Google Adsense’de En Çok Para Kazandıran Kelimeler

Google Adsense’de En Çok Para Kazandıran Kelimeler yazımızda Google Adsense hizmetinden reklam alma, AdWords hizmetinden en çok para kazandıran kelimeleri bulma ve sitede paylaşmayı yazdık.

Google Adsense'de Kelimeler

Google Adsense ve AdWords İlişkisi

İnternet ortamında garanti para kazanabileceğiniz en büyük platform Google‘dır. Google’ın sizin sitenizde yayınladığı reklamlar ile para kazandırdığı yerde Adsense hizmetidir. Sitenize ne kadar çok kişi çekerseniz o kadar çok reklam gösteri yaparsınız ve reklamlarınıza tıklanarak büyük paralar kazanabilirsiniz. Google şirketine reklam vermek isteyen firmalar Google AdWords sitesine giderek üye olur. Burada belirli bir miktar para ile kendi reklamını internet dünyasının her yerinde yapar. Uygun kelimeler belirlendikten sonra kullanıcıların arama yapmasına bağlı olarak firmanın reklamı çıkar. Site yayınlayan kişinin içeriği ne ile alakalı ise o yönde Google’dan Adsense aracılığı ile reklam gelir. Google Adsense kodlarını sitenize koymanız yeterli olacaktır. Google’a reklam veren şirketlerin bazı özel kelimeleri vardır. Eğer site sahibi bu kelimeleri Google AdWords’de aratırsa bulacaktır. Rekabet durumuna göre bulmuş olduğunuz özel kelimeler ile sitenizde içerikler paylaşırsanız daha fazla Adsense’den reklam geliri elde etmiş olursunuz.

Google Adsense'de En Çok Para

Türk Telekom İnternet Reklam Örneği

Türk Telekom internet firması Google AdWords platformuna çok fazla para yatırır. Siz Google AdWords’e üye olarak araçlar kısmından anahtar kelime bulucuyu çalıştırdığınız zaman size Türk Telekom internet reklamında ki en çok para kazandıran kelimeleri gösterecektir. Yapacağınız iş burada, o kelimelerden 3-4 tanesiyle alakalı sitenizde içerik paylaşmaktır. Yazıların kalınlığı ve link durumuna bağlı olarak anahtar kelimelerle arama yapan kişiler sizin siteye geldiklerinde Türk Telekom’un reklamlarını görmüş olacaktır. Kişi reklama tıkladığında büyük bir miktar para sizin Adsense hesabınıza yüklenmiş olacaktır. Google AdWords’de anahtar kelime aransı yaptığınızda çıkan kelimelerde rekabet düşük, orta ve yüksek olarak ayrılır. Düşük rekabette verilen reklamlar sizin sitenizde çıkma ihtimali daha yüksektir. Yüksek rekabeti olan kelimelerde ise sizin rakipleriniz fazladır, fakat size gelen kişilerden yüksek miktarlarda reklam geliri elde edersiniz.

AdWords reklam

Google Adsense’de Reklam Kazancı Oranı

Google, Adsense aracılığı ile size para kazandırırken burada ufak bir de komisyon alır. Google AdWords’de görünen kelimelerde Google, reklam bedellerinden elde edilen gelirlerde ufak bir kısmından kesinti uygular ve çoğunu reklam yayıncısına verir. YouTube yayıncısı olanlarda bu kesinti daha fazladır. Fakat YouTube yayıncısı olmak ve para kazanmak site yayıncısı olmaktan daha kolaydır. Herhangi bir masrafınız da yoktur.

Google Adsense’de En Çok Para Kazandıran Kelimeler.

Yorum yapın