İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Amazon Prime Video, Ayda 3 Dolar Daha Fazla Ödemediğiniz Sürece Reklam Gösterecek!

Amazon Prime Video, Ayda 3 Dolar Daha Fazla Ödemediğiniz Sürece Reklam Gösterecek!

Amazon Prime Video, Ayda 3 Dolar

Amazon Prime Video, Ayda 3 Dolar Daha Fazla Ödemediğiniz Sürece Reklam Gösterecek!

Amazon Prime Video, Ayda 3 Dolar Daha Fazla Ödemediğiniz Sürece Reklam Gösterecek!

‘2024’ün başlarında’ ABD, Kanada ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde görünmeye başlayacaklar.

Amazon, Prime Video kullanıcılarının, normal Prime aboneliklerine ek olarak ayda fazladan 3 dolar ödemedikleri sürece yakında dizi ve filmlerde reklam göreceklerini duyurdu. Şirket, “2024’ün başlarından itibaren Prime Video şovları ve filmleri sınırlı reklam içerecek” diye yazdı ve reklamsız katman fiyatlarının “daha sonraki bir tarihte” ek ülkeler için açıklanacağını belirtti.

Haber, Amazon’un Prime aboneliği kapsamında daha önce film ve TV içeriğinin yanında reklam sunmayan Prime Video’da önemli bir değişikliği temsil ediyor. Yayın hizmeti şu anda Prime ile ücretsiz olarak veya ayrı olarak satın alınırsa ayda 9 ABD doları karşılığında dahil olup, üçüncü taraf içerik (filmler, TV dizileri vb.) ve Amazon Studios tarafından üretilen Amazon Orijinal içerikleri sunar. Buna The Boys ve The Citadel gibi dizilerin yanı sıra AirManchester by the Sea ve The Big Sick gibi filmler de dahildir.

Kaç reklam izlemeniz gerektiği belirtilmese de Variety “sınırlı reklamların” saatte yaklaşık dört dakika anlamına gelebileceğini öne sürüyor. Şirket, “Doğrusal TV ve diğer TV yayın sağlayıcılarından anlamlı derecede daha az reklama sahip olmayı hedefliyoruz” dedi. “Prime Video içeriğindeki reklamlar ABD, İngiltere, Almanya ve Kanada‘da 2024’ün başlarında sunulacak, bunu yılın ilerleyen aylarında Fransa, İtalya, İspanya, Meksika ve Avustralya izleyecek. Prime üyeleri için herhangi bir işlem yapılmasına gerek yok. Biz” 2024’te Prime üyeliğin mevcut fiyatında değişiklik yapmıyoruz.”

Haber, bu yazın başlarında Amazon’un bir tür reklam destekli Prime Video katmanı planladığı yönündeki bir raporun ardından geldi.

Artık bunun yalnızca normal abonelik olduğu ve yeni katmanın etkili bir eklenti olduğu ortaya çıktı

Amazon, “ilgi çekici içeriğe yatırım yapmaya devam etmesine ve bu yatırımı uzun bir süre boyunca artırmaya devam etmesine” izin vereceğini söyleyerek kararını haklı çıkardı. Aynı zamanda “Amazon Originals ve canlı spor programları da dahil olmak üzere çok çeşitli film ve dizilerin yanı sıra The Marvelous Mrs. Maisel gibi eleştirmenlerce beğenilen dizilere” de atıfta bulunuldu . Şirket yakın zamanda NFL Perşembe Gecesi Futbolunun haklarını elde etmek için milyonlar harcadı ve 2021’de MGM Studios’u 8,5 milyar dolara satın aldı.

Amazon, şu anda Prime’daki canlı spor yayınlarının yanında gösterdiği için reklamlarla zaten oyalandı. Amazon ayrıca Fire TV stick’te, diğer cihazlarda ve bir uygulama olarak kullanılabilen 100’den fazla Prime Video orijinal dizisinin yer aldığı FreeVee reklam destekli sitesini de sunuyor.

Reklamsız Prime Video, Amazon’un yıllık 139 ABD Doları (ayda 15 ABD Doları) Prime üyeliğini kesinlikle ilgi çekici hale getirdi. Bu durumun artık sulanması ve Amazon’un aynı gün teslimatlar için yeni ücretler getirmesi ile abone sayıları üzerinde herhangi bir etki olup olmayacağını görmek ilginç olacak.

Kaynak: engadget

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir