Adınıza Banka Kredisi

Adınıza Banka Kredisi Çekimi

Haber Yaşam

Adınıza Banka Kredisi Çekimi yazımızda İstanbul‘da yaşayan Doğan Kaya’nın kendisini arayan kişileri bankacı sanmasıyla banka kredisi çekilmesi ve dolandırıcıların Doğan Kaya’yı maddi ve manevi zarara uğratmasını yazdık.

Dolandırma Yöntemi: Adınıza Banka Kredisi Çekimi

Sizi arayanlar kendilerini bankacı olarak tanıtıp, dosya masrafını ödeme yalanı ile sizleri kredi borcu altına sokabilirler. İstanbul’da oturan Doğan Kaya, haberi olmadan kendi adına 14.500 TL banka kredisi çekildi. Faizi ile birlikte 21.600 TL borcu birikti ve bunların hiçbirinden haberi yoktu. Bu tuzağa düşmesinin nedeni ise kendisine gelen telefona inanması oldu. Doğan Kaya dolandırıcıların kurbanı olduktan sonra hem sağlığından oldu hemde parasını dolandırıcılara kaybetti üzerine de işinden oldu. Doğan Kaya’nın en büyük hatası ise kendisini arayan dolandırıcıları “bankacı” zannetmesi oldu. Tüm bilgilerini bilen dolandırıcılar, Doğan Kaya’ya rahatlıkla istediklerini yaptırdı. Dolandırıcılar Doğan Kaya’nın TC’sini, çekmiş olduğu hesapları, kapatmış olduğu hesapları ve hangi bankada kaç tane kredi kartı olduğunu bilmekteydi. Banka kredisi dolandırıcıları insanları zor duruma düşürmektedir.

Adınıza Banka Kredisi Çekimi Dolandırıcılığı
Doğan Kaya

Banka Kredisi Dolandırıcılığı Nasıl Yapılıyor?

Arayan dolandırıcılar kendilerini bankacı olarak tanıttıktan sonra, biriken dosya masraflarını kendisine iade edeceklerini söylüyorlar. Kişi bu söylenenlere inandıktan sonra onların her söylediğini yapar hale geliyor ve dolandırıcıların tuzağına düşmüş oluyor. Dolandırıcılar Doğan Kaya’ya ilk önce 6 haneli bir şifre geleceğini ve o şifreyi kendilerine vermesini istediler. Bu şifre ile sözde 1.500 TL’lik dosya masraflarını kapatacaklarını söylediler. Aslında yaptıkları internet bankacılık hesabına girmek için gereken şifreyi almaktı ve bu şifreyi aldıktan sonra Doğan Kaya’nın internet bankacılık hesabına giriş yaptılar. Buradan Doğan Kaya adına 14.500 TL banka kredisi çektiler. Daha sonra dolandırıcılar o tutarı kendi hesaplarına havale yaparak işlemi tamamladılar.

Dolandırıcılara Karşı Önlem Alma

Hiçbir banka kendiliğinden arayıp kestiği ücreti size vereceğini söylemez. Bu tür durumla karşılaşan kişiler, asla bunlara inanmasınlar. Artık kimlik bilgilerini herkes biliyor ve onlarında bildiğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca telefonunuza gelen şifreyi hiç kimse ile paylaşmayın ve kimseye göndermeyin. Telefonu hemen kapatın eğer ısrarla ararsalar polisi arayın.

Adınıza Banka Kredisi Çekimi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir