.

Taşıyıcıların yaklaşık %35’i de ailelerine daha yakın olmak için eyaletten ayrıldıklarını söyledi.

Quora kullanıcısı ve yerleşik Andrew T. Post, aşırı nüfusun eyalette büyük bir sorun olduğunu iddia ediyor. “Konut fiyatları çok yüksek. Çok az konut ve çok fazla insan var ve yeni konut inşaatına ilişkin çok fazla düzenleme var. Trafik, büyük olmayan şehirlerde bile çıldırmış durumda.”

4. Connecticut

Giden hamleler: %60,1

Nutmeg Eyaleti, yüksek vergiler ve pahalı konutların yükü altındadır ve sakinleri, kalmayı göze alamazlar.

Yurtdışına gidenlerin yaklaşık üçte biri, eyaletten ayrılmak için birincil motivasyonları olarak emekliliği belirtiyor. Diğer eyaletlerin çoğundan farklı olarak, tüm emeklilik geliriniz – Sosyal Güvenlik dahil – Connecticut’ta vergilendirilir.

Konut sakinleri de yüksek emlak vergileriyle mücadele ediyor. Diğerleri hava ile ilgili sorun.

“Kışlar uzun, soğuk ve genellikle oldukça karlıdır. Gece vakti, kışın derinliklerinde öğleden sonra saat 4:00 civarında başlar. Farlarınız açıkken işe gidin ve tekrar onlarla birlikte eve gelin, ”diyor Quora’da ikamet eden David Dill.

3. New York

Giden hamleler: %63.1

Empire State, COVID-19 salgını sırasında sakinlerin daha açık, daha yeşil alanlar için sıkışık, aşırı kalabalık apartmanlardan kaçmasıyla bir göç yaşadı.

New York 2021’de bir sıra geriledi, ancak yine de giden hamlelerde ilk üçe girdi.

Geçen yıl New York’tan taşınmanın en önemli nedeni, kişinin ailesine daha yakın olması (%29,4) ve bunu emeklilik (%29) takip etti.

“New York Eyaleti nüfusunun çoğu New York City bölgesinde bulunabilir ve açıkçası, daha fazla yer yok… New York’taki diğer nüfus merkezleri, kentsel yayılma ve içi boş bir sanayi üssünün birleşiminden muzdarip. Örneğin Buffalo, 1950’den beri nüfus kaybediyor ve metro alanındaki büyüme buna ayak uyduramıyor,” diyor Quora’dan Steven Haddock.

2. İllinois

Giden hamleler: %67,2

New York’tan farklı olarak, Prairie Eyaleti’nde çok sayıda tepe ve açık ova var – ama yine de Amerikalılar Illinois’den sürüler halinde kaçıyor.

Yurtdışına giden her 10 kişiden 3’ü ailelerine daha yakın olmak için Illinois’den ayrıldı. Her birinin yaklaşık %28’i emeklilik veya işlerden bahsetti.

Devlet iş fırsatlarından yoksun ve geçen yıl Ağustos ayında Büyük İstifa sırasında istifalar için tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Daha da kötüsü, Kiplinger, 2021’de orta sınıf aileler için en az vergi dostu eyalet olarak adlandırdı.

Diğerleri, iklimin de rahatsız edici olabileceğini söylüyor. “Artık kışla veya nemle pek iyi başa çıkamıyorum. Eskiden sadece kıştı ama yaşlandıkça nem beni daha çok etkiliyor. Emekliliğe 11 yıl var ve sonra daha ucuz, daha ılıman bir bölgeye taşınıyoruz” diyor Sloth_grl Reddit’te .

1. New Jersey – Amerikalıların Kariyer ve İklim Değişikliği Nedeniyle Ayrıldıkları Eyaletler

Giden hamleler: %70.5

Garden State, üst üste dördüncü yıl için en yüksek giden hamle yüzdesini elinde tutma konusunda şüpheli bir ayrıcalığa sahiptir.

Taşınanların yaklaşık üçte biri, başka bir yere taşınmanın ana nedeninin emeklilik olduğunu söyledi.

Zillow’a göre New Jersey, ülkedeki en yüksek emlak vergilerinden bazılarına sahip ve medyan ev değeri 430.000 dolar civarında.

“Aşırı nüfuslu, aşırı düzenlenmiş ve aşırı vergilendirilmiş. İnsanlar ayrıca bundan nefret etme eğilimindedir, çünkü devlete neredeyse her yaklaşım sizi endüstriyel bir çorak arazinin tam ortasına bırakır ve içinden geçerseniz yalnızca devasa kalabalık otoyolları görürsünüz, ”diyor imparatorko Reddit’te.

Yani bunlar insanların en hızlı kaçtığı eyaletler. Ama tüm bu insanlar nereye taşınıyor?

National Movers Study ayrıca, aileleri için daha iyi umutlar ve daha rahat bir yaşam arayan Amerikalıların akın ettiği eyaletlere ilişkin verileri de içeriyor.

Amerikalıların Kariyer ve İklim Değişikliği Nedeniyle Ayrıldıkları Columbia
Columbia

İnsanların Taşındığı En İyi Eyaletler

10. Columbia Bölgesi – Amerikalıların Kariyer ve İklim Değişikliği Nedeniyle Taşındıkları Eyaletler

Gelen hamleler: %59,1

Washington, DC teknik olarak bir eyalet olmayabilir – ancak United Van Lines onu her yıl listesine dahil ediyor.

DC, bir önceki yılın sıralamasından beş sıra yükseldi ve yaşamak oldukça pahalı olsa da, iş piyasası gelişiyor ve ABD Sayım Bürosu’na göre ortalamanın üzerinde bir gelir de bekleyebilirsiniz.

Redditor Gumburcules, DC’nin normalde karşılaştırabileceğiniz diğer büyük şehirleri de geride bıraktığını söylüyor.

“NY’den çok daha sessiz ve rahat. LA’den çok daha kompakt ve kullanışlı. Hava Chicago’dan kilometrelerce daha iyi ve ülkenin ortasında sıkışıp kalmıyorsunuz, bu da seyahat ve hafta sonu kaçamağını milyonlarca kat daha iyi hale getiriyor.”

10. Rodos Adası

Gelen hamleler: %59,1

Amerika’nın en küçük eyaleti, son yıllarda United Van Lines’ın ulusal nakliyeciler listesinin saflarında sürekli yükseliyor ve 2021’de gelen hareketler için ilk 10’a giriyor.

Rhode Island’a girenlerin yaklaşık %36’sı, işlerin onları eyalete taşınmaya ikna ettiğini söyledi.

Bununla birlikte, aynı zamanda ABD’de yaşamanın en maliyetli eyaletlerinden biri ve tüm gelen nakliyecilerin yarısı 150.000 $ veya daha fazla gelir bildirdi.

Redditor draqsko, “Temelde LOTR’daki Shire, herkes herkesi tanıyor, insanlar genellikle birbirleriyle arkadaş canlısı ama yabancılara güvenmezler ve genellikle burada yaşayan insanlar asla ayrılmaz veya ayrılmak istemez” diyor.

9. Idaho

Gelen hamleler: %60,4

Gem State, 2021’de önceki yıllarda olduğu kadar ödüllü değildi ve birincilikten dokuzuncu sıraya geriledi.

Popüler inanışın aksine, Idaho’nun tamamı tarım arazisi ve patates değil – özellikle BT iş piyasası gelişiyor ve eyaletin Çalışma Bakanlığı da geçen yıl güçlü nüfus ve iş artışı bildirdi.

Düşük yaşam maliyeti ve açık hava eğlence fırsatlarının bolluğu, Idaho’yu daha uygun fiyatlı bir yaşam tarzı ve açık alanlar arayan Amerikalılar için çekici hale getirebilir.

“Özellikle açık hava tipi iseniz, birçok olumlu şey var. Eyalette büyük vahşi alanlar, güneyde çöl, eyaletin orta ve kuzey kesimlerinde daha dağlık arazi ve ormanlar. Boise’de bile (trafiğin ‘kötüleşebileceği’), bir saatlik sürüş sizi vahşi doğaya götürür,” diyor Stormy370 Reddit’te.

8. Oregon

Gelen hamleler: %60,5

Yemyeşil ormanlar ve mavi nehirler Kunduz Devleti’ni tanımlar – ancak doğal güzelliği onu listeden aşağı kaymasını engellemeye yetmedi.

Oregon, United Van Lines’ın 2021 listesinde üçüncü sırada yer aldı ve ondan önce üç yıl üst üste 2 numarada kaldı.

Oldukça büyük bir gelen nakliyeci grubu (%44), Oregon’u işle ilgili nedenlerle seçtiklerini ve eyaletin gelişen teknoloji endüstrisi göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil. Portland çevresindeki Silikon Ormanı çevresinde bir dizi yüksek teknoloji işletmesi kümelenmiştir.

Bununla birlikte, devletin yüksek yaşam maliyeti ve artan evsiz nüfusu birçokları için bir sorun haline geldi.

7. Tennessee

Gelen hamleler: %62

Tennessee, Graceland ve kızarmış tavuktan daha fazlasına ev sahipliği yapıyor – pek çok Amerikalı, düşük yaşam maliyeti ve uygun fiyatlı evleri için eyaleti seviyor.

Gönüllü Devlet, oldukça düşük emlak vergilerine sahiptir ve Sosyal Güvenlik yardımlarınızı veya gelirinizi vergilendirmeyecektir. Alışverişinizi yaparken çok yüksek satış vergileriyle uğraşmaya hazır olun.

Larry Gwinn’in Quora’da yazdığı gibi, iklim bazı insanlar için isabetli olabilir.

“Kıştan nefret ediyorsanız, Tennessee sizin için harika bir eyalet. Tennessee’nin kışı ılıman ve kısadır. Ancak yazları uzun ve çok nemlidir.”

6. Alabama

Gelen hamleler: %62.1

Sweet Home Alabama, United Van Lines’ın listesinde altıncı sırada yer alarak kesinlikle hype’ın çoğunu yaşıyor.

Yellowhammer Eyaletindeki sakinler, son derece düşük emlak vergilerinden ve ucuz ev değerlerinden yararlanır.

Bununla birlikte, Alabama’nın iş piyasası, hem insanların hem de eyalete taşınmasının en önemli nedeniydi. İşsizlik oranı oldukça düşüktür, ancak eyaletteki medyan hane geliri ulusal medyandan daha düşüktür.

“Ekolojik olarak en çeşitli eyaletlerden birinde seyahat etmek kolay ve ucuz, yani doğada çok fazla harcama yapmadan görülecek ve yapılacak çok şey var. Ziyaret edilecek çok sayıda küçük/orta şehir… Alabama ayrıca harika hafta sonu gezileri için bir hastalık merkezidir. Nashville, New Orleans, Atlanta, işten sonra bir Cuma günü gitmek ve hafta sonunun tadını çıkarmak için makul, ”diyor jsm2008 Reddit’te.

5. Florida – Amerikalıların Kariyer ve İklim Değişikliği Nedeniyle Taşındıkları Eyaletler

Gelen hamleler: %62,3

Florida’da herkes için her şeyden biraz var, ister yerel plajlara ve eğlence parklarına gidiyor olun, ister altın yıllarınızda yerleşmek için ideal bir yer arıyorsanız.

Emekliler, mükemmel iklimi ve eğlence olanaklarının yanı sıra vergi kolaylığı nedeniyle devlete tapıyorlar (emekliler, gelenlerin neredeyse %39’unun en büyük nedeniydi). Eyalet gelir vergisi yok ve satış ve emlak vergileri ülkenin geri kalanına kıyasla oldukça ortalama.

Reddit’teki AdrianArmbruster’a göre, Sunshine State’deki her şey güneş ışığı ve gökkuşakları değil.

“Kesinlikle her zaman buhar dalgası estetiği ve Miami Beach gün batımları olmayacak. Kesinlikle bunu beklemeyin. Birincil endüstri olan turizm, hem fiyatları yükseltiyor hem de ücretleri düşürüyor. Buraya kendi adına bir kuruşla gelmeyi düşünen herkes bunu akılda tutmak isteyebilir.”

4. Batı Virginia

Gelen hamleler: %63

Bu köy yolları çok sayıda Amerikalıyı Batı Virginia’ya götürüyor – eyalet 2021’de gelen hareketler için üçüncü sırayı almak için sekiz sıra sıçradı.

Dağ Devletine girenlerin yarısına yakını işleri ana motivasyonları olarak gösterdi, ancak %72 gibi büyük bir kısmı eyaletten aynı nedenle ayrıldıklarını söyledi.

Batı Virginia, özellikle kömür endüstrisindeki düşüşle, ülkedeki en kötü yoksulluk oranlarından biriyle boğuşuyor.

Ancak Redditor OMothmanWhereArtThou, “Batı Virginia’da yaşamanın maliyeti gerçekten düşük ve çok fazla doğal güzelliğe sahip. Açık havada bir insansanız, içine girmek için çok şey bulabilirsiniz. Çok az insanın yakınında yaşamayı seviyorsanız, bu WV’de kolayca elde edilebilir.”

3. Güney Carolina

Gelen hamleler: %63.3

Güney Carolina, sıcak bir iklime, sıcakkanlı sakinlere ve Myrtle Beach ve tuz bataklıkları gibi açık hava cazibe merkezlerine sahiptir.

2020’de olduğu gibi, Palmetto Eyaletine taşınmanın en önemli nedeni emeklilikti ve geçen yıl yeni sakinlerin neredeyse %70’i 55 veya daha büyüktü.

Güney Carolina, golf sahaları, plajları ve tarihi binaları ile ünlüdür ve emekliler için de oldukça vergi dostudur.

“Etrafta çok sayıda muhteşem kasaba var: Beaufort, Hilton Head, Myrtle Beach ve Charleston. Hatta Charleston’ın belki de ABD’deki en az değer verilen şehir olduğunu söyleyebilirim, bu tür harika, benzersiz ve iyi korunmuş güney İngiliz sömürge mimarisini ABD’nin başka herhangi bir yerinde bulabileceğinizi sanmıyorum” diyor TheWalkingKing Reddit’te.

2. Güney Dakota

Gelen hamleler: %68.8

Rushmore Dağı Eyaleti, takma adını aldığı devasa granit oymalardan açıkça daha fazlasıdır – geçen yıl nakliyecilerinin neredeyse% 70’ini çekiyor.

Aslında, aileye daha yakın olma arzusu, Güney Dakota’ya yerleşenlerin ana motivasyonuydu.

Yaşam maliyeti ortalamanın altında, ayrıca devletin gelir vergisi ve düşük satış vergisi yok.

“Sioux Falls, sürekli olarak ABD’de yaşanacak en iyi yerlerden biri olarak derecelendirildi. Muhteşem bir park sistemi ve canlı yerel müzik ortamı var. Eyaletin kırsal kesimlerine gelince, inanılmaz derecede güzel, temelde ‘Güzel Amerika’nın sözleri: güzel, geniş gökyüzü; kehribar tahıl dalgaları; meyveli bir ova üzerinde görkemli bir şekilde yükselen mor dağlar ”diyor nemo_sum Reddit’te.

1. Vermont – Amerikalıların Kariyer ve İklim Değişikliği Nedeniyle Taşındıkları Eyaletler

Gelen hamleler: %74.3

Ülkedeki en az nüfuslu eyaletlerden biri olmasına rağmen, Vermont 2021’de gelen hareketlerin en yüksek yüzdesi için 1. sırada yer alıyor.

Gelen nakliyecilerin %43’ünden fazlası, taşınmanın ana nedeni olarak işleri belirtti. Eyalet, ABD’deki en düşük işsizlik oranlarından birine sahip, ancak orada bir iş yürütmenin de oldukça pahalı olduğu düşünülüyor, bu nedenle bir başlangıç ​​başlatmak için ideal değil.

Redditor luxorange, doğal güzelliği ve eğlence fırsatları için Green Mountain State’i tavsiye ediyor.

“Gerçekten açık hava durumu. İnsanlar dışarıda olmak, yürüyüş yapmak, kano yapmak, bisiklete binmek, kayak yapmakla ilgilidir. Burada nerede yaşıyor olursanız olun, burası çok güzel. Mevsimler eğlencelidir, neredeyse her zaman güzel bir sürüş ve hava temizdir.

Amerikalıların Kariyer ve İklim Değişikliği Nedeniyle Ayrıldıkları ve Taşındıkları İlk 10 Eyalet-Kaynak: moneywise.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir