İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » New York Emlak Piyasasında 2 Türk

New York Emlak Piyasasında 2 Türk

New York Emlak Piyasası

New York Emlak Piyasasında 2 Türk yazımızda Çağrı ve Selman’ın kurmuş olduğu Red New York City şirketi altında her ay düzenlemiş oldukları Network toplantılarına New York’un emlakçılarının katılması ve emlak piyasasına hakim olmalarını yazdık.

New York Emlak Dünyası

New York, dünya emlak piyasasının kalbinin attığı yer olarak kabul edilmektedir. New York da emlak fiyatları asla düşmemektedir. New York da bulunan iki Türk vatandaşı ayda bir etraftaki emlakçıları bir araya getirerek toplantılar yapmaktadır. Emlakçılar bu toplantıda kendi aralarında tanışıyorlar, kaynaşıyorlar ve yeni işler için anlaşmalar yapıyorlar. Bu toplantılar New York da popüler hale geldi ve herkes bu iki Türk emlakçıyı konuşuyor. Çünkü New York gibi büyük şehirlerde büyük emlakçıları bir araya getirmek kolay bir iş değildir bunu başarabilmek başlı başına büyük yetenek ister. Çağrı Kanver ve Selman Yalçın yıllardır Amerika da yaşamaktadır. Emlak dünyasının getirmiş olduğu zenginliği sonuna kadar kovalamaktadırlar.

New York Emlak Piyasası Türkler
Çağrı Kanver ve Selman Yalçın

Red New York City (REDNYC)

Red New York City, Çağrı ve Selman’ın New York da hayata geçirdiği firmaya verdikleri addır. New York’un kırmızı elması ve Türk bayrağının kırmızısını baz alan ve New York’taki emlakçıları bir araya getiren onların birlikte iş yapmasını sağlayan bir firma olarak kurulmuştur. Her ay düzenli olarak şirket bünyesinde tüm emlakçılar toplanmaktadır. Yaklaşık olarak 1000 kişi buluşmaya katılmaktadır. Selman bey liseden sonra Amerika’ya gitmiş ve orada yaşamaya başlamış. 20 yıldır inşaat işiyle uğraşıyormuş ve emlakçılarla iş yapma fikri işini büyütmek için aklına gelmiş. Başlarda 20-30 kişiyle bir Network kurmuş daha sonra yayılarak 1000 kişiyle iş yapma fırsatını yakalamıştır.

Toplantıya gelen insanlar rahat bir şekilde birbirleriyle tanışıyorlar. Çağrı bey, New York’da iş yapabilmenin en önemli etkeni insan ilişkilerinin iyi olmasından kaynaklıdır diyor. Kimin kimle iş yaptığı ve insanların güvenilirliği New York da çok önemlidir. Adanın küçük olması fakat insan popülasyonunun ve ekonomisinin çok büyük olması iş yapma isteği doğurmaktadır. Emlakçılar ve inşaatçılar Red New York City bünyesinde toplanarak birlikte iş yapmanın mutluluğunu yaşamaktadırlar.

Dünya Üzerinde Emlak Piyasası Her Zaman Değerli Olan Şehirler

New York’da emlak piyasası hiç düşmemektedir. Sürekli olarak değerini korurken artış her zaman olmaktadır. New York’un yanı sıra San francisco ve Londra’da da asla emlak fiyatları düşmemektedir ve sürekli olarak değer kazanmaktadır. Son yıllarda Miami de yatırım artmıştır ve burada da emlak fiyatları artmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir